Banken en verzekeraars in trek op groen Damrak
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs won woensdag terrein. Beleggers zochten vooral hun heil bij de banken en verzekeraars op het Damrak, die naar verwachting zullen profiteren van het economische herstel van de coronacrisis. Daarnaast bleef de blik gericht op de ontwikkelingen rond het coronavirus en werd gewacht op de uitslag van de tweede ronde van de Senaatsverkiezingen in de Amerikaanse staat Georgia.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,4 procent hoger op 636,40 punten. De MidKap won 0,8 procent tot 951,40 punten. De beurzen in Parijs en Frankfurt klommen 0,9 procent. De Londense FTSE-index steeg 2,2 procent onder aanvoering van de Britse banken Standard Chartered, Barclays en HSBC, die tot 8 procent wisten te winnen.
De uitkomst van de verkiezingen in Georgia bepaalt welke partij het voor het zeggen krijgt in de Amerikaanse Senaat. Als de Democraten beide zetels winnen hebben ze een meerderheid in de Senaat en wordt het voor aankomend president Joe Biden makkelijker om zijn beleid door te voeren. Amerikaanse beleggers vrezen echter dat de Democraten de belastingen gaan verhogen.
Shell
ABN AMRO, ING en Aegon gingen aan kop in de AEX met winsten tot 6 procent. De verzekeraars ASR (plus 0,7 procent) en NN Group (min 1,1 procent) bleven achter door adviesverlagingen van Deutsche Bank. Shell zette de opmars voort met een plus van dik 3 procent. Het olie- en gasconcern won een dag eerder al ruim 7 procent dankzij de hogere olieprijzen. Betaalbedrijf Adyen stond onderaan met een verlies van 4,5 procent.
In de MidKap was bodemonderzoeker Fugro, die veel oliebedrijven als klant heeft, de grote winnaar met een plus van 5,6 procent. Maritiem oliedienstverlener SBM Offshore klom 2 procent. Biotechnoloog Pharming sloot de rij met een min van 0,9 procent.
Sligro
Sligro klom 2,6 procent bij de kleinere bedrijven. De groothandelsketen draaide afgelopen jaar bijna een vijfde minder omzet door de sluiting van veel horecazaken tijdens de lockdowns. De omzetcijfers waren wel beter dan verwacht. Ease2Pay werd ruim een derde meer waard dankzij een positieve handelsupdate van de parkeer- en tankapp. In Parijs won Michelin 0,6 procent. De Franse bandenmaker schrapt de komende drie jaar 2300 banen in Frankrijk.
De euro was 1,2335 dollar waard, tegen 1,2293 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1 procent meer op 50,45 dollar. Brentolie werd 1,5 procent duurder op 54,39 dollar per vat.
Meer uit Financieel
LELYSTAD (ANP) - Bij een grote stroomuitval moet een gasgestookte energiecentrale in Lelystad vanaf 2028 het elektriciteitsnet opnieuw opstarten in het midden van Nederland. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT meldt dat energiebedrijf Engie een aanbesteding heeft gewonnen om de Maxima-centrale tot zeker 2036 hiervoor in te zetten.
7 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is donderdag hoger geopend en noteerde weer boven de 1000 punten. Beleggers reageerden opgelucht dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement voor een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer heeft ingetrokken. Trump wilde die landen straffen voor hun steun aan Groenland. Trump zei na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" en dat de extra straftarieven niet meer nodig zijn.
52 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure noemt het intrekken van de Amerikaanse importheffingen "het eerste positieve teken dat het de goede kant opgaat". De Amerikaanse president Donald Trump maakte woensdag bekend dat de aangekondigde tarieven van 10 procent voor landen die Groenland militair steunen, van de baan zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland zijn positief over het feit dat de Amerikaanse importheffingen, die 1 februari zouden ingaan, voorlopig van de baan zijn. De ondernemersorganisaties benadrukken het belang van een eensgezinde EU.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond waarschuwt consumenten om niet in zee te gaan met telemarketingbureau Green Consultancy. Het bedrijf zou op een "misleidende en agressieve manier" energieadvies aan huis verkopen. De bond overweegt juridische stappen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro bijna drie weken geleden door de Verenigde Staten, komt olie uit Venezuela naar Europa. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. De olietanker Poliegos gaat die olie naar een Italiaanse haven vervoeren. De olie wordt verkocht door de grote internationale grondstoffenhandelaar Vitol Group.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Oud-president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) is de meest waarschijnlijke opvolger van Christine Lagarde als hoofd van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat blijkt uit een enquête van financieel persbureau Bloomberg onder economen. Knot zou de tweede Nederlander kunnen worden die de topfunctie bij de centrale bank bekleedt. De eerste president van de ECB was Wim Duisenberg.
2 uur geleden