Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banken: baseer beleid niet op enkele kwartaalwinsten

Banken: baseer beleid niet op enkele kwartaalwinsten

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse banken dringen er bij politici op aan om zich niet te veel door de huidige hoge winsten te laten leiden bij het maken van nieuw beleid voor de financiële sector. De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) vindt dat de lasten voor banken niet verder kunnen stijgen.

"De recente kwartaalwinsten zijn geen goede grond voor verdere lastenverzwaring. Dan komt de financiering van zeer noodzakelijke investeringen van consumenten en bedrijven onder druk te staan", schrijft de NVB naar aanleiding van Prinsjesdag en in de aanloop naar de Algemeen Politieke Beschouwingen. De belangenorganisatie voor banken noemt onder andere de energietransitie, verduurzaming van de landbouw en de bouw van extra woningen als opgaven waarbij de bankensector van belang is.

De laatste tijd zijn de hoge winsten voor banken een politiek thema geworden, zowel in Nederland als andere Europese landen. Zo is er kritiek op de relatief lage rente voor spaarrekeningen, terwijl banken na de tien opeenvolgende renteverhogingen van de Europese Centrale Bank hun winsten wel sterk wisten op te voeren.

Extra belastingen

Demissionair minister van Financiën Sigrid Kaag vroeg eerder deze maand aan de Autoriteit Consument & Markt of een onderzoek nodig is naar de ontwikkeling van de Nederlandse spaartarieven. Regeringen van andere lidstaten van de Europese Unie kondigden al extra belastingen aan op "overwinsten" voor banken.

De NVB lijkt dit nu voor te willen zijn, door bijvoorbeeld te wijzen op de gemiddelde belastingdruk voor banken. Gemiddeld zou die fiscale druk op 35 procent liggen, terwijl de gewone vennootschapsbelasting op 25,8 procent ligt. Dat komt ook door een aparte bankenbelasting.

Meer uit Politiek

Vijlbrief gaat met oppositie praten over sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief gaat deze week langs bij oppositiepartijen om te praten over afspraken over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei de minister van Sociale Zaken (D66) zondag bij Buitenhof. Hij noemde onder andere Progressief Nederland, nu nog als GroenLinks-PvdA in de Tweede Kamer, en JA21 als partijen waar hij mee wil praten.

7 uur geleden
Stoffer pleit voor verdeling asielzoekers op cultuur en religie

NIEUWEGEIN (ANP) - De SGP wil dat bij verdeling en opvang van asielzoekers de "culturele en religieuze afstand tot onze samenleving" meeweegt. Dat zegt partijleider Chris Stoffer op een bijeenkomst van de orthodox-christelijke partij in Nieuwegein. De SGP noemt het huidige asielbeleid onhoudbaar en vindt dat dit strenger moet.

1 dag geleden
Volgende week enquêteverhoren met Arib en Van Dissel

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquête over corona gaat volgende week verder met openbare verhoren van toenmalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib, Jaap van Dissel en Pieter-Jaap Aalbersberg. De week staat in het teken van het begin van de pandemie.

2 dagen geleden
Jetten schrok ook van kosten voor privéjets ministers

DEN HAAG (ANP) - Ook premier Rob Jetten schrok van de bedragen die sommige ministeries betaalden voor het inhuren van privéjets, die bewindslieden nodig hadden voor werkreizen. Volgens RTL besteedde de Rijksoverheid de afgelopen vijf jaar bijna 2 miljoen euro aan privévluchten. Vooral het ministerie van Defensie trok hier vaak geld voor uit.

2 dagen geleden
Kabinet vindt plan Netanyahu voor Gaza uitermate zorgelijk

DEN HAAG (ANP) - Het plan van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om een groter deel van de Gazastrook te bezetten is "uitermate zorgelijk", zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). Het past volgens hem niet binnen de afspraken die zijn gemaakt over het staakt-het-vuren.

2 dagen geleden
'Vliegend team' rond asiel is opgestart, zegt Van den Brink

DEN HAAG (ANP) - Het 'vliegende team' met ambtenaren dat gemeenten moet bijstaan in kwesties rond de asielopvang is inmiddels actief, zegt asielminister Bart van den Brink. Een woordvoerder van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) meldt dat zeker zes gemeenten zich inmiddels hebben gemeld met vragen. Premier Rob Jetten kondigde het team eerder deze maand aan, maar het was onduidelijk hoe het precies te werk zou gaan.

2 dagen geleden
Van Weel: geen geld om verkeersboetes gelijk te houden

DEN HAAG (ANP) - Er is geen geld om de verkeersboetes op het huidige niveau te houden, zei justitieminister David van Weel (VVD) voorafgaand aan de ministerraad. De boetes stijgen net zo snel als de inflatie. Als Van Weel de boetes niet laat oplopen, dan komt hij jaarlijks ongeveer 30 miljoen euro tekort op zijn begroting en dat gaat volgens hem ten koste van bijvoorbeeld de politie of de Mobiele Eenheid (ME).

2 dagen geleden