Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bankaandelen geven Wall Street steuntje in de rug

Bankaandelen geven Wall Street steuntje in de rug

NEW YORK (AFN) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers trokken zich op aan berichten dat de Japanse centrale bank met een extra set maatregelen komt op de coronacrisis aan te pakken. Daarmee nam de hoop op extra maatregelen in de VS door de Federal Reserve later deze week toe. Verder zorgde nieuws over versoepelingen van lockdowns voor positivisme. Met name financiële fondsen deden het goed. De olieprijzen gingen daarentegen weer hard onderuit.

De leidende Dow-Jonesindex sloot de sessie 1,5 procent hoger op 24.133,78 punten. De brede S&P 500 won 1,5 procent tot 2878,48 punten en technologiegraadmeter Nasdaq dikte 1,1 procent aan tot 8730,16 punten.

Economen verwachten dat de Fed op woensdag duidelijker communiceert over het rentepad of zelfs toezeggingen daarover doet. De centrale bank beloofde eerder de rente op nul te laten staan totdat de economie van de coronacrisis is hersteld. Deze formulering mag van sommige Fed-beleidsmakers een stuk concreter. Zij vinden dat heldere toezeggingen over het rentebeleid eventuele deflatie kunnen voorkomen.

Grote banken

Grote banken als JPMorgan, Wells Fargo, Citigroup en Bank of America wonnen tot 8 procent. De handel in bankaandelen kreeg ook steun van beter dan verwachte resultaten van Duitslands grootste bank Deutsche Bank. Ook putten beleggers in deze fondsen moed uit de mogelijke verlichting van de lockdowns.

Vliegtuigproducent Boeing verloor 0,2 procent. De Braziliaanse branchegenoot Embraer zint op een forse schadevergoeding van Boeing, dat zich terugtrok uit een miljardendeal met de Brazilianen. Automaker General Motors (plus 2,3 procent) schortte zijn kwartaaldividend en aandeleninkoopprogramma op om acute betalingsproblemen vanwege de coronacrisis te voorkomen.

iPhone

Verder gingen er geruchten rond dat iPhone-maker Apple de productie van de nieuwe iPhones met een maand wil uitstellen. Apple dat later deze week ook met cijfers komt, won 0,1 procent.

Olieprijzen zakten nadat het United States Oil fund, de grootste olie-indextracker ter wereld, bekendmaakte alle termijncontracten die in juni verlopen te zullen gaan verkopen. Dat zorgde voor een groot aanbod van deze contracten met een prijsdaling tot gevolg. Een vat Amerikaanse olie kostte bij de slotbel 23,4 procent minder op 12,97 dollar. Brentolie werd 6,3 procent goedkoper op 20,10 dollar per vat.

De euro was 1,0828 dollar waard, tegen 1,0836 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag.

Meer uit Financieel

Palantir verdubbelt omzet in VS en verhoogt jaarverwachting

MIAMI (ANP) - Het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir Technologies heeft in het eerste kwartaal van dit jaar zijn omzet in de Verenigde Staten ruim verdubbeld, grotendeels door opdrachten van de Amerikaanse overheid. De nettowinst nam met ruim de helft toe, werd maandag na het slot van de Amerikaanse beurzen bekend. Het concern verhoogde zijn winst- en omzetverwachting voor heel het jaar.

5 uur geleden
Brussel aan lidstaten: neem alleen gerichte energiemaatregelen

BRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten moeten voorlopig vasthouden aan tijdelijke, gerichte maatregelen met een beperkte financiële impact in antwoord op de energiecrisis. Dat heeft Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) de ministers van Financiën maandag op het hart gedrukt. Die waren in Brussel bijeen om onder meer over de economische gevolgen van de oorlog in Iran te spreken, waaronder de gestegen energieprijzen.

5 uur geleden
Wall Street sluit lager, eBay omhoog na megabod van GameStop

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn maandag in het rood geëindigd door oplaaiend geweld in het Midden-Oosten. Beleggers deden een stap terug na een explosie op een Zuid-Koreaans schip in de Straat van Hormuz. Daarnaast meldden de Verenigde Arabische Emiraten raketten vanuit Iran te hebben onderschept. Dat dreef de olieprijzen stevig op.

5 uur geleden
Haribo verkoopt meer snoep dan ooit, mogelijk door dure chocolade

GRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.

9 uur geleden
Defensiebedrijf CSG ontkent beschuldigingen opgeklopte cijfers

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.

9 uur geleden
Defensiebedrijf CSG keldert op verdeeld Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.

10 uur geleden
Ministers EU: gesprek met VS gewenst maar ook voorbereid op actie

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.

11 uur geleden