Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bank of England waarschuwt voor grote financiële klap huishoudens

Bank of England waarschuwt voor grote financiële klap huishoudens

LONDEN (ANP) - Britse huishoudens moeten rekening houden met een grote financiële klap door de oorlog in Oekraïne. Daarvoor heeft Andrew Bailey, hoofd van de Bank of England, gewaarschuwd in de Britse zakenkrant Financial Times. De invasie van Rusland in Oekraïne zou het oplopen van de kosten voor levensonderhoud verergeren. Vooral de energieprijzen gaan hard omhoog. Hier voorziet Bailey zelfs een grotere toename dan in enig jaar in de jaren zeventig.

Het centralebankhoofd deed de uitspraken bij een evenement van een denktank in Brussel. Hij voegde eraan toe dat hij niet hoopt dat de problemen de komende jaren aanhouden, zoals destijds het geval was. In de jaren zeventig steeg de inflatie tot ongekende hoogte nadat de Arabische leden van oliekartel OPEC landen die Israël hadden gesteund in de Jom Kippoer-oorlog een embargo oplegden op ruwe olie.

Bailey waarschuwde ook voor het economische fenomeen stagflatie. Dat komt voor als de economie vertraagt en de inflatie snel stijgt. De inflatie in het Verenigd Koninkrijk kwam in februari uit op 6,2 procent, het hoogste niveau in dertig jaar. De Bank of England verwacht dat de oorlog in Oekraïne de inflatie verder omhoog zal duwen naar zo'n 8 procent in het tweede kwartaal. In het najaar kan de inflatie nog verder doorstijgen, als de energieprijzen ook blijven toenemen.

Volgens Bailey hebben de Verenigde Staten minder last van de stijgende energieprijzen dan het Verenigd Koninkrijk en Europa, omdat de Amerikanen meer eigen gas produceren en minder afhankelijk zijn van andere landen.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verliezen na gevechten in Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met verliezen de handel uitgegaan. Nieuwe aanvallen van Iran op omliggende landen voeden de vrees voor een nieuwe escalatie in de vijandelijkheden met de Verenigde Staten. Daardoor neemt de hoop op een snelle vredesdeal in het Midden-Oosten weer wat af.

1 uur geleden
Eurocommissaris Hoekstra: nieuwe heffingen VS kunnen niet

AMSTERDAM (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) heeft geen goed woord over voor nieuwe importheffingen waarmee de Verenigde Staten dreigen. Tegen nieuwszender BNR zegt hij dat de Europese Commissie zal vasthouden aan eerdere afspraken met de Amerikaanse regering, die woensdag met nieuwe importheffingen voor de EU dreigde.

1 uur geleden
Griekenland niet langer op economische probleemlijst EU

ATHENE (ANP/DPA) - De Europese Commissie heeft Griekenland voor het eerst sinds de schuldencrisis van de lijst afgehaald van lidstaten met economische onevenwichtigheden. Volgens premier Kyriakos Mitsotakis eindigt daarmee een "negatief hoofdstuk dat zestien jaar geleden begon".

2 uur geleden
Ackman wil belang in Universal Music verkopen na afgeketst bod

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse miljardair Bill Ackman wil zijn belang in Universal Music Group verkopen. Eerder deze week werd bekend dat het muziekconcern achter artiesten als Taylor Swift, Harry Styles en Billie Eilish het ongevraagde overnamebod van Ackmans investeringsfirma Pershing Square verwerpt.

3 uur geleden
FME wijst op randvoorwaarden voor vergroten onafhankelijkheid

ZOETERMEER (ANP) - Ondernemersorganisatie FME noemt het voorstel van de Europese Commissie voor meer technologische onafhankelijkheid "een belangrijke stap om minder afhankelijk te worden van de VS en China". Maar volgens de ondernemersorganisatie voor technologische industrie moet er ook naar randvoorwaarden worden gekeken.

4 uur geleden
Aandelenbeurs Amsterdam sluit in mineur na nieuwe aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een licht verlies gesloten. Beleggers op het Damrak volgden daarmee het overwegend negatieve sentiment op andere Europese beurzen en op Wall Street. Nieuwe aanvallen van Iran op Koeweit en Bahrein wakkerden zorgen aan over de oorlog in het Midden-Oosten. Eerder optimisme over een vredesdeal verdween naar de achtergrond.

5 uur geleden
Aandeelhouders Air France-KLM akkoord met beloning topman Smith

PARIJS (ANP) - Topman Benjamin Smith van Air France-KLM krijgt zijn miljoenenbeloning. Een meerderheid van de aandeelhouders is akkoord met het salaris en de bonussen van de Canadese topman. De Nederlandse overheid had eerder laten weten bezwaar aan te tekenen tegen de financiële beloning.

5 uur geleden