Bank of America bij stijgers op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - Bank of America behoorde donderdag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten boekte afgelopen kwartaal meer winst dan verwacht. Bank of America deed net als JPMorgan Chase, de grootste bank van de VS, vooral goede zaken met het adviseren bij fusies en overnames, het begeleiden van beursgangen en de handel in aandelen en obligaties. Het aandeel steeg 0,5 procent. Woensdag won Bank of America al bijna 3 procent, na de goed ontvangen kwartaalcijfers van branchegenoten Wells Fargo, JPMorgan, Citigroup en Goldman Sachs.
De algehele stemming op Wall Street was terughoudend na de forse koerswinsten op woensdag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 43.294 punten. De hoofdindex won een dag eerder 1,7 procent. De brede S&P 500-index steeg 0,2 procent op 5959 punten en techgraadmeter Nasdaq klom 0,1 procent tot 19.538 punten. De S&P 500 won woensdag 1,8 procent en werkte daarmee het koersverlies van dit jaar in een klap weg. De Nasdaq sloot woensdag 2,5 procent hoger.
In de chipsector werden de cijfers van TSMC goed ontvangen. De Taiwanese chipproducent, die chips maakt voor Nvidia en Apple, boekte afgelopen kwartaal een recordwinst en gaf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. TSMC, dat ook een notering heeft in New York, steeg 6,7 procent. Nvidia won 1,1 procent. Andere chipbedrijven als Broadcom en Applied Materials klommen respectievelijk 2,8 en 3,5 procent.
Arbeidsmarkt
Ook de grote Amerikaanse zorgverzekeraar UnitedHealth kwam met resultaten, ruim een maand na de moord op de topman van het onderdeel UnitedHealthCare. Het concern boekte meer winst dan verwacht, maar de omzet viel tegen. Het aandeel zakte 1,3 procent.
Target daalde 2,6 procent. De warenhuisketen verhoogde zijn omzetverwachting voor het huidige kwartaal, dat loopt tot en met januari. Target verkocht in november en december vooral meer kleding, speelgoed en schoonheidsproducten. Zakenbank Morgan Stanley presteerde afgelopen kwartaal ook beter dan verwacht en klom 1,9 procent.
Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt en retailsector. Zo viel het aantal aanvragen voor een werkloosheidsuitkering hoger uit dan verwacht. Daarnaast werd bekendgemaakt dat de winkelverkopen in de VS in december met 0,4 procent zijn gestegen. Dat was minder dan voorzien.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.
53 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Kunstmestproducent Yara, bekend van zijn grote complex in het Zeeuwse Sluiskil, verwacht dat de kosten voor aardgas in de komende maanden flink hoger liggen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Het Noorse concern denkt dat de kosten in het tweede kwartaal 150 miljoen dollar (ruim 128 miljoen euro) hoger uitvallen dan een jaar geleden.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche verkoopt zijn belang in sportwagenmerk Bugatti. De Duitse autofabrikant heeft ingestemd met de verkoop aan een consortium onder leiding van HOF Capital, een fonds dat mede werd opgericht door een telg uit een Egyptische miljardairsfamilie.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Europese Unie en de Verenigde Staten ondertekenen vrijdag een voorlopige samenwerkingsovereenkomst over kritieke mineralen, grondstoffen die essentieel zijn voor de economie en maatschappij. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gemeld.
3 uur geleden