Bank of England wil obligatieverkoop niet nog verder uitstellen
LONDEN (ANP/RTR) - De Bank of England zal de geplande verkoop van miljarden ponden aan Britse staatsobligaties niet verder uitstellen. Een bericht van zakenkrant Financial Times dat dit mogelijk het geval zou zijn werd dinsdag door de Britse centrale bank tegengesproken.
Volgens het bericht van de krant zou uitstel hebben kunnen helpen bij het zorgen voor meer stabiliteit op de obligatiemarkten, na de onrust die was ontstaan door de mislukte begrotingsplannen van de nieuwe premier Liz Truss. Nadat een woordvoerder van de Bank of England de conclusies van het artikel "onnauwkeurig" noemde was dit direct te merken op de obligatiemarkten. De rente op staatspapier veerde meteen op.
De nieuwe Britse minister van Financiën Jeremy Hunt draaide maandag al bijna alle belastingverlagingen, die door zijn voorganger Kwasi Kwarteng en Truss waren gepresenteerd, terug. De belastingverlagingen, die waren bedoeld om de economische groei aan te jagen, zorgden eerder voor grote onrust op de financiële markten.
Rente
De Bank of England is juist bezig om het steunbeleid dat in maart 2020 werd ingevoerd om de Britse economie door de coronacrisis te loodsen, af te bouwen. De centrale bank heeft inmiddels de rente in het Verenigd Koninkrijk al een aantal keren flink verhoogd in de strijd tegen de hoge inflatie.
Ook zou de centrale bank gaan beginnen met de afbouw van zijn portefeuille van staatsobligaties, die tijdens de pandemie werden opgekocht. De start van de verkoop van deze staatsobligaties, met een totale omvang van 838 miljard pond (zo'n 964 miljard euro) zou op 6 oktober beginnen, maar werd al uitgesteld vanwege de onrust over de begrotingsplannen van de nieuwe regering. Het is nu de bedoeling dat deze verkoop voor het eind van de maand alsnog plaatsvindt.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Een containerschip van een Franse eigenaar is door de Straat van Hormuz gevaren, meldt persbureau Bloomberg. Daarmee lijkt de eerste doorvaart van een West-Europees schip sinds de start van de Iranoorlog volgens het persbureau een feit.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Investeerders van Vesteda hebben het bedrijf weer wat financiële lucht gegeven, nadat ze hebben ingestemd met een pakket maatregelen. Donderdag leek de grootste commerciële woningbelegger van Nederland nog verder onder financiële druk te komen, waardoor mogelijk veel woningen zouden moeten worden verkocht.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden worden "voorzichtig" weer aangevuld. Dat laat Gasunie vrijdagochtend weten. Donderdag vond de eerste vulling plaats. Door een koude winter was de gasvoorraad tot het laagste niveau in zeker tien jaar gezakt. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel is vrijdag fors in prijs gestegen aan de Nederlandse pomp door de aanhoudende Iranoorlog. Volgens consumentencollectief UnitedConsumers is de adviesprijs voor een liter diesel bij de grote oliemaatschappijen met meer dan 10 eurocent omhooggegaan.
3 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenbeurzen in Azië lieten vrijdag herstel zien na verliezen van een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan een bericht dat Iran samen met Oman aan een protocol werkt rondom de Straat van Hormuz. Japan en Zuid-Korea zijn voor olie erg afhankelijk van import uit het Midden-Oosten.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ruimtevaartbedrijf SpaceX mikt op een veel hogere waardering bij zijn beursgang dan eerder gemeld. De onderneming van multimiljardair Elon Musk hoopt dat de waarde bij de beursnotering uitkomt op meer dan 2 biljoen dollar, omgerekend 1,73 biljoen of 1730 miljard euro. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Na de overname van Musks AI-bedrijf xAI in februari werd de waarde nog geschat op 1,25 biljoen dollar.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.
6 uur geleden