Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken en verzekeraars beperken verlies AEX, chipbedrijven omlaag

Banken en verzekeraars beperken verlies AEX, chipbedrijven omlaag

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de Europese aandelenmarkten deden het dinsdag voorzichtig aan, in afwachting van de uitkomst van de vredesonderhandelingen tussen de VS en Rusland over Oekraïne in de Saudische hoofdstad Riyad. Europa is niet uitgenodigd voor deze gesprekken. Defensiebedrijven deden, net als maandag, goede zaken op de effectenmarkten in Europa. De verwachting is dat Europa de defensie-uitgaven gaat opschroeven, waar wapenleveranciers zoals het Italiaanse Leonardo (plus 2,2 procent) van profiteren.

De AEX-index op het Damrak eindigde 0,2 procent lager op 947,06 punten. De MidKap deed het beter, met een winst van 0,6 procent op 868,79 punten. De beurzen in Frankfurt wonnen tot 0,4 procent. Londen eindigde een fractie in de min.

Het verlies van de AEX bleef beperkt door koerswinsten van banken en verzekeraars. ABN AMRO, ING, NN en ASR gingen aan kop met winsten van tussen de 1 en 3,2 procent. Prosus werd 1,2 procent meer waard. De techinvesteerder laat al enkele dagen een opmars zien, dankzij stevige koerswinsten in de Chinese techsector waarin het bedrijf grote belangen heeft. De chipbedrijven Besi, ASML en ASMI stonden onderaan bij de grote fondsen in Amsterdam met verliezen tot 1,9 procent.

Euro- en oliekoersen

Bij de kleinere fondsen viel Theon International op met een 13 procent hogere koers. De fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector kreeg een koopadvies van investeringsbank Berenberg. ForFarmers klom 1 procent. Het veevoerbedrijf werd door Degroof Petercam op de kooplijst gezet.

Op de valutamarkt noteerde de euro 1,0456 dollar, tegen 1,0482 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent meer op 71,68 dollar. Brentolie werd 0,6 procent duurder op 75,69 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

7 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

9 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt twee Duitse slachterijen

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.

9 uur geleden
Boeing: oorlog heeft nog geen impact op vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.

11 uur geleden
Oliebedrijven kelderen op beurzen, luchtvaartsector hard omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.

12 uur geleden
Nederlands Euclyd wil 100 miljoen ophalen voor productie AI-chips

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.

14 uur geleden
CO2-opslagproject Porthos in Noordzee jaar vertraagd

ROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.

14 uur geleden