Bank of England vergroot omvang opkoopprogramma
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse centrale bank gaat zijn opkoopprogramma voor obligaties vergroten naar 745 miljard pond, omgerekend 830 miljard euro. Eerder stond de omvang van dat programma op 645 miljard pond. De Bank of England (BoE) meldde donderdag ook dat de rente wordt gehandhaafd op het historisch lage niveau van 0,1 procent, na eerdere renteverlagingen dit jaar in verband met de coronacrisis.
Onder het opkoopprogramma vallen hoofdzakelijk Britse staatsobligaties, maar ook obligaties van bedrijven. Dit programma moet zorgen voor extra liquiditeit in het financiële systeem en steun voor de economie, terwijl ook de inflatie moet worden aangejaagd. De economie van Groot-Brittannië is hard getroffen door de coronacrisis en de maatregelen om de virusuitbraak tegen te gaan. De BoE verwacht tegen het eind van het jaar het opkoopprogramma volledig te hebben uitgevoerd.
Het besluit om het opkoopprogramma te vergroten werd gesteund door acht van de negen beleidsmakers bij de BoE. Het besluit om de rente onveranderd te laten was unaniem. De BoE gaf aan klaar te staan met meer steunmaatregelen als die nodig zijn.
Sterkste daling
De Britse economie is in april met meer dan 20 procent gekrompen, werd vorige week bekend. Dat is de sterkste daling ooit gemeten in Groot-Brittannië. Volgens de BoE trekt de economie inmiddels weer wat aan en kan de krimp dit jaar iets minder sterk uitvallen dan de 14 procent waarvoor eerder werd gevreesd.
De Britse arbeidsmarkt blijft volgens de centrale bank wel buitengewoon zwak. Bijna 3 miljoen Britten hebben sinds de virusuitbraak een werkloosheidsuitkering aangevraagd, terwijl ook ruim 11 miljoen arbeidsplaatsen behouden blijven door steun van de overheid. Daarbij betaalt de overheid 80 procent van het loon van werknemers die met tijdelijk verlof zijn gestuurd, maar niet worden ontslagen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/AFP) - Toonaangevende AI-bedrijven weten niet hoe ze moeten voorkomen dat AI-systemen doelen nastreven die hun ontwikkelaars niet hebben meegegeven. Daarvoor waarschuwde klokkenluider Jacob Coxon, een voormalig medewerker van ChatGPT-moederbedrijf OpenAI en Claude-maker Anthropic.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft miljoenensteun van de Poolse regering aan vrachtwagenfabrikant MAN Trucks afgewezen. Volgens Brussel is de steun van 26 miljoen euro die Polen had goedgekeurd voor de uitbreiding van een fabriek in Niepołomice in strijd met Europese regels voor staatssteun.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Donald Trump werkt aan een nieuwe maatregel om de dieselprijzen in de Verenigde Staten omlaag te krijgen voor de tussentijdse verkiezingen in november. De Amerikaanse president wil de beperkingen op het gebruik van een belastingvrije variant van diesel versoepelen, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - AkzoNobel is maandag hoger geëindigd op de aandelenbeurs in Amsterdam. De verfproducent verkoopt zijn activiteiten op het gebied van decoratieve verf in Zuidoost-Azië en Australië aan het Japanse Nippon Paint. Met die transactie is een bedrag van ongeveer 1,4 miljard dollar gemoeid. AkzoNobel won 1,8 procent.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer bedrijven in Nederland wachten op een aansluiting voor stroomgebruik op het volle net. Volgens brancheorganisatie Netbeheer Nederland stonden eind juni in totaal bijna 15.500 aanvragen op de wachtlijst bij een regionale netbeheerder. Dat waren er eind 2025 nog 15.154.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP/BLOOMBERG) - Beleggers op de beurs in São Paulo reageerden maandag enthousiast op het nieuws dat Flávio Bolsonaro de eerste ronde van de Braziliaanse verkiezingen had gewonnen. Bolsonaro wordt als marktvriendelijker gezien dan opponent en zittend president Luiz Inácio Lula da Silva. Bolsonaro deed het beter dan de peilingen hadden verwacht en is nu de favoriet voor de tweede ronde later deze maand.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Winkelstraten in Nederland zijn in het afgelopen kwartaal opnieuw rustiger geworden, meldt onderzoeksbureau RMC. De organisatie wijt dit aan de recordhete zomer.
6 uur geleden