Banken en chipbedrijven bovenaan in licht hogere AEX
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend onder aanvoering van de banken en chipbedrijven. ABN AMRO en ING stegen 2,1 en 1,8 procent, na goed ontvangen resultaten van Deutsche Bank. De grootste bank van Duitsland won 3,7 procent in Frankfurt. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML wonnen tot 2,2 procent. De algehele stemming op de beurzen bleef wel voorzichtig in afwachting van de verdere ontwikkelingen rond de handelsoorlog met de Verenigde Staten.
De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 875,99 punten. De MidKap won een fractie tot 821,29 punten. Londen verloor 0,1 procent en Parijs klom 0,2 procent. De DAX in Frankfurt steeg 0,4 procent, na een onverwachte verbetering van het Duitse consumentenvertrouwen.
Chipbedrijf ASMI en muziekgroep UMG, die na sluiting van de beurs met resultaten komen, wonnen 1,6 en 0,5 procent. Prosus klom 0,1 procent. De techinvesteerder heeft Nico Marais per direct benoemd tot financieel directeur. Marais bekleedde die functie sinds december vorig jaar al op tijdelijke basis.
Shell
Verfconcern AkzoNobel (min 2,3 procent) noteerde ex dividend. Dat betekent dat het aandeel geen recht meer geeft op het dividend van de afgelopen periode. Ook chemicaliëndistributeur IMCD (min 0,3 procent) en verlichtingsbedrijf Signify (min 7,8 procent) noteerden ex dividend.
BP zakte 4 procent in Londen. Het Britse olie- en gasconcern zag de nettowinst in het eerste kwartaal met 70 procent kelderen door lagere gasverkopen en lagere marges op de raffinage van ruwe olie. Ook schroefde BP zijn aandeleninkoopprogramma terug. Concurrent Shell, die vrijdag met resultaten komt, verloor 0,6 procent.
Zomerseizoen
In Zürich won Novartis 1 procent. De Zwitserse farmaceut verhoogde de winstverwachting voor het hele jaar dankzij beter dan verwachte resultaten in het eerste kwartaal. Het bedrijf deed vooral goede zaken met zijn medicijnen tegen borstkanker, multiple sclerose en psoriasis. De Britse concurrent AstraZeneca zakte 4 procent in Londen na tegenvallende resultaten.
Lufthansa daalde 0,2 procent in Frankfurt. Het Duitse luchtvaartconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar waarschuwde dat de vooruitzichten voor het belangrijke zomerseizoen worden vertroebeld door de handelsspanningen tussen de VS en Europa. In Amsterdam zakte Air France-KLM 2 procent. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie opent woensdag de boeken.
Meer uit Financieel
TILBURG (ANP) - Netbeheerder Enexis heeft zondag tegen het einde van de ochtend de stroom voor zo'n 18.000 klanten in en rond Tilburg kort afgeschakeld om te voorkomen dat het elektriciteitsnet daar overbelast zou raken. Dat bevestigt een woordvoerster van Enexis na berichtgeving door onder meer Omroep Brabant. Door de noodmaatregel zaten mensen zonder stroom.
13 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Zeven landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in augustus verder verhogen. De landen hebben zondag besloten opnieuw de productiequota met 188.000 vaten olie per dag te verhogen. Voor juni en juli werden even grote verhogingen afgesproken.
15 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse geschillencommissie voor reizen en vervoer heeft in de eerste helft van dit jaar een recordaantal klachten ontvangen. Dat is grotendeels te wijten aan het slechte weer in het voorjaar en de Iranoorlog.
15 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR) - Wie nog een ticket wil kopen om België te zien spelen tegen de Verenigde Staten tijdens het WK voetbal hoeft daar nu veel minder geld voor neer te leggen dan enkele dagen eerder. De ticketprijzen zijn de afgelopen dagen flink gedaald volgens TicketData.com, een dienst die deze prijzen bijhoudt.
16 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber heeft het grootste deel van zijn geplande uitbreiding voor maaltijdbezorging in Europa gepauzeerd. Ingewijden melden aan de Financial Times dat het Amerikaanse bedrijf niet meer van plan is later dit jaar uit te breiden naar vijf van de zeven landen, onder meer Oostenrijk, Noorwegen en Griekenland. Volgens een bron uit de sector heeft het besluit te maken met het plan om de Duitse concurrent Delivery Hero over te nemen.
18 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.
1 dag geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.
1 dag geleden