Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bank of Korea belooft stappen om markten stabiel te houden

Bank of Korea belooft stappen om markten stabiel te houden

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - De Bank of Korea belooft stappen te nemen om de financiële markten stabiel te houden. Dat liet de Zuid-Koreaanse centrale bank woensdag weten na een spoedvergadering. De beleidsmakers van de centrale bank kwamen met spoed bijeen nadat president Yoon Suk Yeol van het land de staat van beleg had afgekondigd. Die noodtoestand werd uren later weer ingetrokken nadat het parlement had gestemd om deze te verwerpen.

Yoons politieke gok verbijsterde het land en investeerders, wat leidde tot scherpe dalingen in de aandelenkoersen van Zuid-Koreaanse bedrijven en een flinke waardedaling van de Koreaanse won. Tijdens de reguliere beurshandel in Seoul op woensdag werden de koersverliezen van de aandelen weer wat teruggedrongen. Ook de won herstelde bijna volledig van de eerdere flinke daling, na het intrekken van de noodtoestand door Yoon. De oppositie liet daarnaast woensdag weten een afzettingsprocedure tegen Yoon te beginnen, waarover binnen 72 uur gestemd zou moeten worden.

De Bank of Korea verklaarde de liquiditeit op de financiële markten op korte termijn te verhogen en indien nodig "actieve" stappen te ondernemen op de valutamarkten om stabiliteit te garanderen. Minister van Financiën Choi Sang-Mok kondigde eerder al aan dat de regering alle beschikbare maatregelen zou gebruiken om de beurzen en valutamarkten te stabiliseren.

Zorgen

De Zuid-Koreaanse hoofdindex in Seoul, de Kospi, zakte woensdagochtend zo'n 1,6 procent. Grote bedrijven als Samsung, Hyundai en LG Electronics verloren tot 2,6 procent.

ING maakt zich zorgen over de gevolgen die de gebeurtenissen kunnen hebben voor de kredietbeoordeling van Zuid-Korea. Dat schrijft de bank in een woensdag gepubliceerde vooruitblik. "Op dit moment verwachten we geen veranderingen in de beoordelingen zelf, aangezien we niet voorzien dat de situatie verder escaleert. De situatie is echter zeer vluchtig en het is mogelijk dat de vooruitzichten voor de beoordeling kunnen veranderen." Na de laatste presidentiële afzettingsprocedure in Zuid-Korea kregen het consumentenvertrouwen en het ondernemersklimaat een flinke klap en vertraagde de economische activiteit, aldus ING.

Meer uit Financieel

Privéjeteigenaar veroordeeld voor fraude van 15 miljoen dollar

BALTIMORE (ANP) - De eigenaar van een bedrijf dat chartervluchten met privéjets aanbood, is veroordeeld voor het oplichten van klanten. Hij heeft mensen ongeveer 15 miljoen dollar afhandig gemaakt, aldus het Openbaar Ministerie in de Amerikaanse staat Maryland.

1 minuut geleden
Subsidie elektrische landbouwmachines en tractors ruim overtekend

NIEUWEGEIN (ANP) - Voor een subsidieregeling voor een elektrische landbouwmachine of tractor is veel interesse bij boeren, nu de energieprijzen flink zijn gestegen door de Iranoorlog. De subsidiepot ging eerder deze week open, maar er is nu al veel meer steun aangevraagd dan er aan budget is. Agrotechniekbrancheclub Fedecom roept de politiek op snel meer geld beschikbaar te stellen.

41 minuten geleden
AEX-index begint lager door koersverliezen chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden onder druk door koersverliezen in de Amerikaanse en Aziatische chipsector. Op Wall Street werden chip- en techaandelen donderdag al ingeruild voor meer traditionele bedrijven, waardoor de techzware Nasdaq licht lager sloot. De Dow-Jonesindex, die minder afhankelijk is van de techsector, steeg daardoor naar een nieuw recordniveau.

1 uur geleden
Eurocommissaris pleit voor evenwicht in handelsbalans met China

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) heeft zijn Chinese tegenhanger opgeroepen om het "onhoudbare" handelstekort tussen de economieën aan te pakken. Het handelstekort loopt op dit moment volgens hem op tot 1 miljard euro per dag.

1 uur geleden
FT: aandeelhouders willen buitenstaander als nieuwe baas Heineken

AMSTERDAM (ANP) - Belangrijke aandeelhouders van Heineken hebben de bierbrouwer opgeroepen om snel duidelijkheid te geven over de opvolger van de per eind mei vertrokken bestuursvoorzitter Dolf van den Brink. Twee van de vijftien grootste investeerders in het familiebedrijf zeiden tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat Heineken daarbij moet afwijken van de aloude traditie om interne kandidaten te benoemen. Ze willen een externe kandidaat om het concern er weer bovenop te helpen.

2 uur geleden
Nederlandse boeren ontvangen minder geld voor hun producten

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren en tuinders kregen in het eerste kwartaal van dit jaar gemiddeld ruim 10 procent minder betaald voor hun producten vergeleken met een jaar eerder. Volgens nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) leverden vooral aardappelen minder op. Ook de afzetprijzen van fruit, granen, melk en eieren lagen beduidend lager.

2 uur geleden
Bijna recordaantal flessen wijn geproduceerd in Nederland

RHENEN (ANP) - Nederlandse wijngaardeniers hebben een succesvol wijnjaar beleefd. Met ruim 1,5 miljoen flessen wijn in 2025 was vorig jaar het op een na succesvolste wijnjaar ooit. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in samenwerking met Vereniging Nederlandse Wijnproducenten (VNWP).

2 uur geleden