Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bank of England verhoogt rente opnieuw met 0,5 procentpunt

Bank of England verhoogt rente opnieuw met 0,5 procentpunt

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Bank of England (BoE) heeft het belangrijkste rentetarief in het Verenigd Koninkrijk opnieuw met 0,5 procentpunt verhoogd. Vorige maand schroefde de Britse centrale bank de rente al met eenzelfde cijfer op. Dat was toen de grootste rentestap sinds 1995. De BoE wil daarmee de hoge inflatie bestrijden, die in augustus weliswaar iets is afgekoeld maar nog altijd op het hoogste niveau in veertig jaar ligt.

De BoE begon in december vorig jaar als een van de eerste centrale banken met het verhogen van de rente en heeft die nu inmiddels zeven keer op rij opgeschroefd, tot een niveau van 2,25 procent. De rente staat daarmee weer op het niveau van 2008. Door de rente te verhogen wordt geld lenen duurder en is er minder geld beschikbaar, wat de prijzen moet drukken.

De rentestap van 0,5 procentpunt was conform de verwachting van economen. De beleidsbepalers van de centrale bank waren niet unaniem over het rentebesluit. Drie van de negen bestuurders stemden voor een renteverhoging met 0,75 procentpunt en eentje had liever een rentestap van 0,25 procentpunt gezien. De beleidsmakers verklaarden daarnaast krachtig te zullen blijven optreden om de inflatie te bestrijden.

Benzineprijzen

De inflatie in het Verenigd Koninkrijk koelde in augustus iets af tot 9,9 procent, van 10,1 procent in juli. Dat kwam vooral door een daling van de benzineprijzen. De inflatie ligt daarmee echter nog altijd bijna vijf keer hoger dan het inflatiedoel van de centrale bank van 2 procent. De BoE verwacht nu dat de inflatie in oktober een piek zal bereiken van minder dan 11 procent. Eerder werd nog uitgegaan van een piekniveau van meer dan 13 procent.

De lagere inflatieverwachting is het gevolg van het nieuwe pakket aan energiemaatregelen van de nieuwe regering van premier Liz Truss. Die maatregelen moeten de energierekening van huishoudens en bedrijven in toom houden. Ook gaat de verhoging van de elektriciteitsprijzen die in oktober zou plaatsvinden niet door.

Dankzij deze steunmaatregelen zou de diepe economische recessie die de centrale bank eerder al had voorspeld mogelijk minder zwaar zijn dan gevreesd, zo verwachten de centrale bankiers. In het derde kwartaal zal de Britse economie naar verwachting met 0,1 procent krimpen, mede door de extra vrije dag vanwege de uitvaart van koningin Elizabeth. De economie zou daarmee dit kwartaal technisch gezien in een recessie belanden, na de eerdere krimp in het tweede kwartaal.

Meer uit Financieel

PostNL bezorgt brieven vanaf 12 juli binnen twee dagen

DEN HAAG (ANP) - PostNL bezorgt vanaf 12 juli brievenbuspost standaard binnen twee dagen, in plaats van de volgende dag. Dit is noodzakelijk om het bezorgen van post betrouwbaar te houden, stelt het postbedrijf. Het kabinet besloot vorig jaar dat PostNL de bezorgtijd per 1 juli dit jaar mag verruimen. De postbezorger had die wens al langer omdat er hoge kosten verbonden zijn aan het verplicht bezorgen van post de volgende dag.

1 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger om hoop op snel einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.

7 uur geleden
Wereldbank, IEA en IMF kondigen samenwerking aan om Iranoorlog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.

8 uur geleden
Argentinië stelt belastingverhogingen uit om duurdere energie

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.

9 uur geleden
Peter Wennink: digitale veiligheid is hoeksteen van samenleving

DEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.

9 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor brandstoftekorten buiten Europa

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.

11 uur geleden
AEX sluit fors hoger na opmerkingen Trump over einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.

11 uur geleden