Bank of America bij stijgers op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Bank of America behoorde donderdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Bank of America deed net als JPMorgan Chase, de grootste bank van de VS, vooral goede zaken met het adviseren bij fusies en overnames, het begeleiden van beursgangen en de handel in aandelen en obligaties. Het aandeel steeg 0,5 procent. Woensdag won Bank of America al bijna 3 procent, na de goed ontvangen kwartaalcijfers van branchegenoten Wells Fargo, JPMorgan, Citigroup en Goldman Sachs.
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend na de forse koerswinsten op woensdag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 43.294 punten. De hoofdindex won een dag eerder 1,7 procent. De brede S&P 500-index steeg 0,2 procent op 5959 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,1 procent tot 19.538 punten. De S&P 500 won woensdag 1,8 procent en werkte daarmee het koersverlies van dit jaar in een klap weg. De Nasdaq sloot woensdag 2,5 procent hoger.
In de chipsector werden de cijfers van TSMC goed ontvangen. De Taiwanese chipproducent, die chips maakt voor Nvidia en Apple, boekte afgelopen kwartaal een recordwinst en gaf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. TSMC, dat ook een notering heeft in New York, steeg 6,7 procent. Nvidia won 1,1 procent. Andere chipbedrijven als Broadcom en Applied Materials klommen respectievelijk 2,8 en 3,5 procent.
Arbeidsmarkt
Ook de grote Amerikaanse zorgverzekeraar UnitedHealth kwam met resultaten, ruim een maand na de moord op de topman van het onderdeel UnitedHealthCare. Het concern boekte meer winst dan verwacht, maar de omzet viel tegen. Het aandeel zakte 1,3 procent.
Target daalde 2,6 procent. De warenhuisketen verhoogde zijn omzetverwachting voor het huidige kwartaal, dat loopt tot en met januari. Target verkocht in november en december vooral meer kleding, speelgoed en schoonheidsproducten. Zakenbank Morgan Stanley presteerde afgelopen kwartaal ook beter dan verwacht en klom 1,9 procent.
Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt en retailsector. Zo viel het aantal aanvragen voor een werkloosheidsuitkering hoger uit dan verwacht. Daarnaast werd bekendgemaakt dat de winkelverkopen in de VS in december met 0,4 procent zijn gestegen. Dat was minder dan voorzien.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
14 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Na de historische prijsstijging van 2024 zijn de cacaoprijzen op de wereldmarkt dit jaar met zo'n 50 procent gekelderd. Dit betekent echter niet dat de prijzen van chocoladerepen en bonbons binnenkort omlaag gaan.
20 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is "volop bezig" met het nasturen van achtergebleven koffers na een storing in een deel van het bagagesysteem, zegt een woordvoerster van de luchthaven zaterdag. Het duurt nog "enkele dagen" voordat iedereen zijn koffer weer terug heeft. "Er wordt hard gewerkt om onze passagiers zo snel mogelijk hun bagage na te leveren", laat ook een woordvoerster van KLM weten.
22 uur geledenROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.
23 uur geleden