Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken en verzekeraars in kopgroep positieve AEX

Banken en verzekeraars in kopgroep positieve AEX

AMSTERDAM (ANP) - De banken en verzekeraars behoorden dinsdag tot de sterkste stijgers op de Amsterdamse beurs. De financiële bedrijven profiteerden van het vooruitzicht van hogere rentetarieven na opmerkingen van de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell. Volgens Powell is de inflatie namelijk veel te hoog en zal hij het beleid van de Federal Reserve aanscherpen om deze te beteugelen. Dat betekent dat de rentes in de Verenigde Staten waarschijnlijker sneller en sterker zullen worden verhoogd.

Beleggers hielden daarnaast de ontwikkelingen rond de oorlog in Oekraïne nauwlettend in de gaten. Het uitblijven van vooruitgang in de vredesonderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland zorgde daarbij voor terughoudendheid.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde rond het middaguur 0,8 procent in de plus op 724,19 punten. De MidKap klom 1,3 procent tot 1054,66 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs stegen tot 0,8 procent.

McDonald's

Naast Aegon (plus 5,4 procent) en ING (plus 3,3 procent) stond staalconcern ArcelorMittal bij de sterkste stijgers in de AEX, met een winst van 3,6 procent. Verzekeraar NN Group, chipmachinemaker ASML en winkelvastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield wonnen meer dan 2 procent. Fintechbedrijf Adyen sloot de rij met een min van 2,1 procent.

Prosus steeg 1,9 procent. De techinvesteerder, die een groot belang heeft in het Chinese Tencent, lijkt te profiteren van de belofte van de Chinese premier Li Keqiang om minder streng te zijn voor de techsector in China. Just Eat Takeaway klom 1,5 procent. De eigenaar van Thuisbezorgd.nl heeft de samenwerking op het gebied van bezorgingen met de Amerikaanse fastfoodketen McDonald's verstrekt.

Shell

Shell won 1,1 procent. Het olie- en gasconcern heeft definitief beroep aangetekend tegen de uitspraak van een rechter in een door Milieudefensie aangespannen zaak om zijn uitstoot te verminderen. Shell maakt vooral bezwaar tegen de eis dat het de uitstoot van de gebruikers van zijn brandstoffen moet compenseren.

Bij de middelgrote fondsen was metalenspecialist AMG de sterkste stijger met een winst van 4,5 procent. Biotechnologiebedrijf Galapagos stond onderaan met een verlies van 0,6 procent.

De euro was 1,099 dollar waard, tegen 1,1104 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen wat omlaag na de recente opmars. Een vat Amerikaanse olie werd 0,6 procent goedkoper op 111,45 dollar. Brentolie kostte 0,5 procent minder op 115,05 dollar.

Meer uit Financieel

Wereldwijde goudvraag naar record in 2025

LONDEN (ANP) - De wereldwijde vraag naar goud is vorig jaar naar een recordniveau gestegen. Dat meldt de World Gold Council (WGC), de brancheorganisatie voor de internationale goudhandel. Volgens de WGC bedroeg de totale vraag vorig jaar 5002 ton. Het is voor het eerst dat de vraag boven de 5000 ton uitkwam.

2 minuten geleden
Olieprijzen gaan fors omhoog na dreiging Trump tegen Iran

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De olieprijzen zijn donderdag flink gestegen na de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Iran. Hij riep Iran woensdag op zijn socialemediaplatform Truth Social op een nucleaire overeenkomst te sluiten, anders zou het olierijke land volgens hem militaire aanvallen riskeren.

6 minuten geleden
Meta flink hoger op Wall Street, Microsoft onderuit na cijfers

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms was donderdag een van de winnaars op Wall Street na sterke kwartaalresultaten. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram verwacht ook dit kwartaal meer omzet dan gedacht. Het bedrijf investeert dit jaar bovendien extra in datacenters en AI. Hiermee verhoogt Meta de druk in de AI-strijd tussen grote techbedrijven. De koers ging 9,5 procent omhoog.

1 uur geleden
Trump: Federal Reserve moet rente 'substantieel' verlagen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank moet de rente "substantieel" verlagen. Dat schreef president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. De Federal Reserve hield woensdag de rente onveranderd na drie eerdere verlagingen op rij. Trump roept al langer om een flinke renteverlaging om zo de economie van de Verenigde Staten te stimuleren, met daarbij ook felle kritiek op Fed-voorzitter Jerome Powell.

1 uur geleden
TotalEnergies herstart omstreden lng-project in Mozambique

MAPUTO (ANP/AFP) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies heeft een groot gasproject in het noorden van Mozambique formeel weer opgestart. De bouw van een grote lng-installatie is omstreden. Volgens milieuorganisaties gaat die ten koste van lokale boeren en vissers en draagt de gaswinning bij aan instabiliteit in de regio, die gebukt gaat onder jihadistische aanvallen.

2 uur geleden
Talloze beelden kindermisbruik in AI-trainingsdata Amazon

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon.com is honderdduizenden beelden van kindermisbruik tegengekomen in de data die het bedrijf gebruikt om zijn AI-modellen te trainen. De webwinkel heeft de content verwijderd voordat er modellen mee zijn getraind en deze gemeld bij het National Center for Missing and Exploited Children (NCMEC) in de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Amerikaans chemieconcern Dow schrapt 4500 banen

MIDLAND (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse chemieconcern Dow schrapt 4500 banen om de bedrijfsvoering te vereenvoudigen en de kosten te drukken. Daarbij wil het bedrijf sterker inzetten op AI en automatisering.

3 uur geleden