Bankaandelen en cryptobedrijven stuwen Wall Street
NEW YORK (ANP) - Bankaandelen en cryptobedrijven behoorden maandag tot de grote winnaars op de effectenmarkten in New York. Beleggers hopen dat de terugkeer van Donald Trump naar het Witte Huis leidt tot minder strenge regelgeving voor de bankensector. Trump heeft al onder meer soepelere regulering van cryptovaluta beloofd.
Ondernemingen als cryptobeurs Coinbase en cryptominers als Mara Holdings en Riot Platforms stegen tot bijna 30 procent, dankzij de aanhoudende opmars van de bitcoin. De grootste en bekendste cryptomunt ter wereld klom naar een nieuw recordniveau van meer dan 84.000 dollar.
De algehele stemming op Wall Street was opnieuw positief, na de sterke opmars afgelopen week die volgde op de verkiezingswinst van Trump. De Dow-Jonesindex eindigde 0,7 procent hoger op 44.293,13 punten, onder leiding van de banken JPMorgan Chase (plus 1 procent) en Goldman Sachs (plus 2,2 procent). De hoofdindex tikte vrijdag al voor het eerst in de geschiedenis de 44.000 puntengrens aan. De breder samengestelde S&P 500-index sloot 0,1 procent hoger op 6001,35 en techgraadmeter Nasdaq won eenzelfde percentage op 19.298,76 punten. Beide graadmeters sloten daarmee op nieuwe recordstanden.
Tesla
Tesla, dat wordt geleid door Trump-supporter Elon Musk, ging verder omhoog en klom ruim 9 procent. De fabrikant steeg vrijdag al dik 8 procent en zag daarmee de beurswaarde voor het eerst sinds 2022 weer boven de 1000 miljard dollar stijgen. Beleggers verwachten dat Tesla zal profiteren van een nieuwe termijn voor Trump.
Trump Media & Technology Group werd 4,7 procent meer waard. Het socialemediabedrijf van Donald Trump steeg vrijdag al ruim 15 procent, nadat Trump verklaarde dat hij niet van plan is zijn aandelen in het bedrijf te verkopen nu hij weer president wordt.
Booking Holdings
Booking Holdings werd 2,5 procent hoger gezet. Het Amerikaanse moederbedrijf van Booking.com wil zijn personeelsbestand inkrimpen. Het is nog niet bekend hoeveel en of daarbij ook banen worden geschrapt bij de hotelboekingssite, waarvan het hoofdkantoor zich in Amsterdam bevindt.
Op het macro-economische vlak kijken beleggers deze week vooral uit naar de Amerikaanse winkelverkopen en de inflatie. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De brede S&P 500-index op Wall Street is donderdag met een nieuw slotrecord geëindigd. Amerikaanse beleggers trokken zich op aan berichten dat de VS en Iran dicht bij een deal zijn. Verder waren techbedrijven duidelijk weer in trek.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jamieson Greer heeft kritiek geuit op een Duits wetsvoorstel dat streamingdiensten verplicht om te investeren in de Duitse filmsector. Hij noemde de maatregelen discriminerend en een schending van het handelsakkoord tussen de Europese Unie en de VS.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic is van plan snel nieuwe AI-modellen breed beschikbaar te maken met mogelijkheden die vergelijkbaar zijn met die van zijn model Mythos. Deze zijn ergens in de komende weken al te verwachten. Het gaat om een opmerkelijke aankondiging. Mythos behelst technologie waarvan het Amerikaanse bedrijf eerder zei dat die te gevaarlijk was om aan het grote publiek beschikbaar te stellen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie is akkoord gegaan met een grote zuivelsamensmelting waarbij ook het Nederlandse DOC Kaas is betrokken. De Zweeds-Deense zuivelcoöperatie Arla Foods mag van Brussel het Duitse DMK en het uit 1895 stammende DOC Kaas inlijven. De commissie ziet geen reden om voorwaarden te stellen omdat er geen gevaren zijn voor de concurrentie.
4 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Sportwagenfabrikant Ferrari was donderdag een stevige winnaar op de beurs in Milaan na geruststellende woorden van topman Benedetto Vigna. Hij verklaarde dat er al bestellingen binnen zijn voor het eerste volledig elektrische model van het Italiaanse bedrijf. Eerder deze week kreeg de beurskoers nog een knauw na een golf aan kritiek op de gepresenteerde Ferrari Luce die 550.000 euro kost.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.
7 uur geleden