Banken en techbedrijven helpen Nikkei aan stevige winst
TOKIO (ANP) - In Tokio, waar beleggers terugkeerden na een vrije dag, maakte de aandelenbeurs woensdag een inhaalslag. Vooral de Japanse banken toonden herstel doordat de zorgen over de financiële stabiliteit in de wereldwijde bankensector zijn afgenomen. Ook de techbedrijven wonnen terrein in navolging van de stevige koerswinsten bij Amerikaanse techbedrijven. De andere belangrijke aandelenmarkten in Azië gingen eveneens verder omhoog.
Nu de rust in de financiële sector lijkt te zijn teruggekeerd kijken beleggers vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve, dat later op de dag bekend wordt gemaakt. De Amerikaanse centrale bank zal naar verwachting de rente verder verhogen in de strijd tegen de hoge inflatie. Wel wordt verwacht dat de Fed de rente wat minder agressief zal opvoeren dan eerder werd voorzien om de kalmte in de bankensector te bewaren.
De Japanse hoofdindex, de Nikkei 225, sloot 1,9 procent hoger. De grote banken Mizuho Financial Group, Sumitomo Mitsui Financial Group en Mitsubishi UFJ Financial Group dikten tot 3 procent aan. De Japanse techinvesteerder SoftBank steeg bijna 3 procent in navolging van de koerswinst van 1,6 procent van de Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq. Elektronicaconcern Sony klom ruim 1 procent en ook autofabrikant Toyota (plus 1,6 procent) behoorde tot de sterkste stijgers.
Geely
De Britse banken HSBC en Standard Chartered, die beide beursnoteringen hebben in Hongkong, gingen verder omhoog en wonnen 3 en 4 procent in navolging van de koerswinsten in de Amerikaanse bankensector. De Amerikaanse minister van Financiën Janet Yellen liet weten dat de regering klaarstaat meer noodmaatregelen te nemen om klanttegoeden te garanderen.
De Chinese autofabrikant Geely zette ook de opmars voort en dikte nog eens 3 procent aan na de publicatie van sterke jaarcijfers eerder deze week. De Chinese techbedrijven Alibaba en Tencent stegen 3 en 1,6 procent. De Hang Seng-index in Hongkong noteerde mede daardoor tussentijds 1,7 procent in de plus. De hoofdindex in Shanghai won 0,2 procent en de Kospi in Seoul klom 1,2 procent. De Australische All Ordinaries kreeg er 0,9 procent bij.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP) - President Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gaat haar termijn, die in oktober volgend jaar afloopt, waarschijnlijk niet afmaken. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen bij de centrale bank in Frankfurt. De Française is sinds november 2019 president van de ECB.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De verkoop van gebruikte motoren bereikte vorig jaar een recordniveau, mede dankzij de groeiende populariteit van motorrijden onder jongeren. Dit zorgt de laatste jaren voor een duidelijke verschuiving naar lichtere motoren, omdat jongeren alleen op deze modellen mogen rijden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrachtwagenheffing, een kilometerheffing die een groot deel van de bestaande belastingen vervangt, zal dit jaar naar verwachting leiden tot een kostenstijging van meer dan 10 procent en extra financiële druk op Nederlandse transportbedrijven. Ook hogere lonen dragen bij aan de stijgende kosten, meldt ING in een sectorrapport.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Wie zijn huis verduurzaamt, krijgt gemiddeld een hogere verkoopprijs wanneer hij zijn woning verkoopt. Maar daarbij is het wel belangrijk dat de verduurzaming duidelijk zichtbaar is voor huizenkopers. Denk dan aan een beter energielabel of zonnepanelen, stellen deskundigen van het Kadaster woensdag na onderzoek.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag licht hoger gesloten. Beleggers op Wall Street deden het rustiger aan, na de flinke koersverliezen op donderdag en de kleine uitslagen op vrijdag.
10 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk benadert meerdere EU-landen, waaronder Nederland, om zich te verzetten tegen strenge handelsvoorstellen die het VK kunnen uitsluiten van deelname aan openbare aanbestedingen. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
11 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall verkoopt zijn activiteiten in Frankrijk aan de Franse elektriciteits- en gasleverancier Alterna énergie. Vattenfall meldt een overeenkomst te hebben gesloten om de elektriciteits- en gasverkopen over te dragen aan zijn Franse branchegenoot.
14 uur geleden