Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bank op A2 bij Vught, automobilisten moeten uitwijken

Bank op A2 bij Vught, automobilisten moeten uitwijken

VUGHT (ANP) - Op de A2 bij Vught heeft zondag een bank gestaan. Uit een filmpje dat Rijkswaterstaat op X heeft geplaatst, blijkt dat automobilisten moesten uitwijken via de vluchtstrook om een botsing ermee te voorkomen.

"Op zondag ploffen veel mensen natuurlijk lekker op de bank, gelukkig dachten ze daar op de #A2 bij Vught anders over", zette Rijkswaterstaat als tekst bij het filmpje. Een woordvoerder van Rijkswaterstaat laat weten dat de bank van de aanhanger van een auto was gevallen. De auto met aanhanger stond een paar 100 meter verderop, en de eigenaar kwam over de vluchtstrook teruglopen. De woordvoerder geeft aan dat dat heel erg gevaarlijk is, en vooral niet de bedoeling.

Toen een weginspecteur met een auto van Rijkswaterstaat de rijstrook waarop de bank stond veilig had gesteld, sleepte de eigenaar de bank naar de vluchtstrook. "Even later bond onze weginspecteur de bank op zijn eigen auto en reed hem naar een veilige plek waar ze mochten stilstaan", aldus de woordvoerder. Daar werd de bank weer op de aanhanger gebonden.

Volgens de woordvoerder van Rijkswaterstaat was de politie ook aanwezig. Of de automobilist een boete heeft gekregen, weet de woordvoerder niet.

Meer uit Binnenland

Reisadvies voor grensgebied Thailand en Cambodja kleurt rood

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een rood reisadvies gegeven voor het grensgebied van Thailand en Cambodja. "Wat uw situatie ook is: reis er niet heen. Het is er te gevaarlijk."

1 uur geleden
Honderden studenten en docenten betogen tegen bezuinigingen

AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam demonstreren vele honderden studenten en docenten tegen bezuinigingen op het hoger onderwijs. Met het protest willen organisaties als de Algemene Onderwijsbond (AOb) en de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) druk op de politiek blijven zetten om bezuinigingen die al zijn ingeboekt terug te draaien en geen nieuwe bezuinigingen door te voeren.

2 uur geleden
NS: Zeeland en Noord-Brabant beter verbonden, HSL nog kwetsbaar

UTRECHT (ANP) - In de NS-dienstregeling van 2026 wordt de eerste trein van de dag op een aantal plekken vervroegd en de laatste trein van de dag verlaat. De hogesnelheidslijn (HSL) blijft "kwetsbaar" en in januari en februari zorgen werkzaamheden voor veel impact rond Schiphol, Den Haag en Haarlem. Dat meldt de NS over de nieuwe regeling, die op zondag 14 december ingaat.

5 uur geleden
Stint-ondernemers bij aanvang strafzaak: ook voor ons groot drama

DEN BOSCH (ANP) - In de rechtbank in Den Bosch is de strafzaak over het dodelijke ongeluk met een Stint in het Brabantse Oss begonnen. "De vraag wat er werkelijk is gebeurd heeft de afgelopen jaren onze levens beheerst", zeiden Stint-ondernemers Edwin Renzen en Peter Noorlander bij aanvang van de zitting. "Het is voor ons, net als voor iedereen in deze zaak, een vreselijk drama. Ook wij zijn ouder en beseffen als geen ander wat dit ongeluk teweeg heeft gebracht."

5 uur geleden
Aantal asielzoekers Ter Apel voor het eerst in maand boven 2100

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel verblijven voor het eerst in bijna een maand meer dan 2100 asielzoekers. Daarmee wordt voor de vierde dag op rij de limiet van 2000 mensen overschreden.

5 uur geleden
Steeds meer Nederlandse woningen zijn aardgasvrij

DEN HAAG (ANP) - Het aantal aardgasvrije woningen neemt toe. Blokverwarming en cv-ketels worden steeds vaker vervangen door stadsverwarming en warmtepompen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In 2024 was 11,2 procent van de woningen aardgasvrij. Twee jaar eerder was dat nog 8,7 procent.

6 uur geleden
Ombudsmannen slaan alarm over menswaardigheid opvang Oekraïners

DEN HAAG (ANP) - De menswaardigheid in de opvang voor Oekraïense vluchtelingen is in gevaar, waarschuwen de Ombudsman en de Kinderombudsman. Ze slaan alarm over de leefomstandigheden van Oekraïners in Nederland in brieven aan alle gemeenten en woonminister Mona Keijzer. De ombudsmannen roepen hen "met klem" op de situatie voor Oekraïners te verbeteren.

9 uur geleden