Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bankaandelen hard onderuit op Wall Street door zorgen over rente

Bankaandelen hard onderuit op Wall Street door zorgen over rente

NEW YORK (ANP) - Bankaandelen op Wall Street gingen donderdag het hardst onderuit in bijna drie jaar vanwege zorgen over de stijgende rentes. Sommige kleinere Amerikaanse banken hebben namelijk veel leningen afgesloten toen de rentes nog heel laag waren. Nu de rentes in rap tempo oplopen dreigen ze in de problemen te komen.

De kleinere SVB Financial Group was de grootste verliezer onder de banken met een koersval van meer dan 60 procent, nadat de in Silicon Valley gevestigde geldschieter stappen aankondigde om zijn penibele financiële positie te verbeteren. Grote banken als Bank of America, Wells Fargo en JPMorgan Chase leverden elk ten minste 5 procent in.

Die laatste bank werd ook door een rechter bevolen om meer documenten te leveren in een rechtszaak over vermeende medeplichtigheid aan het misbruikschandaal rond Jeffrey Epstein. De Amerikaanse Maagdeneilanden klaagden het bankconcern eerder aan vanwege banden met de zedendelinquent die in 2019 zelfmoord pleegde. Volgens de aanklacht van de eilandengroep in de Caraïbische Zee kneep de bank "een oogje dicht" bij de misbruikpraktijken van Epstein op zijn privé-eiland daar.

Cryptobank Silvergate

Daarnaast zag cryptobank Silvergate zo'n 42 procent aan beurswaarde verdampen. Die koersval volgde op de aankondiging van het bedrijf om zichzelf op te heffen. Die beslissing komt na maanden van financiële problemen. Klanten krijgen hun bij de bank aangehouden tegoeden volledig terugbetaald, belooft de financieel dienstverlener.

De val van Silvergate volgt op toenemende druk van toezichthouders en een strafrechtelijk onderzoek naar de zaken die het bedrijf deed met cryptobeurs FTX en handelshuis Alameda, allebei opgericht door Sam Bankman-Fried. Hij wordt nu verdacht van fraude met klanttegoeden. Na het omvallen van FTX haalden veel klanten hun cryptotegoeden weg bij Silvergate.

Branchegenoot Signature Bank ging mee omlaag en verloor ruim 12 procent. Coinbase leverde op zijn beurt bijna 8 procent in. De cryptobeurs verklaarde eerder deze maand al geen betalingen van of naar Silvergate meer te accepteren. De opheffing van Silvergate heeft volgens het bedrijf geen gevolgen voor de tegoeden van klanten bij Coinbase.

Stevige verliezen

Mede door al deze koersdalingen gingen de belangrijkste graadmeters op de beurzen in New York met stevige verliezen de handel uit. De Dow-Jonesindex zakte 1,7 procent tot 32.254,86 punten. De brede S&P 500 verloor 1,9 procent tot 3918,32 punten en techbeurs Nasdaq daalde 2,1 procent tot 11.338,36 punten. Ook de olieprijzen gingen omlaag.

Meer uit Financieel

Lichtproducent Signify boekt minder omzet en winst

EINDHOVEN (ANP) - Signify heeft de omzet en winst zien dalen in het tweede kwartaal van 2026. De voormalige verlichtingsdivisie van Philips sprak van gemengde marktomstandigheden, met een aanhoudend momentum in de professionele verlichtingsprojecten in de Verenigde Staten en opkomende markten en een zwakkere vraag in Europa.

8 minuten geleden
Topman Heijmans: Nederland investeert te weinig in infrastructuur

ROSMALEN (ANP) - Nederland kan zich geen infrastructuurbeleid veroorloven dat van incident naar incident beweegt. Daarvoor heeft topman Ton Hillen van bouwconcern Heijmans vrijdag gewaarschuwd bij de publicatie van de halfjaarcijfers, waarbij hij mede doelt op de recente sluiting van de Merwedebrug voor vrachtverkeer. Volgens hem is dat niet het eerste incident en hobbelt Nederland van de ene spoedreparatie naar de andere.

9 minuten geleden
Frankrijk in verzet tegen EU-goedkeuring zelfrijhulpsysteem Tesla

AMSTERDAM (ANP/RTR) - Frankrijk verzet zich tegen het gebruik van een geavanceerd zelfrijhulpsysteem van Tesla in de huidige vorm op Europese wegen. Nederland heeft de Full Self-Driving-rijassistentiesoftware wel toegelaten. De Franse minister van Transport voorziet echter veiligheidsproblemen.

21 minuten geleden
Meerdere landen uiten verbazing over nieuwe importheffingen VS

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Leiders en ministers van verschillende landen hebben verbaasd en boos gereageerd op de nieuwe importheffingen die de Verenigde Staten hebben opgelegd aan zestig handelspartners.

1 uur geleden
VS kondigen importheffingen van 10 en 12,5 procent aan

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben nieuwe importheffingen van 10 en 12,5 procent aangekondigd voor zestig handelspartners, waaronder de Europese Unie. Dat heeft de Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer donderdag aangekondigd. Regeringsfunctionarissen noemen als reden voor de nieuwe importheffingen de vermeende lakse handhaving op verboden dwangarbeid.

1 uur geleden
EU-buitenlandchef Kallas wil opheldering Amerikaanse heffingen

MANILA (ANP/RTR) - De Europese buitenlandchef Kaja Kallas heeft de beweegredenen van Washington voor het opleggen van nieuwe invoerheffingen op Europese producten in twijfel getrokken. Ze noemde de aantijgingen over tekortkomingen in de Europese wetgeving tegen gedwongen arbeid ongegrond. "Dat kun je van de Europese Unie simpelweg niet zeggen", zei Kallas bij de ASEAN-bijeenkomsten in Manilla tegen persbureau Reuters.

1 uur geleden
Minnen op Wall Street na stijging olieprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag flink lager gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de stijgende olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Zo nam de prijs van een vat Brentolie donderdag toe tot ruim 100 dollar per vat.

9 uur geleden