Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken bij verliezers op rood Damrak

Banken bij verliezers op rood Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met verliezen gesloten. Ook elders in Europa eindigden de belangrijkste graadmeters lager. Optimisme over economisch herstel maakte plaats voor voorzichtigheid op de financiële markten. Daarbij waren financieel dienstverleners op het Damrak de grootste verliezers.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde 0,8 procent lager op 561,75 punten. De MidKap raakte 2,4 procent kwijt tot 774,72 punten. De beurzen in Parijs, Londen en Frankfurt zakten tot ruim 2 procent

Berichten uit onder andere Frankrijk en Duitsland wezen beleggers nog eens op de grote impact van de coronapandemie. De Duitse fabrieksorders kenden in april de sterkste krimp ooit gemeten, terwijl de Franse centrale bank er niet op rekent dat de economie van het land voor 2022 is hersteld van de crisis.

Banken

De banken en verzekeraars ING, ABN AMRO, NN en ASR stonden onderaan in de AEX met verliezen tot 5,5 procent. Mogelijk speelt daarbij de waarschuwing van de European Systemic Risk Board een rol. De adviesraad voor de financiële sector vindt dat banken zeker tot het einde van dit jaar moeten afzien van dividendbetalingen of aandeleninkoopprogramma's. Ook andere grote Europese banken gaven terrein prijs.

In de MidKap staakte luchtvaartcombinatie Air France-KLM de recente sterke opmars en zakte 8,3 procent, ondanks het nieuws dat Frankrijk in totaal 15 miljard euro heeft gereserveerd voor steun aan de luchtvaartindustrie die hard wordt geraakt door de coronacrisis. Luchtvaartfondsen stegen de voorbije dagen nog hard dankzij een positieve stemming rond de heropening van de economieën.

Basic-Fit

Basic-Fit daalde 3,9 procent in de MidKap. De sportscholenuitbater heeft ruim 133 miljoen euro opgehaald met de uitgifte van nieuwe aandelen. Met het geld wil het bedrijf de balans versterken en zijn groeistrategie doorzetten.

BP verloor 3,4 procent in Londen. De Britse oliereus gaat 10.000 banen schrappen als gevolg van de daling van de vraag naar olie vanwege de virusuitbraak. In Frankfurt daalde Lufthansa 0,8 procent. Lufthansa-dochter Austrian Airlines krijgt voor 450 miljoen euro steun van Oostenrijk.

De euro was 1,1360 dollar waard, tegen 1,1299 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,2 procent minder op 38,11 dollar. Brentolie zakte 0,4 procent in prijs tot 40,64 dollar.

Meer uit Financieel

Rotterdamse ondernemer Van der Vorm (67) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.

54 minuten geleden
Meer omzet en winst voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.

1 uur geleden
Zorgen over OpenAI en duurdere olie duwen Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

2 uur geleden
Verliezen Chinese Longi Green groeien door overschot zonnepanelen

XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.

3 uur geleden
VS beperkt leveringen chipapparatuur aan China, zeggen bronnen

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.

4 uur geleden
Winst vliegtuigbouwer Airbus gehalveerd door productieproblemen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.

5 uur geleden
Vertrek VAE uit OPEC drukt olieprijs voorlopig niet, zegt expert

DEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.

5 uur geleden