Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken en verzekeraars verder omlaag op negatief Damrak

Banken en verzekeraars verder omlaag op negatief Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Banken en verzekeraars gingen vrijdag verder omlaag in de AEX-index op het Damrak, die ook een verlies liet zien. Beleggers bleven voorzichtig na de reeks van renteverhogingen en de recente onrust in de bankensector. Deze week schroefden de centrale banken in de Verenigde Staten, het Verenigd Koninkrijk, Zwitserland en Noorwegen hun rentetarieven op in de strijd tegen de hardnekkige inflatie. Vorige week ging de rente in de eurozone al omhoog.

De centrale banken lijken zich daarmee meer zorgen te maken over de aanhoudende stijging van de kosten van het levensonderhoud voor huishoudens dan over de problemen bij sommige banken. Door de snelle stijging van de rentes zouden de omgevallen Amerikaanse regionale banken Silicon Valley Bank en Signature Bank namelijk in de problemen zijn gekomen.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,7 procent lager op 738,34 punten. De MidKap verloor 1,2 procent tot 929,65 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs daalden tot 0,9 procent. Londen zakte ook 0,9 procent, ondanks een sterker dan verwachte stijging van de Britse winkelverkopen in februari.

Verlies ING en ABN AMRO

De banken ING en ABN AMRO verloren tot 2,1 procent, na de stevige verliezen een dag eerder. Ook de verzekeraars Aegon, NN en ASR gingen mee omlaag en stonden in de staartgroep van de AEX, met minnen tot 2,2 procent. Buiten de financiële sector leverden staalfabrikant ArcelorMittal, verfproducent AkzoNobel en olie- en gasconcern Shell tot 2 procent in. Informatieleverancier Wolters Kluwer voerde de schaarse stijgers aan met een plus van 0,7 procent.

In de MidKap verloor Eurocommercial Properties dik 1 procent na publicatie van de jaarcijfers. De investeerder in winkelcentra zag de huurinkomsten afgelopen jaar licht stijgen. Kunstmestproducent OCI stond met een min van ruim 4 procent onderaan. Bij de kleinere bedrijven won TIE Kinetix 2,7 procent. Het softwarebedrijf zag het orderboek in oktober tot en met februari ruimschoots verdubbelen.

TUI, Adidas

In Frankfurt kelderde TUI bijna 10 procent. Het grootste reisbureau ter wereld wil 1,8 miljard euro ophalen met de uitgifte van aandelen om de coronasteun van de Duitse overheid terug te betalen en de balans te versterken.

Adidas won 0,9 procent. Het Duitse sportmerk en de Amerikaanse superster Beyoncé hebben met wederzijdse instemming hun samenwerking beëindigd. Het einde zou volgens Amerikaanse media komen door creatieve meningsverschillen en tegenvallende verkopen van de kledinglijn van de zangeres.

Euro- en oliekoers

De euro was 1,0788 dollar waard, tegen 1,0889 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,6 procent minder op 69,57 dollar. Brentolie daalde 0,5 procent in prijs tot 75,54 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AEX sluit met kleine winst na dag van onzekerheid over bestand

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden winst gesloten. Een dag eerder noteerde de AEX-index nog stevige winsten doordat beleggers opgelucht reageerden op een staakt-het-vuren dat de Verenigde Staten, Israël en Iran aankondigden. Maar er is veel onzekerheid rond die wapenstilstand.

7 minuten geleden
OpenAI schort groot Brits datacenterproject op

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI schort ambitieuze plannen voor uitbreiding van zijn datacenters in het Verenigd Koninkrijk op, maakte het bedrijf bekend. Het Britse Stargate-project dreigt volgens het bedrijf achter ChatGPT te duur te worden door hoge energiekosten en regelgeving. Voor de regering van premier Keir Starmer is het een tegenvaller, want in zijn plannen voor economische groei spelen AI en datacenters een belangrijke rol.

39 minuten geleden
Gasunie tekent overeenkomst voor waterstofverbinding met België

GRONINGEN (ANP) - Gasunie-dochter Hynetwork en het Belgische Fluxys hydrogen gaan een waterstofverbinding tussen Nederland en België aanleggen. Daarover hebben ze een overeenkomst ondertekend. Volgens een verklaring moet de verbinding rond 2030 klaar zijn.

1 uur geleden
Lufthansa schrapt honderden vluchten om Duitse staking vrijdag

FRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Lufthansa schrapt vrijdag enkele honderden vluchten vanwege de staking van cabinepersoneel in Duitsland. Op de luchthaven van Frankfurt is 75 procent van de bijna 350 geplande vluchten geannuleerd. Daarnaast zijn tientallen vluchten uit het vliegschema van andere grote luchthavens zoals Hamburg en Berlijn gehaald.

1 uur geleden
Vakbond FNV opent meldpunt voor gediscrimineerde zwangere vrouwen

UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV opent een meldpunt voor zwangere vrouwen die discriminatie ervaren. Met het meldpunt wil de vakbond meer ervaringen bundelen om zo druk op werkgevers en politiek op te voeren om er iets aan te doen.

1 uur geleden
IMF verwacht tot 50 miljard dollar aan steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht door de oorlog in het Midden-Oosten op korte termijn voor 20 miljard tot 50 miljard dollar aan verzoeken om financiële steun te krijgen. Topvrouw Kristalina Georgieva heeft dit donderdag gezegd. Ze benadrukte dat de 191 aangesloten landen op het kredietfonds kunnen rekenen als ze hulp nodig hebben.

2 uur geleden
Beurzen in New York openen dag na opluchtingsrally licht lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine verliezen aan een nieuwe handelssessie begonnen. Daags na een opluchtingsrally dankzij de aankondiging van een staakt-het-vuren door Iran, de Verenigde Staten en Israël nemen de twijfels over het bestand toe.

2 uur geleden