Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bankaandelen en cryptobedrijven stuwen Wall Street

Bankaandelen en cryptobedrijven stuwen Wall Street

NEW YORK (ANP) - Bankaandelen en cryptobedrijven behoorden maandag tot de grote winnaars op de effectenmarkten in New York. Beleggers hopen dat de terugkeer van Donald Trump naar het Witte Huis leidt tot minder strenge regelgeving voor de bankensector. Trump heeft al onder meer soepelere regulering van cryptovaluta beloofd.

Ondernemingen als cryptobeurs Coinbase en cryptominers als Mara Holdings en Riot Platforms stegen tot bijna 30 procent, dankzij de aanhoudende opmars van de bitcoin. De grootste en bekendste cryptomunt ter wereld klom naar een nieuw recordniveau van meer dan 84.000 dollar.

De algehele stemming op Wall Street was opnieuw positief, na de sterke opmars afgelopen week die volgde op de verkiezingswinst van Trump. De Dow-Jonesindex eindigde 0,7 procent hoger op 44.293,13 punten, onder leiding van de banken JPMorgan Chase (plus 1 procent) en Goldman Sachs (plus 2,2 procent). De hoofdindex tikte vrijdag al voor het eerst in de geschiedenis de 44.000 puntengrens aan. De breder samengestelde S&P 500-index sloot 0,1 procent hoger op 6001,35 en techgraadmeter Nasdaq won eenzelfde percentage op 19.298,76 punten. Beide graadmeters sloten daarmee op nieuwe recordstanden.

Tesla

Tesla, dat wordt geleid door Trump-supporter Elon Musk, ging verder omhoog en klom ruim 9 procent. De fabrikant steeg vrijdag al dik 8 procent en zag daarmee de beurswaarde voor het eerst sinds 2022 weer boven de 1000 miljard dollar stijgen. Beleggers verwachten dat Tesla zal profiteren van een nieuwe termijn voor Trump.

Trump Media & Technology Group werd 4,7 procent meer waard. Het socialemediabedrijf van Donald Trump steeg vrijdag al ruim 15 procent, nadat Trump verklaarde dat hij niet van plan is zijn aandelen in het bedrijf te verkopen nu hij weer president wordt.

Booking Holdings

Booking Holdings werd 2,5 procent hoger gezet. Het Amerikaanse moederbedrijf van Booking.com wil zijn personeelsbestand inkrimpen. Het is nog niet bekend hoeveel en of daarbij ook banen worden geschrapt bij de hotelboekingssite, waarvan het hoofdkantoor zich in Amsterdam bevindt.

Op het macro-economische vlak kijken beleggers deze week vooral uit naar de Amerikaanse winkelverkopen en de inflatie. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.

Meer uit Financieel

Haven Antwerpen: eerste gereinigde schepen na olielek vertrokken

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.

1 uur geleden
Ierse politie ontruimt centrum Dublin na brandstofprotesten

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.

3 uur geleden
Iran: grootste deel raffinagecapaciteit binnen 2 maanden hersteld

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.

4 uur geleden
Saudi-Arabië: capaciteit belangrijke oliepijpleiding hersteld

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.

5 uur geleden
IMF-bestuurder steunt afwachtende koers kabinet rond energiesteun

WASHINGTON (ANP) - Het is verstandig dat het Nederlandse kabinet nog niet meteen een pakket maatregelen heeft aangekondigd om de energie- en brandstofrekening van huishoudens te verlagen. Dat heeft de Nederlandse bestuurder van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij gezegd in gesprek met het ANP. Volgens hem is de keuze van het kabinet tot nu toe in lijn met het advies van het IMF: ga niet te snel.

6 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

21 uur geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

1 dag geleden