Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bank of England laat rente toch onveranderd ondanks hoge inflatie

Bank of England laat rente toch onveranderd ondanks hoge inflatie

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse centrale bank laat de rente onveranderd ondanks de hoge inflatie in het Verenigd Koninkrijk. Op de financiële markten werd juist rekening gehouden met een renteverhoging van de Bank of England (BoE). Volgens de bank zijn de economische verwachtingen verslechterd.

De Britse rente blijft op het historisch lage niveau van 0,1 procent en ook de omvang van het opkoopprogramma van de BoE wordt niet gewijzigd. Veel economen verwachtten dat de BoE de rente zou gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Het zou de eerste renteverhoging door een internationaal belangrijke centrale bank sinds het begin van de coronacrisis zijn geweest.

De BoE stelde zijn verwachting voor de economische groei in het Verenigd Koninkrijk voor dit jaar iets naar beneden bij, tot 7 procent. Voor volgend jaar wordt nu op een groei gerekend met 5 procent, van een eerder voorspelde 6 procent. De Britse economie heeft te kampen met de wereldwijde leveringsproblemen. De inflatie zou volgens de bank in april volgend jaar kunnen stijgen naar 5 procent, mede aangejaagd door de hoge energieprijzen.

De bank gaf wel aan dat de rente "over de komende maanden" verhoogd kan gaan worden om zo de oplopende inflatie in de op vier na grootste economie van de wereld tegen te gaan. De BoE merkte verder op dat er nog grote onzekerheden zijn over de Britse arbeidsmarkt nu steunmaatregelen voor bedrijven zijn afgebouwd. Daarbij betaalde de overheid een groot deel van de loonkosten van werknemers om te voorkomen dat die zouden worden ontslagen.

Meer uit Financieel

Bloemenhandelaar en medewerkers verdacht van witwassen miljoenen

ARNHEM (ANP) - Een groothandelaar in bloemen en planten en twee medewerkers uit de gemeenten Zevenaar en Arnhem worden verdacht van het witwassen van tientallen miljoenen euro's. Twee bedrijfspanden, drie woningen en een opslagbox in de gemeenten Westland, Zevenaar en Arnhem zijn doorzocht, meldt de Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD).

4 minuten geleden
Warmtefonds geeft recordbedrag aan leningen voor verduurzaming

HILVERSUM (ANP) - Huiseigenaren hebben het afgelopen jaar voor een recordbedrag aan leningen afgesloten om hun woning tegen gunstige voorwaarden te verduurzamen. Het Nationaal Warmtefonds financierde vorig jaar 506 miljoen euro aan nieuwe leningen, een stijging van 18 procent. Ongeveer 31.700 woningeigenaren konden hun huis energiezuiniger maken, meldt het fonds in zijn jaarverslag.

24 minuten geleden
Tesla zoekt duizend extra werknemers voor Duitse fabriek

GRÜNHEIDE (ANP/DPA) - Tesla zoekt duizend extra werknemers voor zijn grote fabriek voor elektrische auto's in het Duitse Grünheide in de buurt van Berlijn. Dat heeft Tesla gemeld aan persbureau dpa. Volgens Tesla is die uitbreiding van het personeelsbestand nodig om aan de stijgende Europese vraag naar de Model Y van het bedrijf te kunnen voldoen.

34 minuten geleden
Impact oorlog Midden-Oosten op haven Antwerpen-Brugge nog beperkt

ANTWERPEN (ANP) - De haven van Antwerpen-Brugge begon eind maart de eerste gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten te voelen. Dit had een beperkt effect op de overslag in het eerste kwartaal. Die daalde met 3,2 procent ten opzichte van een jaar eerder. De haven schrijft de daling toe aan weersomstandigheden, een staking en zwakke export.

41 minuten geleden
ING verwacht forse afname handelsoverschot eurozone door oorlog

AMSTERDAM (ANP) - Het handelsoverschot van de eurozone zal dit jaar waarschijnlijk sterk dalen door de oorlog in het Midden-Oosten, waarschuwen de economen van ING. Het overschot, oftewel het positieve verschil tussen de export en import, kan zelfs omslaan in een handelstekort als de Iranoorlog lang blijft voortslepen. Een tekort op de handelsbalans ontstaat wanneer er minder goederen en diensten worden geëxporteerd dan ingevoerd.

50 minuten geleden
Honderdduizenden aanmeldingen voor massaclaim tegen Odido

AMSTERDAM (ANP) - Meer dan 350.000 mensen hebben zich sinds maandag aangemeld voor de massaclaim tegen Odido. Dat meldt voorzitter Eliëtte Vaal van Consumers United in Court (CUIC), de privacystichting die een collectieve procedure tegen het telecombedrijf in het leven heeft geroepen. De stichting is de massaclaim gestart na een datalek waarbij gegevens van ruim 6 miljoen accounts zijn buitgemaakt.

55 minuten geleden
Kifid: nalatige slachtoffers bankfraude sneller gecompenseerd

DEN HAAG (ANP) - Het klachteninstituut Kifid heeft de eisen voor banken aangescherpt bij de beoordeling van bankhelpdeskfraude, waardoor consumenten sneller recht hebben op terugbetaling van hun schade. Dit geldt ook wanneer de klant nalatig is geweest.

1 uur geleden