Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken en chipbedrijven bovenaan in licht hogere AEX

Banken en chipbedrijven bovenaan in licht hogere AEX

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend onder aanvoering van de banken en chipbedrijven. ABN AMRO en ING stegen 2,1 en 1,8 procent, na goed ontvangen resultaten van Deutsche Bank. De grootste bank van Duitsland won 3,7 procent in Frankfurt. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML wonnen tot 2,2 procent. De algehele stemming op de beurzen bleef wel voorzichtig in afwachting van de verdere ontwikkelingen rond de handelsoorlog met de Verenigde Staten.

De AEX noteerde in de ochtendhandel 0,4 procent hoger op 875,99 punten. De MidKap won een fractie tot 821,29 punten. Londen verloor 0,1 procent en Parijs klom 0,2 procent. De DAX in Frankfurt steeg 0,4 procent, na een onverwachte verbetering van het Duitse consumentenvertrouwen.

Chipbedrijf ASMI en muziekgroep UMG, die na sluiting van de beurs met resultaten komen, wonnen 1,6 en 0,5 procent. Prosus klom 0,1 procent. De techinvesteerder heeft Nico Marais per direct benoemd tot financieel directeur. Marais bekleedde die functie sinds december vorig jaar al op tijdelijke basis.

Shell

Verfconcern AkzoNobel (min 2,3 procent) noteerde ex dividend. Dat betekent dat het aandeel geen recht meer geeft op het dividend van de afgelopen periode. Ook chemicaliëndistributeur IMCD (min 0,3 procent) en verlichtingsbedrijf Signify (min 7,8 procent) noteerden ex dividend.

BP zakte 4 procent in Londen. Het Britse olie- en gasconcern zag de nettowinst in het eerste kwartaal met 70 procent kelderen door lagere gasverkopen en lagere marges op de raffinage van ruwe olie. Ook schroefde BP zijn aandeleninkoopprogramma terug. Concurrent Shell, die vrijdag met resultaten komt, verloor 0,6 procent.

Zomerseizoen

In Zürich won Novartis 1 procent. De Zwitserse farmaceut verhoogde de winstverwachting voor het hele jaar dankzij beter dan verwachte resultaten in het eerste kwartaal. Het bedrijf deed vooral goede zaken met zijn medicijnen tegen borstkanker, multiple sclerose en psoriasis. De Britse concurrent AstraZeneca zakte 4 procent in Londen na tegenvallende resultaten.

Lufthansa daalde 0,2 procent in Frankfurt. Het Duitse luchtvaartconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, maar waarschuwde dat de vooruitzichten voor het belangrijke zomerseizoen worden vertroebeld door de handelsspanningen tussen de VS en Europa. In Amsterdam zakte Air France-KLM 2 procent. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie opent woensdag de boeken.

Meer uit Financieel

Meer gebruikers en abonnees voor muziekstreamingdienst Spotify

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Muziekstreamingdienst Spotify heeft in het derde kwartaal het aantal gebruikers en betalende abonnees verder zien toenemen. Het aantal maandelijks actieve gebruikers steeg op jaarbasis met 11 procent tot 713 miljoen. Die aanwas van 17 miljoen gebruikers was groter dan de 14 miljoen die Spotify zelf had verwacht.

21 minuten geleden
Noors staatsfonds stemt tegen megabeloning Tesla-topman Musk

OSLO (ANP/RTR) - Het Noorse staatsinvesteringsfonds is van plan tegen een nieuw beloningsvoorstel voor Elon Musk als topman van elektrische autofabrikant Tesla te stemmen. De beloning in aandelen kan volgens nieuwe beloningsplannen oplopen tot 1 biljoen dollar, oftewel 1000 miljard dollar. Het staatsfonds zegt zich zorgen te maken over de grootte van dat pakket. Ook zou Tesla te weinig doen om de risico's rond de grote afhankelijkheid van Musk te verminderen.

2 uur geleden
AEX-index zakt flink weg, Philips wint na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag hard omlaag. Het aandeel Philips opende wel hoger. Het zorgtechnologiebedrijf boekte meer omzet en winst in het derde kwartaal, ondanks de impact van de hogere importheffingen die de Verenigde Staten dit jaar hebben ingevoerd. Het sterkst groeide het onderdeel dat producten maakt voor de persoonlijke verzorging, zoals scheerapparaten.

3 uur geleden
Nintendo: verkoop 19 miljoen Switch 2-consoles dit boekjaar

KYOTO (ANP/AFP) - Nintendo verwacht in het lopende boekjaar veel meer van zijn nieuwe gameconsole Switch 2 te verkopen dan eerder gedacht. Volgens het Japanse gamebedrijf worden er in het boekjaar tot eind maart nu naar verwachting 19 miljoen Switch 2-computers verkocht. Eerder werd uitgegaan van 15 miljoen stuks.

4 uur geleden
China beschuldigt Nederland van verstoring chipaanvoer Nexperia

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China geeft Nederland de schuld van de "onrust en chaos" in de wereldwijde halfgeleiderproductie en aanvoerketen van chips. Die is ontstaan doordat de Nederlandse overheid Nexperia in beslag heeft genomen, zegt het Chinese ministerie van Handel.

5 uur geleden
Philips voert winst op ondanks hogere importheffingen

AMSTERDAM (ANP) - Zorgtechnologieconcern Philips heeft zijn omzet en winst in het afgelopen kwartaal opgevoerd, ondanks de impact van de hogere importheffingen die de Verenigde Staten dit jaar hebben ingevoerd. Het sterkst groeide het onderdeel dat producten maakt voor de persoonlijke verzorging, zoals scheerapparaten.

5 uur geleden
UWV verwacht de komende jaren iets meer banen in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal banen in Nederland zal de komende jaren iets groeien, ondanks veel onzekerheid door onder meer geopolitieke spanningen, importheffingen en technologische ontwikkelingen als automatisering en AI. Het aantal banen neemt tot 2027 met 1,1 procent toe, verwacht uitkeringsinstantie UWV in zijn jaarlijkse arbeidsmarktrapport.

5 uur geleden