Banken: economie herstelt redelijk, doemscenario's uitgebleven
AMSTERDAM (ANP) - Hoewel het economische beeld nog onzeker is, verloopt het herstel van de coronacrisis volgens de Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) in een redelijk tempo. De bankenvereniging wijst er in zijn coronamonitor bovendien op dat de doemscenario's die economische experts eerder in de coronacrisis schetsten niet zijn uitgekomen.
Ondernemers lijken volgens de NVB positiever te zijn en willen weer gaan investeren. Desondanks blijven de banken voorzichtig met het verstrekken van nieuwe leningen omdat ze zeker willen zijn dat bedrijven die kunnen terugbetalen. Dat vereist een individuele beoordeling, benadrukt de NVB, omdat verschillende sectoren andere perspectieven hebben na corona.
Tijdens de hele crisis hebben de banken al ruim 60 miljard euro uitgetrokken om het bedrijfsleven te ondersteunen. Het merendeel daarvan is naar leningen gegaan van maximaal 250.000 euro. Daarnaast ging zo'n 3,6 miljard euro naar financieringen met een overheidsgarantie. Behalve de ruim 60 miljard euro aan coronasteun werden ook nog eens voor ruim 3 miljard euro aan betaalpauzes verstrekt aan 129.000 bedrijven.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Nasdaq toonde maandag herstel in New York na de zware koersval op vrijdag. De techzware graadmeter kelderde voor het weekend ruim 4 procent door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. De grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd volgde op een sterker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten. Door de sterke arbeidsmarkt vrezen beleggers dat de Amerikaanse centrale bank de rente gaat verhogen om de inflatie te bestrijden.
9 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Nintendo heeft bekendgemaakt dat het een boete van 35 miljoen euro betaalt om een rechtszaak over kapotte controllers te schikken. De claim werd ingediend door een Franse consumentenorganisatie en gaat over controllers van de Switch-spelcomputer die te snel kapot zouden gaan.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Twee Marokkaanse banken hebben een schikking getroffen van 175 miljoen euro met het Openbaar Ministerie in Brussel. De Banque Centrale Populaire en haar dochteronderneming Banque Chaabi du Maroc werden verdacht van het uitvoeren van illegale bank-, krediet- en verzekeringsactiviteiten, meldt het parket.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen die zich door een nepbankmedewerker laten overhalen zelf geld over te boeken naar fraudeurs, hoeven niet op compensatie van hun bank te rekenen. Volgens een uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid is een bank dan in beginsel niet verplicht schade te vergoeden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het vertrek van supermarkten bij ondernemersorganisatie VNO-NCW is volgens voorzitter Coen van Oostrom "per saldo geen ramp". Supermarkten hebben inderdaad hun lidmaatschap bij de ondernemersorganisatie opgezegd, bevestigt hij bij radiozender BNR. "Dat is vorig jaar gebeurd."
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer wil dat techbedrijven maatregelen nemen om te voorkomen dat jongeren naaktbeelden kunnen verspreiden via hun telefoons. Als dat niet gebeurt, wil de premier ze daartoe verplichten met wetgeving.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - President-directeur Frans Everts van Shell Nederland wordt de nieuwe topman van hoogspanningsnetbeheerder TenneT. Hij wordt op 1 november de opvolger van Manon van Beek bij TenneT voor een periode van vier jaar.
5 uur geleden