Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bank of America bij stijgers op Wall Street na resultaten

Bank of America bij stijgers op Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - Bank of America behoorde donderdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Bank of America deed net als JPMorgan Chase, de grootste bank van de VS, vooral goede zaken met het adviseren bij fusies en overnames, het begeleiden van beursgangen en de handel in aandelen en obligaties. Het aandeel steeg 0,5 procent. Woensdag won Bank of America al bijna 3 procent, na de goed ontvangen kwartaalcijfers van branchegenoten Wells Fargo, JPMorgan, Citigroup en Goldman Sachs.

De algehele stemming op Wall Street was terughoudend na de forse koerswinsten op woensdag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 43.294 punten. De hoofdindex won een dag eerder 1,7 procent. De brede S&P 500-index steeg 0,2 procent op 5959 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,1 procent tot 19.538 punten. De S&P 500 won woensdag 1,8 procent en werkte daarmee het koersverlies van dit jaar in een klap weg. De Nasdaq sloot woensdag 2,5 procent hoger.

In de chipsector werden de cijfers van TSMC goed ontvangen. De Taiwanese chipproducent, die chips maakt voor Nvidia en Apple, boekte afgelopen kwartaal een recordwinst en gaf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. TSMC, dat ook een notering heeft in New York, steeg 6,7 procent. Nvidia won 1,1 procent. Andere chipbedrijven als Broadcom en Applied Materials klommen respectievelijk 2,8 en 3,5 procent.

Arbeidsmarkt

Ook de grote Amerikaanse zorgverzekeraar UnitedHealth kwam met resultaten, ruim een maand na de moord op de topman van het onderdeel UnitedHealthCare. Het concern boekte meer winst dan verwacht, maar de omzet viel tegen. Het aandeel zakte 1,3 procent.

Target daalde 2,6 procent. De warenhuisketen verhoogde zijn omzetverwachting voor het huidige kwartaal, dat loopt tot en met januari. Target verkocht in november en december vooral meer kleding, speelgoed en schoonheidsproducten. Zakenbank Morgan Stanley presteerde afgelopen kwartaal ook beter dan verwacht en klom 1,9 procent.

Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt en retailsector. Zo viel het aantal aanvragen voor een werkloosheidsuitkering hoger uit dan verwacht. Daarnaast werd bekendgemaakt dat de winkelverkopen in de VS in december met 0,4 procent zijn gestegen. Dat was minder dan voorzien.

Meer uit Financieel

Brussel onderzoekt Nutella-maker om mogelijk verboden beperkingen

ALBA (ANP/BLOOMBERG) - Brussel onderzoekt mogelijk verboden handelspraktijken van het Italiaanse zoetwarenbedrijf Ferrero, bekend van de hazelnootpasta Nutella. De Europese Commissie gaat na of Ferrero winkeliers belemmert als ze vanuit het ene EU-land producten willen inkopen uit een andere lidstaat, bijvoorbeeld omdat dit goedkoper is. Winkeliers klagen al langere tijd over beperkingen die fabrikanten van voedingswaren opleggen bij inkopen buiten de landsgrenzen, wat volgens hen de prijzen kan opdrijven.

1 uur geleden
Weer grote ontslagronde bij moederbedrijf Snapchat

SANTA MONICA (ANP/BLOOMBERG) - Snap, het moederbedrijf van Snapchat, voert opnieuw een grote ontslagronde door. Het Amerikaanse bedrijf ontslaat 16 procent van zijn medewerkers wereldwijd, wat neerkomt op ongeveer duizend voltijdmedewerkers. Dat blijkt uit een memo van topman Evan Spiegel die is ingezien door persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
Ziggo mag 'glasvezel-kabel' blijven zeggen na rechtszaak KPN

DEN HAAG (ANP) - Ziggo mag de term 'glasvezel-kabel' in reclames blijven gebruiken. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat concurrent KPN een zaak had aangespannen.

2 uur geleden
Sportscholen in Europa zien ledental groeien

KEULEN (ANP) - Het aantal mensen in Europa dat lid is van sportscholen is vorig jaar toegenomen. Het totale aantal leden in Europa bedraagt nu 75,5 miljoen. Het Nederlandse Basic-Fit is de grootste fitnessketen van Europa. Dat blijkt uit het rapport van European Health & Fitness Market 2025 van branchevereniging EuropeActive.

2 uur geleden
Rijstprijzen in Azië stijgen het sterkst in ruim twee jaar

SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De rijstprijzen in Azië zijn vorige week het sterkst gestegen in meer dan twee jaar. Dat komt door zorgen over de bevoorrading, omdat brandstof en kunstmest fors duurder werden door de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
EU-app voor leeftijdsverificatie klaar voor gebruik, zegt EU-chef

BRUSSEL (ANP) - Een EU-app voor leeftijdsverificatie is "technisch klaar voor gebruik" en "binnenkort beschikbaar voor burgers", zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen woensdag. Met de app kan een website of een app de leeftijd van bezoekers verifiëren, "zoals winkels om een ​​leeftijdsbewijs vragen bij het kopen van alcohol", zei ze.

3 uur geleden
Noorse olie-export naar recordwaarde door oorlog Midden-Oosten

OSLO (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de olie-export van Noorwegen is in maart naar een recordniveau gestegen, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Noorwegen is een belangrijke exporteur van ruwe olie naar Europa.

3 uur geleden