Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bank of England verhoogt rente opnieuw met 0,5 procentpunt

Bank of England verhoogt rente opnieuw met 0,5 procentpunt

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Bank of England (BoE) heeft het belangrijkste rentetarief in het Verenigd Koninkrijk opnieuw met 0,5 procentpunt verhoogd. Vorige maand schroefde de Britse centrale bank de rente al met eenzelfde cijfer op. Dat was toen de grootste rentestap sinds 1995. De BoE wil daarmee de hoge inflatie bestrijden, die in augustus weliswaar iets is afgekoeld maar nog altijd op het hoogste niveau in veertig jaar ligt.

De BoE begon in december vorig jaar als een van de eerste centrale banken met het verhogen van de rente en heeft die nu inmiddels zeven keer op rij opgeschroefd, tot een niveau van 2,25 procent. De rente staat daarmee weer op het niveau van 2008. Door de rente te verhogen wordt geld lenen duurder en is er minder geld beschikbaar, wat de prijzen moet drukken.

De rentestap van 0,5 procentpunt was conform de verwachting van economen. De beleidsbepalers van de centrale bank waren niet unaniem over het rentebesluit. Drie van de negen bestuurders stemden voor een renteverhoging met 0,75 procentpunt en eentje had liever een rentestap van 0,25 procentpunt gezien. De beleidsmakers verklaarden daarnaast krachtig te zullen blijven optreden om de inflatie te bestrijden.

Benzineprijzen

De inflatie in het Verenigd Koninkrijk koelde in augustus iets af tot 9,9 procent, van 10,1 procent in juli. Dat kwam vooral door een daling van de benzineprijzen. De inflatie ligt daarmee echter nog altijd bijna vijf keer hoger dan het inflatiedoel van de centrale bank van 2 procent. De BoE verwacht nu dat de inflatie in oktober een piek zal bereiken van minder dan 11 procent. Eerder werd nog uitgegaan van een piekniveau van meer dan 13 procent.

De lagere inflatieverwachting is het gevolg van het nieuwe pakket aan energiemaatregelen van de nieuwe regering van premier Liz Truss. Die maatregelen moeten de energierekening van huishoudens en bedrijven in toom houden. Ook gaat de verhoging van de elektriciteitsprijzen die in oktober zou plaatsvinden niet door.

Dankzij deze steunmaatregelen zou de diepe economische recessie die de centrale bank eerder al had voorspeld mogelijk minder zwaar zijn dan gevreesd, zo verwachten de centrale bankiers. In het derde kwartaal zal de Britse economie naar verwachting met 0,1 procent krimpen, mede door de extra vrije dag vanwege de uitvaart van koningin Elizabeth. De economie zou daarmee dit kwartaal technisch gezien in een recessie belanden, na de eerdere krimp in het tweede kwartaal.

Meer uit Financieel

Nasdaq flink lager door koersverliezen Dell en Nvidia

NEW YORK (ANP) - De technologiegraadmeter Nasdaq in New York is vrijdag met een duidelijk verlies gesloten, mede onder druk van minnen voor computerproducent Dell Technologies en AI-chipconcern Nvidia. De twee bedrijven kwamen deze week met kwartaalcijfers naar buiten. Daarnaast ging de aandacht van beleggers op Wall Street uit naar gegevens over de inflatie, de consumentenbestedingen en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.

4 uur geleden
Hoorzitting over ontslag Fed-bestuurder voorbij zonder besluit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De hoorzitting bij een federale rechter in Washington over het ontslag van bestuurder Lisa Cook van de Amerikaanse centrale bank door president Donald Trump is voorbij. De rechter nam daarbij geen besluit over haar ontslag. Cook stapte naar de rechter om het ontslag bij de Federal Reserve door Trump aan te vechten.

8 uur geleden
AEX-index sluit beursmaand augustus met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag op de laatste handelsdag van augustus met verlies het weekend ingegaan. De aandacht van beleggers ging onder meer uit naar cijfers over de inflatie en consumentenbestedingen in de Verenigde Staten. Bij de bedrijven op het Damrak was funderingsspecialist Sif een opvallende verliezer door een winstwaarschuwing.

9 uur geleden
Curator Claire's Nederland rekent niet meer op doorstart

AMSTERDAM (ANP) - De curator van de failliete Nederlandse tak van de Amerikaanse sieradenketen Claire's denkt dat een doorstart in ons land niet gaat lukken. Eerder deze week meldde hij dat er geen gegadigden waren die zich bij hem hadden gemeld. In de negen Nederlandse winkels wordt vanaf zaterdag een opheffingsuitverkoop gehouden.

10 uur geleden
Alarmsystemenbedrijf Verisure werkt aan beursgang in Stockholm

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De leverancier van alarmsystemen Verisure werkt aan een beursgang in de Zweedse hoofdstad Stockholm. Dat heeft topman Austin Lally gezegd in een interview met persbureau Bloomberg.

10 uur geleden
Computermaker Dell bij dalers op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Dell Technologies stond vrijdag bij de dalers op de beurzen in New York. De computerfabrikant, die ook servers maakt voor kunstmatige intelligentie (AI), presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ondanks de aanhoudende sterke vraag naar AI-servers viel de winstverwachting voor het huidige kwartaal tegen. Het aandeel werd daardoor bijna 10 procent lager gezet.

11 uur geleden
Chinese autofabrikant BYD verkoopt meer door grote uitbreiding

SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese autofabrikant BYD heeft in de eerste helft van dit jaar veel meer elektrische auto's verkocht. De grootste elektrische autofabrikant ter wereld verkocht bijna 2,2 miljoen voertuigen, een derde meer dan in de eerste zes maanden van 2024. Ook de omzet en de winst stegen fors, dankzij de sterke vraag naar zijn voertuigen.

11 uur geleden