Bank of England laat rente toch onveranderd ondanks hoge inflatie
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse centrale bank laat de rente onveranderd ondanks de hoge inflatie in het Verenigd Koninkrijk. Op de financiële markten werd juist rekening gehouden met een renteverhoging van de Bank of England (BoE). Volgens de bank zijn de economische verwachtingen verslechterd.
De Britse rente blijft op het historisch lage niveau van 0,1 procent en ook de omvang van het opkoopprogramma van de BoE wordt niet gewijzigd. Veel economen verwachtten dat de BoE de rente zou gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Het zou de eerste renteverhoging door een internationaal belangrijke centrale bank sinds het begin van de coronacrisis zijn geweest.
De BoE stelde zijn verwachting voor de economische groei in het Verenigd Koninkrijk voor dit jaar iets naar beneden bij, tot 7 procent. Voor volgend jaar wordt nu op een groei gerekend met 5 procent, van een eerder voorspelde 6 procent. De Britse economie heeft te kampen met de wereldwijde leveringsproblemen. De inflatie zou volgens de bank in april volgend jaar kunnen stijgen naar 5 procent, mede aangejaagd door de hoge energieprijzen.
De bank gaf wel aan dat de rente "over de komende maanden" verhoogd kan gaan worden om zo de oplopende inflatie in de op vier na grootste economie van de wereld tegen te gaan. De BoE merkte verder op dat er nog grote onzekerheden zijn over de Britse arbeidsmarkt nu steunmaatregelen voor bedrijven zijn afgebouwd. Daarbij betaalde de overheid een groot deel van de loonkosten van werknemers om te voorkomen dat die zouden worden ontslagen.
Meer uit Financieel
EKE (ANP/BELGA) - Medewerkers van Aldi hebben in België het werk neergelegd omdat de supermarktketen overweegt op zondagen open te gaan. Vakbond BBTK zegt dat het personeel daar niet blij mee is. In minstens tien supermarkten in Vlaanderen heeft het personeel het werk donderdag neergelegd en zijn de winkels gesloten, stelt een vertegenwoordiger van de vakbond.
4 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Nederlanders aten een recordaantal aardbeien in 2025. Dat meldt belangenvereniging GroentenFruit Huis. In totaal aten Nederlanders bijna zes reguliere bakjes per persoon.
6 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van Warner Bros. Discovery hebben ingestemd met de overname van het entertainment- en mediaconcern door concurrent Paramount Skydance. Door die deal van 110 miljard dollar (94 miljard euro) ontstaat een fusiebedrijf dat duizenden bekende films en series in huis heeft, naast veel Amerikaanse televisiezenders.
22 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Aandeelhouders van olieconcern BP hebben twee door het management aangedragen resoluties met een meerderheid weggestemd op de aandeelhoudersvergadering donderdag. Een teken voor de nieuwe topvrouw Meg O'Neill en nieuwe voorzitter Albert Manifold dat ze geen onvoorwaardelijke steun van de aandeelhouders hebben.
1 uur geledenPAWTUCKET (ANP) - Speelgoedfabrikant Hasbro heeft in het eerste kwartaal van 2026 de verwachtingen van analisten overtroffen. Zowel de omzet als de winst steeg in het eerste kwartaal, meldt het bedrijf donderdag in een bericht aan beleggers. Het bedrijf profiteerde naar eigen zeggen vooral van de populariteit van het kaartspel Magic: The Gathering.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tesla behoorde donderdag tot de verliezers op de beurzen in New York. De fabrikant van elektrische auto's wist de omzet en winst in het eerste kwartaal van dit jaar op te voeren, nadat het concern vorig jaar kampte met lagere verkopen en hogere kosten. Mede dankzij prijsverlagingen wist Tesla de verkopen weer aan te jagen.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Warmtefonds heeft nog zo'n 140 miljoen euro extra van het kabinet nodig voor leningen aan huiseigenaren om hun woning te verduurzamen. Eigenaren met een inkomen tot 60.000 euro per jaar kunnen met het fonds een lening zonder rente krijgen. Als het extra geld uitblijft, kan dat over een aantal jaren mogelijk niet meer, heeft bestuursvoorzitter Ernst-Jan Boers van het Nationaal Warmtefonds tegen het ANP gezegd.
3 uur geleden