Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bank of England waarschuwt voor grote financiële klap huishoudens

Bank of England waarschuwt voor grote financiële klap huishoudens

LONDEN (ANP) - Britse huishoudens moeten rekening houden met een grote financiële klap door de oorlog in Oekraïne. Daarvoor heeft Andrew Bailey, hoofd van de Bank of England, gewaarschuwd in de Britse zakenkrant Financial Times. De invasie van Rusland in Oekraïne zou het oplopen van de kosten voor levensonderhoud verergeren. Vooral de energieprijzen gaan hard omhoog. Hier voorziet Bailey zelfs een grotere toename dan in enig jaar in de jaren zeventig.

Het centralebankhoofd deed de uitspraken bij een evenement van een denktank in Brussel. Hij voegde eraan toe dat hij niet hoopt dat de problemen de komende jaren aanhouden, zoals destijds het geval was. In de jaren zeventig steeg de inflatie tot ongekende hoogte nadat de Arabische leden van oliekartel OPEC landen die Israël hadden gesteund in de Jom Kippoer-oorlog een embargo oplegden op ruwe olie.

Bailey waarschuwde ook voor het economische fenomeen stagflatie. Dat komt voor als de economie vertraagt en de inflatie snel stijgt. De inflatie in het Verenigd Koninkrijk kwam in februari uit op 6,2 procent, het hoogste niveau in dertig jaar. De Bank of England verwacht dat de oorlog in Oekraïne de inflatie verder omhoog zal duwen naar zo'n 8 procent in het tweede kwartaal. In het najaar kan de inflatie nog verder doorstijgen, als de energieprijzen ook blijven toenemen.

Volgens Bailey hebben de Verenigde Staten minder last van de stijgende energieprijzen dan het Verenigd Koninkrijk en Europa, omdat de Amerikanen meer eigen gas produceren en minder afhankelijk zijn van andere landen.

Meer uit Financieel

Ticketverkoper Live Nation keldert op Wall Street na juryoordeel

NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.

3 uur geleden
Ticketmaster-eigenaar in VS schuldig bevonden aan monopolie

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.

4 uur geleden
Oud-ASML-topman Wennink pleit voor nationaal welvaartsakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.

4 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

5 uur geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

5 uur geleden
Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.

6 uur geleden
ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

8 uur geleden