Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken en verzekeraars in kopgroep positieve AEX

Banken en verzekeraars in kopgroep positieve AEX

AMSTERDAM (ANP) - De banken en verzekeraars behoorden dinsdag tot de sterkste stijgers op de Amsterdamse beurs. De financiële bedrijven profiteerden van het vooruitzicht van hogere rentetarieven na opmerkingen van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Volgens Powell is de inflatie namelijk veel te hoog en zal hij het beleid van de Federal Reserve aanscherpen om deze te beteugelen. Dat betekent dat de rentes in de Verenigde Staten waarschijnlijker sneller en sterker zullen worden verhoogd.

Beleggers hielden daarnaast de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne nauwlettend in de gaten. Het uitblijven van vooruitgang in de vredesonderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland zorgde daarbij voor terughoudendheid.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,8 procent in de plus op 724,19 punten. De MidKap klom 1,3 procent tot 1054,66 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,8 procent.

McDonald's

Naast Aegon (plus 5,4 procent) en ING (plus 3,3 procent) stond staalconcern ArcelorMittal bij de sterkste stijgers in de AEX, met een winst van 3,6 procent. Verzekeraar NN Group, chipmachinemaker ASML en winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield wonnen meer dan 2 procent. Fintechbedrijf Adyen sloot de rij met een min van 2,1 procent.

Prosus steeg 1,9 procent. De techinvesteerder, die een groot belang heeft in het Chinese Tencent, lijkt te profiteren van de belofte van de Chinese premier Li Keqiang om minder streng te zijn voor de techsector in China. Just Eat Takeaway klom 1,5 procent. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl heeft de samenwerking op het gebied van bezorgingen met de Amerikaanse fastfoodketen McDonald's verstrekt.

Shell

Shell won 1,1 procent. Het olie- en gasconcern heeft definitief beroep aangetekend tegen de uitspraak van een rechter in een door Milieudefensie aangespannen zaak om zijn uitstoot te verminderen. Shell maakt vooral bezwaar tegen de eis dat het de uitstoot van de gebruikers van zijn brandstoffen moet compenseren.

Bij de middelgrote fondsen was metalenspecialist AMG de sterkste stijger met een winst van 4,5 procent. Biotechnologiebedrijf Galapagos stond onderaan met een verlies van 0,6 procent.

De euro was 1,099 dollar waard, tegen 1,1104 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen wat omlaag na de recente opmars. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent goedkoper op 111,45 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 115,05 dollar.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: tanktoerisme naar België in grensregio groeit

AMSTERDAM (ANP) - Ook ABN AMRO ziet dat Nederlandse automobilisten die in de buurt van België wonen sinds het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten vaker de grens overgaan om te tanken. Zoals bekend liggen de prijzen aan de Nederlandse pomp aanzienlijk hoger dan in België. Voor een gemiddelde auto scheelt het inmiddels ongeveer tussen de 25 en 30 euro per volle tank, becijferde de bank.

1 uur geleden
Tim Cook stopt als topman van Apple

CUPERTINO (ANP) - Tim Cook stopt als topman van Apple. Het Amerikaanse bedrijf meldt dat hij de komende maanden nog in functie blijft, maar vanaf september wordt vervangen door John Ternus. Die is nu bestuurder van de hardwaredivisie.

2 uur geleden
Wall Street beperkt verlies door nieuwe hoop op einde oorlog

NEW YORK (ANP) - Wall Street beperkte maandag de verliezen, gesteund door hernieuwde hoop bij beleggers op een compromis tussen de VS en Iran over het conflict. Volgens de Amerikaanse nieuwszender CNN houden de VS en Iran woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan.

2 uur geleden
Siemens: EU raakt achterop in AI-race en moet regels versoepelen

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse industriële concern Siemens waarschuwt dat de EU ernstig achterop raakt in de race rond kunstmatige intelligentie. Het concern zegt dat Brussel ingrijpende verbeteringen moet doorvoeren om het gebruik van de technologie te versnellen.

4 uur geleden
Handelaar: minder kerosine door militair gebruik leidingen

ROTTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aanvoer van kerosine naar Europese luchthavens is verstoord door meer militair gebruik van een pijpleidingennetwerk vanuit Rotterdam, zegt een brandstofhandelaar. Onder andere het belangrijke vliegveld van Frankfurt zou zijn getroffen.

7 uur geleden
Damrak onder druk door aanhoudende spanningen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel in Amsterdam werd maandag opnieuw gedomineerd door spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Vrijdag gingen de beurzen nog omhoog door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig zou heropenen voor de commerciële scheepvaart. Zaterdag sloot Teheran de voor het olietransport belangrijke zeestraat echter weer af door de aanhoudende blokkade van de Iraanse havens door de Amerikaanse marine. Olie werd daardoor weer duurder na de forse prijsdaling op vrijdag.

7 uur geleden
Frankrijk en Polen bouwen samen militaire satelliet

GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.

9 uur geleden