Bank JPMorgan Chase boekt meer winst, ziet milde recessie
NEW YORK (ANP/RTR) - JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, heeft in het afgelopen kwartaal meer winst geboekt. De bank profiteerde onder meer van de hogere rentetarieven waardoor de rente-inkomsten sterk toenamen. Wel moest het financiële concern meer geld opzijzetten voor zogeheten slechte leningen. Dat zijn leningen die mogelijk niet worden terugbetaald door de verslechterde economische omstandigheden. Topman Jamie Dimon verklaarde daarbij rekening te houden met een milde recessie in de grootste economie ter wereld.
De winst van JPMorgan kwam in het laatste kwartaal van 2022 uit op 11 miljard dollar, vergeleken met 10,4 miljard dollar een jaar eerder. De bank presteerde daarmee beter dan analisten hadden verwacht. De omzet steeg met 17 procent tot 35,6 miljard dollar. Het concern zette afgelopen kwartaal 1,4 miljard dollar opzij voor slechte leningen. Dat was meer dan verwacht.
Ook andere grote banken als Bank of America en Wells Fargo, die vrijdag eveneens met cijfers kwamen, stopten meer geld in de stroppenpot. Met de resultaten van de banken werd het cijferseizoen op Wall Street afgetrapt. Volgende week brengen de zakenbanken Goldman Sachs en Morgan Stanley hun resultaten naar buiten.
Meer uit Financieel
HAWTHORNE (ANP) - De raket- en satellietfabrikant SpaceX heeft de start-up voor kunstmatige intelligentie xAI, beide van techmiljardair Elon Musk, overgenomen. Dit meldt SpaceX op zijn website. Met de fusie wil SpaceX "de meest ambitieuze, verticaal geïntegreerde innovatiemotor op (en buiten) de aarde" vormen.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Chipfabrikant NXP uit Eindhoven heeft in 2025 minder omzet en winst geboekt. De omzet bedroeg vorig jaar 12,3 miljard dollar, omgerekend ongeveer 10,4 miljard euro. Dat is 3 procent minder dan in 2024, meldt NXP in zijn kwartaal- en jaarresultaten.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag hoger geëindigd. Beleggers reageerden onder meer op goede cijfers over de industriële productie in de Verenigde Staten. Daaruit kwam naar voren dat de productieactiviteit in januari onverwacht is gegroeid in het snelste tempo sinds 2022.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Ørsted mag van een Amerikaanse rechter verdergaan met het bouwen van een windpark op zee voor de kust van New York tijdens het wachten op een uitspraak. Het Deense windenergiebedrijf had een rechtszaak aangespannen, nadat de Amerikaanse president Donald Trump in december alle grote offshore-windenergieprojecten had stilgelegd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.
6 uur geleden