Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken en betaaldiensten blokkeren 'antivax'-organisaties

Banken en betaaldiensten blokkeren 'antivax'-organisaties

AMSTERDAM (ANP) - Meerdere banken en betaaldiensten hebben de afgelopen tijd rekeningen geblokkeerd van organisaties die volgens hen nepnieuws verspreiden over corona en vaccinaties. NRC meldt na een rondgang dat zeker acht invloedrijke internetkanalen in de voorbije maanden de wacht is aangezegd of reeds zijn afgesloten van hun bankrekening of betaaldienst. Onder meer Viruswaarheid van Willem Engel, uitgeverij De Blauwe Tijger en evangelist Jaap Dieleman hebben daarmee te maken gehad.

Van de banken lijkt Rabobank volgens de krant het verst te gaan in zijn beleid. "Rabobank faciliteert geen initiatieven die actief complottheorieën en andere bewezen desinformatie verspreiden", zo staat in een intern bericht. "We richten ons dan vooral op de activisten, want de radicalen kunnen al via de Wwft (wet tegen witwassen en terrorisme, red.) worden aangepakt."

Rabobank bevestigt aan de krant dergelijke klanten niet meer te accepteren. De bank ziet hun acties als "schadelijk". Triodos Bank weigert volgens NRC Viruswaarheid als klant. De bank schreef in een e-mail - die in bezit is van de krant - aan de actiegroep dat die "heeft opgeroepen tot confrontaties die haaks staan op onze waarden".

Anti-overheidspropaganda, nepnieuws en complottheorieën

Betaaldienst Mollie zegde de samenwerking op met evangelist Jaap Dieleman, omdat de berichten die hij verspreidt niet passen "bij de bedrijfsvoering van Mollie". "Zo publiceert u berichten over het niet laten vaccineren tegen het coronavirus", staat in een e-mail van de betaaldienst. Ook deed Mollie het populaire YouTube-kanaal Café Weltschmerz half april in de ban.

De Blauwe Tijger kreeg problemen met de ING Bank. Dat gebeurde volgens NRC nadat de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) in een dreigingsanalyse de conservatieve uitgeverij omschreef als "een doorgeefluik van anti-overheidspropaganda, nepnieuws en complottheorieën". Bunq bank zette op zijn beurt de stichting Artsen voor Waarheid aan de kant. Die groep verspreidde in maart een brief onder huisartsen over vermeende risico's van het vaccineren.

Meer uit Financieel

Onzekerheid over impact reorganisatie Nestlé voor Nederlandse tak

AMSTELVEEN (ANP) - Het is nog onduidelijk wat de wereldwijde reorganisatie bij het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé betekent voor de Nederlandse activiteiten, laat een woordvoerster van Nestlé Nederland weten. 's Werelds grootste voedingsbedrijf gaat de komende twee jaar wereldwijd ongeveer 16.000 banen schrappen om kosten te besparen. In Nederland heeft het concern ongeveer 1200 mensen in dienst.

16 minuten geleden
Grieks parlement stemt in met toestaan 13-urige werkdag

ATHENE (ANP/AFP/RTR) - Het Griekse parlement heeft donderdag een omstreden wetsvoorstel van de regering goedgekeurd dat in uitzonderlijke omstandigheden werkdagen van dertien uur toestaat. Het voorstel kreeg eerder kritiek van vakbonden en oppositiepartijen.

51 minuten geleden
Europarlement stemt in met importverbod op energie uit Rusland

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement gaat akkoord met het plan van de Europese Commissie om de import van Russische energie stop te zetten. Een meerderheid van de partijen heeft in een commissievergadering voor gestemd om de import van Russische energie totaal uit te bannen.

1 uur geleden
KPN compenseert bijna 13.000 klanten voor misgelopen korting

DEN HAAG (ANP) - KPN compenseert bijna 13.000 klanten met een abonnement voor vaste telefonie en internet voor een korting die zij ten onrechte niet ontvingen, meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM).

1 uur geleden
Reuters: nieuwe topman modehuis Armani na overlijden Giorgio

MILAAN (ANP/RTR) - Het Italiaanse modehuis Armani staat op het punt om Giuseppe Marsocci te benoemen tot nieuwe topman na het overlijden van oprichter Giorgio Armani vorige maand op 91-jarige leeftijd. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder werd door Italiaanse media ook al gemeld dat Marsocci de topfunctie zou overnemen.

1 uur geleden
China 'fel gekant' tegen Nederlandse overname chipmaker Nexperia

BEIJING (ANP/AFP) - China is "fel gekant" tegen de overname door de Nederlandse overheid van de Nijmeegse chipmaker Nexperia, die eigendom is van het Chinese Wingtech. De overname is volgens het Chinese ministerie van Handel "in strijd met contractuele afspraken en marktprincipes".

2 uur geleden
ASML verder omhoog op Damrak, bouwers BAM en Heijmans onderuit

AMSTERDAM (ANP) - ASML ging donderdag verder omhoog op de Amsterdamse beurs met een plus van 1,2 procent. De chipmachinemaker won een dag eerder al ruim 3 procent dankzij goed ontvangen kwartaalresultaten. Analisten van Deutsche Bank, Berenberg en Jefferies verhoogden hun koersdoelen voor ASML na de sterke cijfers. Beleggingsadviseur Fubon Securities zette het aandeel op de kooplijst.

4 uur geleden