Bank of England houdt vast aan lage rente en steunopkopen
LONDEN (ANP/AFP) - De Bank of England (BoE) heeft de rente in het Verenigd Koninkrijk nog niet verhoogd. Ook aan het opkoopprogramma van vooral staatsleningen tornt de Britse centrale bank nog niet. De beleidsmakers zeggen de inflatie weliswaar te zien oplopen nu de economie hard groeit na de coronacrisis, maar ze denken dat dit een tijdelijk effect is.
De inflatie lag in mei op 2,1 procent en dat is boven het langetermijndoel van 2 procent. De centrale bank wijt dat aan gestegen prijzen van grondstoffen en halffabricaten zoals bouwmaterialen als gevolg van productietekorten. Die hogere prijzen worden doorberekend aan klanten. De inflatie kan daardoor zelfs enige tijd boven de 3 procent uitkomen, maar de beleidsmakers geven direct aan dat ook die stand geen directe aanleiding voor een renteverhoging zal zijn.
De sterke groei van de economie had de Bank of England al wel verwacht, maar sinds de vorige beleidsvergadering in mei ging het herstel harder dan verwacht. De centrale bank verhoogde de verwachtingen voor de economische groei voor het huidige kwartaal daarom met zo'n 1,5 procentpunt. Met name consumentgerichte bedrijven zoals winkels, de reisbranche en de horeca profiteerden van de versoepelingen van de Britse coronamaatregelen.
In sommige sectoren is nu het niveau van voor de crisis bereikt, maar over het algemeen is de economie nog zo'n 2,5 procent kleiner dan eind 2019. Dat was het laatste volledige kwartaal voordat corona toesloeg.
Meer uit Financieel
SHENZHEN (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD heeft meer auto's verkocht in juli dan in dezelfde periode vorig jaar. Toch loopt het bedrijf nog achter op schema om zijn doelstelling voor dit jaar te bereiken.
13 uur geledenBeijing (ANP/DPA) - China veroordeelt het besluit van de Verenigde Staten om 43 Chinese bedrijven toe te voegen aan een zwarte lijst van bedrijven die dwangarbeid verrichten. Onder de getroffen bedrijven bevinden zich bedrijven actief in de katoenindustrie, elektronica en farmaceutische industrie.
15 uur geledenNEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.
17 uur geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.
18 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.
19 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De Nederlandse luchtvaartindustrie gaat, onder aanvoering van GKN Fokker, een drone ontwikkelen die de JSF moet ondersteunen. Dat vertelt topman van Fokker, Arjen Landman, aan De Telegraaf.
20 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.
1 dag geleden