Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bank of England verhoogt rente opnieuw vanwege hoge inflatie

Bank of England verhoogt rente opnieuw vanwege hoge inflatie

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Bank of England heeft het belangrijkste rentetarief in het Verenigd Koninkrijk opnieuw verhoogd. De Britse centrale bank wil daarmee de hoge inflatie bestrijden. Het levensonderhoud van de Britten is al flink duurder geworden en de centrale bank verwacht dat de inflatie door de oorlog in Oekraïne in het tweede kwartaal een piek van ruim 8 procent zal bereiken.

Het was de derde keer op rij dat de Bank of England het rentetarief opschroefde met 25 basispunten. Het huidige rentetarief bedraagt nu 0,75 procent, waarmee de Britse rente weer op het niveau staat van voor de coronacrisis. Toen werd de rente juist verlaagd om de economie te ondersteunen. Door de rente te verhogen wordt geld lenen nu weer duurder en is er minder geld beschikbaar, wat de prijzen moet drukken.

De rentestap was conform de verwachting van economen. De beleidsbepalers van de Britse centrale bank waren niet unaniem over het rentebesluit. Acht van de negen bestuurders stemden voor en een stemde tegen een renteverhoging.

Verdere rentestappen

De verwachte piek in de inflatie van ruim 8 procent betekent volgens de centrale bank dat de druk op de inkomens van huishoudens in het Verenigd Koninkrijk "veel groter" zal zijn dan in februari werd voorzien. Toen werd nog uitgegaan van een inflatiepiek van 7,25 procent. De centrale bank waarschuwde ook dat de oorlog in Oekraïne de problemen in de wereldwijde toeleveringsketens zal verergeren. De druk op de inkomens zal daarnaast leiden tot zwakkere groeivooruitzichten en een stijging van de werkloosheid.

De beleidsmakers van de Britse centrale bank lijken ook iets voorzichtiger te zijn geworden over verdere rentestappen. Een verdere verkrapping van het monetaire beleid, ofwel een verdere verhoging van de rente, in de komende maanden is volgens de Bank of England nu "misschien" gepast, terwijl vorige maand nog werd vermeld dat een dergelijke stap "waarschijnlijk" is.

De centrale bank zal daarbij in de komende maanden een lastige afweging moeten maken tussen inflatiebestrijding en de toenemende bedreigingen voor de economische groei als gevolg van de oorlog in Oekraïne. De Bank of England is wel de eerste grote centrale bank die de rente weer heeft teruggebracht tot het niveau van voor de coronacrisis. De Amerikaanse centrale bank schroefde woensdag voor het eerst sinds 2018 de rente op. De Europese Centrale Bank lijkt ondanks de hard oplopende inflatie in de eurozone nog geen plannen te hebben om de rente te verhogen.

Meer uit Financieel

China ontkent opdracht voor 'illegale' opslag klantgegevens

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese regering heeft bedrijven niet gevraagd om "illegaal" persoonlijke gegevens van klanten te verzamelen en op te slaan. Dat heeft het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken laten weten, nadat de Ierse datatoezichthouder donderdag had aangekondigd een nieuw onderzoek naar TikTok te starten. Dat onderzoek richt zich op het opslaan van persoonlijke gegevens in China door het Chinese socialemediabedrijf.

4 minuten geleden
AEX-index licht lager na hoge importheffing VS voor Canada

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging vrijdag licht omlaag, na de winstbeurt een dag eerder. De beurshandel stond opnieuw in het teken van de importheffingen van Donald Trump. De Amerikaanse president kondigde aan vanaf 1 augustus een heffing van 35 procent in te voeren op een deel van de producten uit Canada. Volgens Trump is de maatregel een reactie op Canadese tegenheffingen.

1 uur geleden
TNO en Japans techbedrijf gaan samenwerking aan in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Onderzoeksinstituut TNO gaat samenwerken met het Japanse techbedrijf Dai Nippon Printing (DNP). Ze richten zich op de ontwikkeling van technologie voor snelle gegevensverwerking tegen lager energieverbruik. Door de opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) is daar grote behoefte aan, aldus TNO. De ontwikkeling vindt plaats op de High Tech Campus in Eindhoven.

2 uur geleden
Bitcoin zet recordjacht voort

NEW YORK (ANP/RTR) - De bitcoin zet zijn recordjacht voort. Vrijdagochtend steeg de waarde van de bekendste digitale munt tot meer dan 118.000 dollar. De koers wordt vooral gedreven door de vraag van institutionele beleggers, zoals pensioenfondsen, en het cryptovriendelijke beleid van de Amerikaanse regering onder president Donald Trump.

2 uur geleden
Londen Heathrow wil miljarden investeren in verbeteren luchthaven

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Luchthaven Heathrow wil 10 miljard pond (omgerekend 11,6 miljard euro) investeren. Dat geld moet onder meer gaan naar het herinrichten van terminals en het verbeteren van de punctualiteit met behulp van kunstmatige intelligentie. Het Londense vliegveld heeft daarvoor een investeringsplan ingediend bij de Britse luchtvaartautoriteit.

2 uur geleden
Samsung onthult dit jaar trifold-vouwtelefoon

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Samsung Electronics wil later dit jaar beginnen met de verkoop van zijn eerste trifold-vouwtelefoon. Dat is een vouwbare smartphone met drie schermpanelen die samenklappen, waardoor het toestel compacter is dan een standaard smartphone.

2 uur geleden
Trump denkt aan standaardheffing van 15 tot 20 procent

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de meeste landen importheffingen van 15 tot 20 procent opleggen, zei hij tegen nieuwszender NBC News. Dat tarief zou gelden voor producten uit landen waarvoor de Amerikaanse regering geen specifiek tarief heeft aangekondigd in een brief.

2 uur geleden