Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Banken bevriezen tegoeden tientallen rekeninghouders'

'Banken bevriezen tegoeden tientallen rekeninghouders'

DEN HAAG (ANP) - ABN AMRO, Rabobank en ING hebben rekeningen van tientallen rekeninghouders geblokkeerd die belastingplichtig zijn in de Verenigde Staten. De banken hebben dat besluit genomen om zo in contact te komen met die klanten. Dat meldt Reporter Radio op basis van eigen onderzoek.

Daan Durlacher van belangenvereniging Americans Overseas heeft de afgelopen maanden enkele meldingen per dag binnengekregen. Het gaat om klanten van ABN AMRO, ING en Rabobank. "Dit is chantage met je eigen geld. Schandalig dat een bank dit kan en moet doen om in contact te komen met klanten", zegt hij in de radio-uitzending.

De situatie is het gevolg van Amerikaanse wetgeving waar ook Nederlandse banken aan gebonden zijn. De betreffende Nederlanders zijn, doordat ze bijvoorbeeld in de VS geboren zijn, zowel hier als in Amerika belastingplichtig.

Banken dienen het Amerikaanse fiscaal nummer van de betreffende Nederlanders te kunnen overleggen. Maar veel mensen hebben dat niet. Zo'n nummer aanvragen duurt maanden en het enige alternatief is het Amerikaans staatsburgerschap opgeven.

Meer uit Financieel

AEX begint voorzichtig aan tweede jaarhelft na sterk kwartaal

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is woensdag voorzichtig begonnen aan de tweede helft van 2026. Beleggers deden het rustig aan na de sterke opmars in het afgelopen kwartaal, die volgde op het voorlopige vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten. Na de over het algemeen sterke bedrijfsresultaten in het eerste kwartaal kijken beleggers nu uit naar de resultaten over het tweede kwartaal, die in de komende weken naar buiten komen.

1 uur geleden
Basic-Fit neemt Duitse fitnessketen wellyou met 41 clubs over

HOOFDDORP (ANP) - De Nederlandse fitnessketen Basic-Fit neemt de Duitse branchegenoot wellyou over voor 52 miljoen euro in contanten. Wellyou heeft 41 clubs, hoofdzakelijk in het noorden van Duitsland, met ongeveer 110.000 leden.

1 uur geleden
Essent: 50 procent meer stroomverbruik in avondpiek hittegolf

DEN BOSCH (ANP) - Huishoudens hebben tijdens de afgelopen hittegolf flink meer stroom verbruikt dan op koelere dagen door het gebruik van ventilatoren en airco's en doordat koelkasten harder moesten werken. Dat meldt energieleverancier Essent. In de avond was er zelfs een piek van 50 procent meer stroomverbruik. Dat is volgens Essent vooral te verklaren door airconditioners, omdat er daar de afgelopen jaren veel van zijn geïnstalleerd.

2 uur geleden
AI en aanleg voorraden helpen Nederlandse industrie aan groei

ZEIST (ANP) - Nederlandse fabrikanten hebben in juni veel nieuwe bestellingen binnengekregen en produceerden daarom ook meer, meldt de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi). Volgens de organisatie komt dat deels doordat klanten voorraden aanlegden om prijsstijgingen voor te zijn, maar ook de snelle groei van AI helpt de Nederlandse industrie.

2 uur geleden
Beschikbaar inkomen huishoudens stijgt in eerste kwartaal

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse huishoudens hadden in het eerste kwartaal van 2026 gemiddeld meer te besteden dan een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt dat vooral door de stijging van de beloning van werknemers door hogere cao-lonen en een groei van het aantal banen, en een stijging van sociale uitkeringen. Tegelijkertijd nam de hypotheekschuld verder toe.

2 uur geleden
Omzet detailhandel bijna 3 procent omhoog in mei

DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse detailhandel is in mei met 2,9 procent toegenomen ten opzichte van een jaar eerder, aldus het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het verkoopvolume was 2,3 procent hoger.

3 uur geleden
Nederlandse economie groeit met 0,2 procent in eerste kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het eerste kwartaal van 2026 met 0,2 procent gegroeid ten opzichte van het vierde kwartaal van 2025. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een nieuwe raming. Daarmee pakte de economische groei bij nader inzien iets hoger uit dan eerder gemeld.

3 uur geleden