Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken en verzekeraars verder omlaag op negatief Damrak

Banken en verzekeraars verder omlaag op negatief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Banken en verzekeraars gingen vrijdag verder omlaag in de AEX-index op het Damrak, die ook een verlies liet zien. Beleggers bleven voorzichtig na de reeks van renteverhogingen en de recente onrust in de bankensector. Deze week schroefden de centrale banken in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Zwitserland en Noorwegen hun rentetarieven op in de strijd tegen de hardnekkige inflatie. Vorige week ging de rente in de eurozone al omhoog.

De centrale banken lijken zich daarmee meer zorgen te maken over de aanhoudende stijging van de kosten van het levensonderhoud voor huishoudens dan over de problemen bij sommige banken. Door de snelle stijging van de rentes zouden de omgevallen Amerikaanse regionale banken Silicon Valley Bank en Signature Bank namelijk in de problemen zijn gekomen.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent lager op 738,34 punten. De MidKap verloor 1,2 procent tot 929,65 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,9 procent. Londen zakte ook 0,9 procent, ondanks een sterker dan verwachte stijging van de Britse winkelverkopen in februari.

Verlies ING en ABN AMRO

De banken ING en ABN AMRO verloren tot 2,1 procent, na de stevige verliezen een dag eerder. Ook de verzekeraars Aegon, NN en ASR gingen mee omlaag en stonden in de staartgroep van de AEX, met minnen tot 2,2 procent. Buiten de financiële sector leverden staalfabrikant ArcelorMittal, verfproducent AkzoNobel en olie- en gasconcern Shell tot 2 procent in. Informatieleverancier Wolters Kluwer voerde de schaarse stijgers aan met een plus van 0,7 procent.

In de MidKap verloor Eurocommercial Properties dik 1 procent na publicatie van de jaarcijfers. De investeerder in winkelcentra zag de huurinkomsten afgelopen jaar licht stijgen. Kunstmestproducent OCI stond met een min van ruim 4 procent onderaan. Bij de kleinere bedrijven won TIE Kinetix 2,7 procent. Het softwarebedrijf zag het orderboek in oktober tot en met februari ruimschoots verdubbelen.

TUI, Adidas

In Frankfurt kelderde TUI bijna 10 procent. Het grootste reisbureau ter wereld wil 1,8 miljard euro ophalen met de uitgifte van aandelen om de coronasteun van de Duitse overheid terug te betalen en de balans te versterken.

Adidas won 0,9 procent. Het Duitse sportmerk en de Amerikaanse superster Beyoncé hebben met wederzijdse instemming hun samenwerking beëindigd. Het einde zou volgens Amerikaanse media komen door creatieve meningsverschillen en tegenvallende verkopen van de kledinglijn van de zangeres.

Euro- en oliekoers

De euro was 1,0788 dollar waard, tegen 1,0889 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 69,57 dollar. Brentolie daalde 0,5 procent in prijs tot 75,54 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Amsterdamse AEX sluit licht lager, Philips grootste daler

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een kleine min gesloten na de plus een dag eerder. Zorgtechnologieconcern Philips was de grootste daler bij de hoofdfondsen op het Damrak en zorgde voor koersdruk op de hoofdindex.

1 uur geleden
Albert Heijn berispt om vage duurzaamheidsclaims zuivelproducten

AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn heeft consumenten misleid met vage duurzaamheidsclaims op zuivelverpakkingen van zijn huismerk en moet ze aanpassen. Dat maakte de Reclame Code Commissie (RCC) donderdag bekend na een klacht van Wakker Dier.

1 uur geleden
Salesforce iets hoger op Wall Street na sterke vooruitzichten

NEW YORK (ANP) - Salesforce behoorde donderdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Het softwareconcern boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Ook verhoogde het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar. Het aandeel Salesforce, dat deel uitmaakt van de Dow-Jonesindex, steeg licht.

4 uur geleden
Schiphol halveert aantal grondafhandelaren in 2027

SCHIPHOL (ANP) - Het duurt tot 2027 voordat het aantal grondafhandelaren op Schiphol is teruggebracht naar drie, in plaats van de huidige zes. Dat maakte de luchthaven bekend bij het begin van de aanbesteding voor bedrijven die verantwoordelijk worden voor de bagageafhandeling en werkzaamheden rond vliegtuigen. Het is al jaren de wens van de politiek en Schiphol om het aantal afhandelaren te beperken.

6 uur geleden
ING: economie groeit door ondanks handelsstrijd en spaarwoede

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse economie groeit voorlopig door ondanks de handelsstrijd van Donald Trump en andere geopolitieke spanningen, voorspellen economen van ING. Voor 2026 voorzien zij daarbij een stevige koopkrachtstijging, al blijft de consument voorzichtig en wachten grote dossiers als het overvolle stroomnet en de stikstofproblematiek nog altijd op aanpak.

6 uur geleden
Brussel onderzoekt Meta om misbruik marktpositie AI op WhatsApp

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft een onderzoek geopend naar Meta's beleid rondom AI-functies in WhatsApp. De Europese Commissie gaat beoordelen of het Amerikaanse techbedrijf mogelijk in strijd handelt met Europese mededingingsregels door het concurrerende bedrijven moeilijker te maken om klanten via WhatsApp te bereiken.

8 uur geleden
Verzekeraars beloven hogere premie voor trouwe klant te voorkomen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse verzekeraars hebben actie beloofd om te voorkomen dat trouwe klanten onnodig hogere premies betalen dan nieuwe. Een aantal van hen controleert het verzekeringenaanbod blijvend om deze prijsverschillen te voorkomen, melden het Verbond van Verzekeraars en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

8 uur geleden