Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken en verzekeraars in trek op groen Damrak

Banken en verzekeraars in trek op groen Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs won woensdag terrein. Beleggers zochten vooral hun heil bij de banken en verzekeraars op het Damrak, die naar verwachting zullen profiteren van het economische herstel van de coronacrisis. Daarnaast bleef de blik gericht op de ontwikkelingen rond het coronavirus en werd gewacht op de uitslag van de tweede ronde van de Senaatsverkiezingen in de Amerikaanse staat Georgia.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,4 procent hoger op 636,40 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 951,40 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt klommen 0,9 procent. De Londense FTSE-index steeg 2,2 procent onder aanvoering van de Britse banken Standard Chartered, Barclays en HSBC, die tot 8 procent wisten te winnen.

De uitkomst van de verkiezingen in Georgia bepaalt welke partij het voor het zeggen krijgt in de Amerikaanse Senaat. Als de Democraten beide zetels winnen hebben ze een meerderheid in de Senaat en wordt het voor aankomend president Joe Biden makkelijker om zijn beleid door te voeren. Amerikaanse beleggers vrezen echter dat de Democraten de belastingen gaan verhogen.

Shell

ABN AMRO, ING en Aegon gingen aan kop in de AEX met winsten tot 6 procent. De verzekeraars ASR (plus 0,7 procent) en NN Group (min 1,1 procent) bleven achter door adviesverlagingen van Deutsche Bank. Shell zette de opmars voort met een plus van dik 3 procent. Het olie- en gasconcern won een dag eerder al ruim 7 procent dankzij de hogere olieprijzen. Betaalbedrijf Adyen stond onderaan met een verlies van 4,5 procent.

In de MidKap was bodemonderzoeker Fugro, die veel oliebedrijven als klant heeft, de grote winnaar met een plus van 5,6 procent. Maritiem oliedienstverlener SBM Offshore klom 2 procent. Biotechnoloog Pharming sloot de rij met een min van 0,9 procent.

Sligro

Sligro klom 2,6 procent bij de kleinere bedrijven. De groothandelsketen draaide afgelopen jaar bijna een vijfde minder omzet door de sluiting van veel horecazaken tijdens de lockdowns. De omzetcijfers waren wel beter dan verwacht. Ease2Pay werd ruim een derde meer waard dankzij een positieve handelsupdate van de parkeer- en tankapp. In Parijs won Michelin 0,6 procent. De Franse bandenmaker schrapt de komende drie jaar 2300 banen in Frankrijk.

De euro was 1,2335 dollar waard, tegen 1,2293 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent meer op 50,45 dollar. Brentolie werd 1,5 procent duurder op 54,39 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Coinbase koopt Nederlands cryptobedrijf Deribit voor miljarden

DUBAI (ANP) - De Amerikaanse cryptobeurs Coinbase koopt voor 2,9 miljard dollar (2,6 miljard euro) Deribit, een in Nederland opgericht handelsplatform voor derivaten van cryptomunten. Coinbase verwacht dat de handel in bijvoorbeeld opties en termijncontracten voor bitcoins en andere digitale munten de komende jaren flink zal groeien. Door Deribit te kopen vergroten de Amerikanen hun positie op die markt buiten de VS.

41 minuten geleden
Sif houdt vast aan winstverwachting ondanks pauze windproject VS

ROERMOND (ANP) - Het Nederlandse funderingsbedrijf Sif houdt vast aan zijn winstverwachting voor dit jaar, ondanks dat een groot offshorewindproject in de Verenigde Staten is gepauzeerd. Sif maakt de funderingen voor de windmolens op zee van het project Empire Wind, voor de kust van de staat New York. Vorige maand legde de regering-Trump het project stil.

1 uur geleden
Chinese export stijgt ondanks forse daling uitvoer naar VS

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De export van China is in april opnieuw flink gestegen. Vooral naar andere Aziatische landen en Europa nam de Chinese uitvoer toe. De Chinese export naar de Verenigde Staten nam echter fors af door de hoge importheffingen op Chinese goederen van de Amerikaanse president Donald Trump.

1 uur geleden
Productie industrie groeit opnieuw in maart

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in maart opnieuw meer geproduceerd. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) lag de industriële productie 1,3 procent hoger dan in maart 2024. Het is de derde opeenvolgende productiestijging van de industrie, na anderhalf jaar van dalingen.

2 uur geleden
Nederland opnieuw vierde op Europese welvaartslijst

DEN HAAG (ANP) - Nederland is opnieuw op de vierde plaats geëindigd op de Europese lijst van bruto binnenlands product (bbp) per inwoner, een maatstaf voor de materiële welvaart in een land. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was het bbp per inwoner vorig jaar 63.000 euro. Dat is ruim anderhalf keer zo veel als het gemiddelde in de Europese Unie.

2 uur geleden
Minder kampeerders door nat voorjaar, herstel verwacht dit jaar

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal overnachtingen op Nederlandse campings is vorig jaar met 7 procent gedaald, de eerste afname in jaren. Experts van ABN AMRO denken echter dat het aantal verblijfsnachten op campings dit jaar weer aantrekt, met 3 procent. De daling vorig jaar kwam vooral door een regenachtig voorjaar, staat in een rapport van de bank over de toeristensector.

7 uur geleden
Minder kampeerders door nat voorjaar, herstel verwacht dit jaar

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal overnachtingen op Nederlandse campings is vorig jaar met 7 procent gedaald, de eerste afname in jaren. Experts van ABN AMRO denken echter dat het aantal verblijfsnachten op campings dit jaar weer aantrekt, met 3 procent. De daling vorig jaar kwam vooral door een regenachtig voorjaar, staat in een rapport van de bank over de toeristensector.

9 uur geleden