Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bankaandelen en cryptobedrijven stuwen Wall Street

Bankaandelen en cryptobedrijven stuwen Wall Street

NEW YORK (ANP) - Bankaandelen en cryptobedrijven behoorden maandag tot de grote winnaars op de effectenmarkten in New York. Beleggers hopen dat de terugkeer van Donald Trump naar het Witte Huis leidt tot minder strenge regelgeving voor de bankensector. Trump heeft al onder meer soepelere regulering van cryptovaluta beloofd.

Ondernemingen als cryptobeurs Coinbase en cryptominers als Mara Holdings en Riot Platforms stegen tot bijna 30 procent, dankzij de aanhoudende opmars van de bitcoin. De grootste en bekendste cryptomunt ter wereld klom naar een nieuw recordniveau van meer dan 84.000 dollar.

De algehele stemming op Wall Street was opnieuw positief, na de sterke opmars afgelopen week die volgde op de verkiezingswinst van Trump. De Dow-Jonesindex eindigde 0,7 procent hoger op 44.293,13 punten, onder leiding van de banken JPMorgan Chase (plus 1 procent) en Goldman Sachs (plus 2,2 procent). De hoofdindex tikte vrijdag al voor het eerst in de geschiedenis de 44.000 puntengrens aan. De breder samengestelde S&P 500-index sloot 0,1 procent hoger op 6001,35 en techgraadmeter Nasdaq won eenzelfde percentage op 19.298,76 punten. Beide graadmeters sloten daarmee op nieuwe recordstanden.

Tesla

Tesla, dat wordt geleid door Trump-supporter Elon Musk, ging verder omhoog en klom ruim 9 procent. De fabrikant steeg vrijdag al dik 8 procent en zag daarmee de beurswaarde voor het eerst sinds 2022 weer boven de 1000 miljard dollar stijgen. Beleggers verwachten dat Tesla zal profiteren van een nieuwe termijn voor Trump.

Trump Media & Technology Group werd 4,7 procent meer waard. Het socialemediabedrijf van Donald Trump steeg vrijdag al ruim 15 procent, nadat Trump verklaarde dat hij niet van plan is zijn aandelen in het bedrijf te verkopen nu hij weer president wordt.

Booking Holdings

Booking Holdings werd 2,5 procent hoger gezet. Het Amerikaanse moederbedrijf van Booking.com wil zijn personeelsbestand inkrimpen. Het is nog niet bekend hoeveel en of daarbij ook banen worden geschrapt bij de hotelboekingssite, waarvan het hoofdkantoor zich in Amsterdam bevindt.

Op het macro-economische vlak kijken beleggers deze week vooral uit naar de Amerikaanse winkelverkopen en de inflatie. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.

Meer uit Financieel

Senator VS wil instemmen met benoeming beoogde Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.

51 minuten geleden
Oman ondertekent investeringsdeals van 200 miljoen voor industrie

MUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.

2 uur geleden
Minister Hongkong: beursgangen leveren dit jaar al miljarden op

HONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.

7 uur geleden
Magyar: 'oligarchen' van Orbán sluizen bezittingen weg

BOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".

18 uur geleden
VS slaan alarm over vermeende diefstal AI-kennis door China

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.

1 dag geleden
VS leggen Chinese raffinaderij sancties op om inkoop Iraanse olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.

1 dag geleden
Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

1 dag geleden