Bank of England vergroot omvang opkoopprogramma
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse centrale bank gaat zijn opkoopprogramma voor obligaties vergroten naar 745 miljard pond, omgerekend 830 miljard euro. Eerder stond de omvang van dat programma op 645 miljard pond. De Bank of England (BoE) meldde donderdag ook dat de rente wordt gehandhaafd op het historisch lage niveau van 0,1 procent, na eerdere renteverlagingen dit jaar in verband met de coronacrisis.
Onder het opkoopprogramma vallen hoofdzakelijk Britse staatsobligaties, maar ook obligaties van bedrijven. Dit programma moet zorgen voor extra liquiditeit in het financiële systeem en steun voor de economie, terwijl ook de inflatie moet worden aangejaagd. De economie van Groot-Brittannië is hard getroffen door de coronacrisis en de maatregelen om de virusuitbraak tegen te gaan. De BoE verwacht tegen het eind van het jaar het opkoopprogramma volledig te hebben uitgevoerd.
Het besluit om het opkoopprogramma te vergroten werd gesteund door acht van de negen beleidsmakers bij de BoE. Het besluit om de rente onveranderd te laten was unaniem. De BoE gaf aan klaar te staan met meer steunmaatregelen als die nodig zijn.
Sterkste daling
De Britse economie is in april met meer dan 20 procent gekrompen, werd vorige week bekend. Dat is de sterkste daling ooit gemeten in Groot-Brittannië. Volgens de BoE trekt de economie inmiddels weer wat aan en kan de krimp dit jaar iets minder sterk uitvallen dan de 14 procent waarvoor eerder werd gevreesd.
De Britse arbeidsmarkt blijft volgens de centrale bank wel buitengewoon zwak. Bijna 3 miljoen Britten hebben sinds de virusuitbraak een werkloosheidsuitkering aangevraagd, terwijl ook ruim 11 miljoen arbeidsplaatsen behouden blijven door steun van de overheid. Daarbij betaalt de overheid 80 procent van het loon van werknemers die met tijdelijk verlof zijn gestuurd, maar niet worden ontslagen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben in het eerste halfjaar duidelijk vaker getankt bij Duitse en Belgische tankstations. Pomphouders in de grensregio's klaagden al langer over het verlies aan klandizie door de hogere accijns en btw op brandstoffen in Nederland. De Nederlandsche Bank (DNB) heeft nu concrete cijfers over automobilisten die profiteren van de lagere benzineprijzen over de grens. Nederlanders rekenden 20 procent vaker af bij Belgische en Duitse tankstations dan een jaar eerder en gaven daarbij 32 procent meer uit.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bedrijven moeten meer duidelijkheid geven over hoe online prijzen tot stand komen. Dat vindt de Autoriteit Consument & Markt. Voor consumenten is vaak onduidelijk hoe prijzen bij webwinkels, evenementen en luchtvaartmaatschappijen worden bepaald. Dat leidt tot misvattingen over de manier waarop prijzen tot stand zijn gekomen en schaadt het consumentenvertrouwen, volgens de toezichthouder.
8 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De olieprijzen stijgen nadat de Amerikaanse president Donald Trump dit weekend een Iraans voorstel voor een staakt-het-vuren heeft afgewezen. De heropening van de Straat van Hormuz was onderdeel van dat voorstel, maar de belangrijke zeestraat blijft voorlopig grotendeels gesloten voor scheepvaart. Zondag zei Trump tegen nieuwssite Axios dat hij deze week wel nog nieuwe gesprekken met Iran verwacht.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Staatsinvesteerder Invest International steekt 15 miljoen euro in het Eindhovense technologiebedrijf KMWE International. De toeleverancier van ASML kan daarbij onder meer zijn productie in Maleisië uitbreiden.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De brancheorganisatie voor legale goksites sleept Meta voor de rechter. Volgens de Vergunde Nederlandse Online Kansspelaanbieders (VNLOK) zijn negen van de tien gokadvertenties op Facebook afkomstig van illegale sites. Ook op Instagram zouden illegale aanbieders veel adverteren. De koepel klaagt daar al langer over.
9 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse regering kijkt naar een begrotingswijziging die bedrijven mogelijk 3,5 miljard euro extra zal kosten. De Franse zakenkrant Les Echos meldt op basis van anonieme bronnen dat de regering overweegt om de manier waarop loonheffingskortingen worden berekend te wijzigen. De Franse premier Sébastien Lecornu is van plan volgende week een begrotingsvoorstel voor volgend jaar te presenteren.
16 uur geledenKEULEN (ANP) - Het waterpeil van de Rijn bij Keulen heeft een historisch laag punt bereikt. Het waterpeil staat op 43 centimeter, meldt omroep WDR. Dat is 2 centimeter lager dan het vorige record dat afgelopen augustus werd gevestigd.
18 uur geleden