Banken en autoconcerns lager op verdeelde Aziatische beurzen
TOKIO (ANP) - De Aziatische aandelenmarkten lieten woensdag een verdeeld beeld zien na de koersdalingen op Wall Street. Daar werd de stemming gedrukt door een tegenvallend rapport over een afzwakkende Amerikaanse banenmarkt. Dat wijst op een economische vertraging, wat de vrees voor een recessie aanwakkerde bij beleggers.
De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, eindigde 1,7 procent lager. Een stijging van de Japanse yen zorgde daarbij voor koersverliezen bij de grote Japanse exportbedrijven. Zo verloren de autofabrikanten Toyota, Honda en Nissan, die veel voertuigen verkopen in het buitenland, rond de 2 procent. Ook de aandelen van elektronicaconcern Sony (min 1,7 procent) gingen in de verkoop.
De grote Japanse banken Sumitomo Mitsui Financial (min 1,2 procent), Mitsubishi UFJ Financial (min 2,4 procent) en Mizuho Financial (min 0,9 procent) kregen eveneens koersverliezen te verwerken. Op Wall Street gingen de aandelen van Amerikaanse banken dinsdag ook al in de uitverkoop. Dat gebeurde nadat Jamie Dimon, topman van zakenbank JPMorgan Chase, waarschuwde dat de recente onrust of crisis in de bankensector nog niet voorbij is.
Andere beurzen, oliekoers
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde 0,7 procent in de min. Ook in Australië was het sentiment negatief. De All Ordinaries in Sydney verloor 0,7 procent. De Kospi in Seoul en de beurs in Shanghai gingen echter beide 0,5 procent omhoog.
De olieprijzen zetten ook woensdag hun opmars voort, na de stijgingen van de afgelopen dagen. De OPEC+ wil met de productieverlaging van meer dan een miljoen vaten per dag vanaf mei de prijzen stutten. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,4 procent meer op 81,03 dollar. Brentolie werd 0,4 procent duurder op 85,31 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportkledingfabrikant Nike heeft in het afgelopen kwartaal een hogere winst en omzet geboekt dan analisten hadden verwacht, ondanks opnieuw tegenvallende verkopen op de belangrijke Chinese markt. Dit wijst erop dat het herstelplan van topman Elliott Hill voorzichtig vruchten begint af te werpen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog, na de stevige winsten een dag eerder. De toonaangevende Dow-Jonesindex eindigde opnieuw op een recordniveau. Het is ook de laatste handelsdag van het tweede kwartaal en de eerste helft van dit jaar. Wall Street heeft in die periodes flinke koerswinsten behaald, ondanks de onrust door de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Farmers Defence Force gaat bij boeren peilen of er draagvlak is voor actie en hoeveel mensen willen meedoen, zegt Mark van den Oever, voorman van de boerenactiegroep. Daarna wordt bepaald hoe en wanneer de actie eruitziet, zei hij dinsdag in een vlog.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic heeft nieuwe software gelanceerd die wetenschappers moet helpen onderzoek te automatiseren. Dat moet een deel van de tijdrovende werkzaamheden uit handen nemen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs sloot dinsdag aanzienlijk hoger en rondde daarmee het tweede kwartaal positief af. Vooral de chipbedrijven met een groot gewicht in de index zorgden voor de winst. Wereldwijd maakten chipaandelen op de financiële markten deze week weer een opmars, wat ook zijn weerslag had op chipfondsen ASML, Besi en ASMI in de AEX. Ook ebben zorgen over oplopende inflatie weg nu vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran niet voor grote problemen voor de scheepvaart lijken te hebben gezorgd.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) heeft last van een technische storing, dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van BNR. Daardoor wordt de publicatie van de inflatiecijfers die voor woensdagochtend gepland stond, uitgesteld.
6 uur geledenGENÈVE (ANP) - Infrastructuur in Europa, Noord-Amerika en Centraal-Azië moet worden aangepast aan de verslechterende klimaatomstandigheden, want niets doen is uiteindelijk veel duurder. Daarvoor waarschuwt de Economische Commissie voor Europa (UNECE) van de Verenigde Naties dinsdag.
7 uur geleden