Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken en verzekeraars leveren AEX verlies op

Banken en verzekeraars leveren AEX verlies op

AMSTERDAM (ANP) - Banken en verzekeraars drukten de AEX-index vrijdag nipt in het rood, nadat financiële fondsen een dag eerder nog aan waarde wonnen dankzij oplopende marktrentes. ING, ABN AMRO en verzekeraar Aegon zaten bij de grootste verliezers van de dag. Ook elders in Europa was het sentiment op de handelsvloeren negatief. In Parijs is opnieuw een lockdown afgekondigd en het aantal coronabesmettingen loopt in veel Europese landen weer hard op.

ING, ABN AMRO en Aegon verloren tot 2,9 procent. De AEX sloot mede daardoor iets in de min, met een verlies van 0,1 procent tot 681,70 punten. Chipfondsen ASML en ASMI, die eerder juist onder druk stonden omdat ze mogelijk te duur waren geworden, veerden juist weer wat op.

Parijs en vier andere Franse regio's gaan vier weken in beperkte lockdown, nu ziekenhuizen door het forse aantal coronabesmettingen de toestroom van patiënten amper aankunnen. De Duitse regering stelde tegelijkertijd dat het land op dit moment een derde coronagolf doormaakt.

Shell

Fitnesketen Basic-Fit, die veel sportscholen in Frankrijk uitbaat, verloor in de MidKap 2,6 procent. Ook Air France-KLM was met min van ruim 3 procent een grote verliezer bij de middelgrote fondsen. Eerder deze week wonnen luchtvaartmaatschappijen juist nog aan waarde dankzij optimisme over versoepelingen van reisbeperkingen.

Olie- en gasconcern Shell (min 1,1 procent) kampte met de recente forse daling van de olieprijzen. Ook riep de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken bedrijven die zijn betrokken bij de aanleg van de omstreden gaspijpleiding Nord Stream 2 tussen Rusland en Duitsland op om "onmiddellijk" te stoppen met de werkzaamheden. Anders kunnen zij sancties van de VS opgelegd krijgen. Shell was een van de betrokken bedrijven bij de aanleg van de pijplijn.

AstraZeneca

AstraZeneca daalde 0,3 procent in Londen. Europese landen, waaronder Nederland, gaan het coronavaccin van de Brits-Zweedse farmaceut weer gebruiken nu het Europees Geneesmiddelenbureau opnieuw heeft geoordeeld dat het veilig is. Veel landen stopten uit voorzorg met het vaccin, omdat het mogelijk bloedstolsels zou veroorzaken. Finland schort het gebruik van het vaccin nog steeds op.

De euro stond op 1,1907 dollar, tegen 1,1926 dollar een dag eerder. De olieprijzen veerden wat op na de val van 8 procent op donderdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,9 procent duurder op 61,12 dollar. Brentolie kostte 1,7 procent meer op 64,34 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Europese beurzen verder omlaag, AkzoNobel verliest na fusieplan

AMSTERDAM (ANP) - Europese aandelenmarkten daalden dinsdag tot het laagste niveau in een maand door de groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Ook op Wall Street kleurden de koersenborden opnieuw rood. In Amsterdam ging AkzoNobel (min 3,3 procent) flink omlaag.

33 minuten geleden
Zorgen werkgevers omdat loonsverhogingen maar langzaam afzwakken

DEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland zwakken af, maar volgens werkgevers gaat dit proces te langzaam. Werkgeversvereniging AWVN vreest dat hogere loonkosten op lange termijn het concurrentievermogen verder uithollen en investeringsbeslissingen in het nadeel van Nederland doen uitvallen.

2 uur geleden
Verfmaker Axalta stijgt op Wall Street na fusieplan met AkzoNobel

NEW YORK (ANP) - Axalta Coating Systems behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Amerikaanse beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het verfbedrijf gaat fuseren met zijn Nederlandse branchegenoot AkzoNobel. Door de fusie ontstaat de op een na grootste verf- en coatingsfabrikant ter wereld, na Sherwin-Williams. Axalta steeg 2,3 procent.

2 uur geleden
Veel consumenten hebben moeite met vergelijken energiecontracten

DEN HAAG (ANP) - Veel consumenten ondervinden moeilijkheden bij het vergelijken van energiecontracten en aanbiedingen, concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Om de transparantie en vergelijkbaarheid te vergroten, start de ACM een nieuw onderzoek naar manieren om deze processen te verbeteren.

3 uur geleden
Eurogroep-voorzitter Donohoe vertrekt naar Wereldbank

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Ierse politicus Paschal Donohoe krijgt een hoge positie binnen de Wereldbank, maakt het instituut voor ontwikkelingsfinanciering bekend. Hij legt daarom zijn functie van minister van Financiën van Ierland neer en zwaait af als voorzitter van de Eurogroep.

4 uur geleden
Tankbouwer Rheinmetall verwacht vervijfvoudiging omzet tegen 2030

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall verwacht dat de jaarlijkse omzet tegen 2030 ongeveer vervijfvoudigt ten opzichte van de behaalde 9,8 miljard euro vorig jaar. Topman Armin Papperger voorziet dat de jaarlijkse inkomsten dan 50 miljard euro bedragen, zei hij dinsdag. Het geld stroomt al tijden binnen bij de wapenfabrikant, nu Europese regeringen honderden miljarden vrijmaken voor herbewapening en defensieversterking.

4 uur geleden
FNV: lastig te zeggen of fusienieuws AkzoNobel positief is

UTRECHT(ANP) - Het is nog lastig om te zeggen of de fusie tussen verf- en coatingconcerns AkzoNobel en Axalta goed of slecht nieuws is voor werknemers in Nederland, reageert FNV. Vakbondsbestuurder Esam Laassal geeft aan dat het hem nu nog onduidelijk is wat de samenvoeging betekent voor de werkgelegenheid in Nederland.

4 uur geleden