Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bank of America bij stijgers op Wall Street na resultaten

Bank of America bij stijgers op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Bank of America behoorde donderdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Bank of America deed net als JPMorgan Chase, de grootste bank van de VS, vooral goede zaken met het adviseren bij fusies en overnames, het begeleiden van beursgangen en de handel in aandelen en obligaties. Het aandeel steeg 0,5 procent. Woensdag won Bank of America al bijna 3 procent, na de goed ontvangen kwartaalcijfers van branchegenoten Wells Fargo, JPMorgan, Citigroup en Goldman Sachs.

De algehele stemming op Wall Street was terughoudend na de forse koerswinsten op woensdag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 43.294 punten. De hoofdindex won een dag eerder 1,7 procent. De brede S&P 500-index steeg 0,2 procent op 5959 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,1 procent tot 19.538 punten. De S&P 500 won woensdag 1,8 procent en werkte daarmee het koersverlies van dit jaar in een klap weg. De Nasdaq sloot woensdag 2,5 procent hoger.

In de chipsector werden de cijfers van TSMC goed ontvangen. De Taiwanese chipproducent, die chips maakt voor Nvidia en Apple, boekte afgelopen kwartaal een recordwinst en gaf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. TSMC, dat ook een notering heeft in New York, steeg 6,7 procent. Nvidia won 1,1 procent. Andere chipbedrijven als Broadcom en Applied Materials klommen respectievelijk 2,8 en 3,5 procent.

Arbeidsmarkt

Ook de grote Amerikaanse zorgverzekeraar UnitedHealth kwam met resultaten, ruim een maand na de moord op de topman van het onderdeel UnitedHealthCare. Het concern boekte meer winst dan verwacht, maar de omzet viel tegen. Het aandeel zakte 1,3 procent.

Target daalde 2,6 procent. De warenhuisketen verhoogde zijn omzetverwachting voor het huidige kwartaal, dat loopt tot en met januari. Target verkocht in november en december vooral meer kleding, speelgoed en schoonheidsproducten. Zakenbank Morgan Stanley presteerde afgelopen kwartaal ook beter dan verwacht en klom 1,9 procent.

Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt en retailsector. Zo viel het aantal aanvragen voor een werkloosheidsuitkering hoger uit dan verwacht. Daarnaast werd bekendgemaakt dat de winkelverkopen in de VS in december met 0,4 procent zijn gestegen. Dat was minder dan voorzien.

Meer uit Financieel

KLM vliegt rond Winterspelen met grotere vliegtuigen naar Milaan

SCHIPHOL (ANP) - KLM zet rond de Winterspelen in Milaan en Cortina grotere vliegtuigen in omdat meer mensen naar Milaan willen vliegen dan gebruikelijk voor februari. Door de extra ruime toestellen zijn er zo'n 2600 stoelen meer beschikbaar en kan KLM meer vliegtickets verkopen.

45 minuten geleden
Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

8 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

10 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

11 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

11 uur geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

13 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

13 uur geleden