Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bankaandelen en cryptobedrijven stuwen Wall Street

Bankaandelen en cryptobedrijven stuwen Wall Street

NEW YORK (ANP) - Bankaandelen en cryptobedrijven behoorden maandag tot de grote winnaars op de effectenmarkten in New York. Beleggers hopen dat de terugkeer van Donald Trump naar het Witte Huis leidt tot minder strenge regelgeving voor de bankensector. Trump heeft al onder meer soepelere regulering van cryptovaluta beloofd.

Ondernemingen als cryptobeurs Coinbase en cryptominers als Mara Holdings en Riot Platforms stegen tot bijna 30 procent, dankzij de aanhoudende opmars van de bitcoin. De grootste en bekendste cryptomunt ter wereld klom naar een nieuw recordniveau van meer dan 84.000 dollar.

De algehele stemming op Wall Street was opnieuw positief, na de sterke opmars afgelopen week die volgde op de verkiezingswinst van Trump. De Dow-Jonesindex eindigde 0,7 procent hoger op 44.293,13 punten, onder leiding van de banken JPMorgan Chase (plus 1 procent) en Goldman Sachs (plus 2,2 procent). De hoofdindex tikte vrijdag al voor het eerst in de geschiedenis de 44.000 puntengrens aan. De breder samengestelde S&P 500-index sloot 0,1 procent hoger op 6001,35 en techgraadmeter Nasdaq won eenzelfde percentage op 19.298,76 punten. Beide graadmeters sloten daarmee op nieuwe recordstanden.

Tesla

Tesla, dat wordt geleid door Trump-supporter Elon Musk, ging verder omhoog en klom ruim 9 procent. De fabrikant steeg vrijdag al dik 8 procent en zag daarmee de beurswaarde voor het eerst sinds 2022 weer boven de 1000 miljard dollar stijgen. Beleggers verwachten dat Tesla zal profiteren van een nieuwe termijn voor Trump.

Trump Media & Technology Group werd 4,7 procent meer waard. Het socialemediabedrijf van Donald Trump steeg vrijdag al ruim 15 procent, nadat Trump verklaarde dat hij niet van plan is zijn aandelen in het bedrijf te verkopen nu hij weer president wordt.

Booking Holdings

Booking Holdings werd 2,5 procent hoger gezet. Het Amerikaanse moederbedrijf van Booking.com wil zijn personeelsbestand inkrimpen. Het is nog niet bekend hoeveel en of daarbij ook banen worden geschrapt bij de hotelboekingssite, waarvan het hoofdkantoor zich in Amsterdam bevindt.

Op het macro-economische vlak kijken beleggers deze week vooral uit naar de Amerikaanse winkelverkopen en de inflatie. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.

Meer uit Financieel

Olieconcern uit VAE belooft miljarden aan nieuwe projecten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.

2 uur geleden
OPEC+ verhoogt productie in eerste vergadering sinds vertrek VAE

WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.

3 uur geleden
Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

6 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

8 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

22 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

1 dag geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

1 dag geleden