Bank JPMorgan Chase boekt meer winst, ziet milde recessie
NEW YORK (ANP/RTR) - JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, heeft in het afgelopen kwartaal meer winst geboekt. De bank profiteerde onder meer van de hogere rentetarieven waardoor de rente-inkomsten sterk toenamen. Wel moest het financiële concern meer geld opzijzetten voor zogeheten slechte leningen. Dat zijn leningen die mogelijk niet worden terugbetaald door de verslechterde economische omstandigheden. Topman Jamie Dimon verklaarde daarbij rekening te houden met een milde recessie in de grootste economie ter wereld.
De winst van JPMorgan kwam in het laatste kwartaal van 2022 uit op 11 miljard dollar, vergeleken met 10,4 miljard dollar een jaar eerder. De bank presteerde daarmee beter dan analisten hadden verwacht. De omzet steeg met 17 procent tot 35,6 miljard dollar. Het concern zette afgelopen kwartaal 1,4 miljard dollar opzij voor slechte leningen. Dat was meer dan verwacht.
Ook andere grote banken als Bank of America en Wells Fargo, die vrijdag eveneens met cijfers kwamen, stopten meer geld in de stroppenpot. Met de resultaten van de banken werd het cijferseizoen op Wall Street afgetrapt. Volgende week brengen de zakenbanken Goldman Sachs en Morgan Stanley hun resultaten naar buiten.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers vermoeden dat Elon Musk seksueel getinte deepfakes op socialemediaplatform X heeft aangemoedigd om de waarde van zijn bedrijf "kunstmatig" op te drijven. Dat hebben ze laten weten aan Amerikaanse autoriteiten, werd zaterdag bekendgemaakt.
14 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft plannen om het aantal medewerkers dit jaar bijna te verdubbelen. Op die manier hoopt de Amerikaanse pionier op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) concurrentie van bedrijven als Anthropic en Google het hoofd te bieden, schrijft zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijzen aan de pomp in Nederland zijn zaterdag verder omhooggegaan door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel nadert inmiddels de 2,70 euro, blijkt uit gegevens van consumentencollectief UnitedConsumers.
17 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De Iraanse marine heeft vorige week een Indiase tanker met vloeibaar petroleumgas door de Straat van Hormuz begeleid. Dit gebeurde via een vooraf goedgekeurde route na diplomatiek overleg met de Indiase overheid. Dit meldt persbureau Bloomberg op basis van een anonieme officier aan boord van het schip.
18 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft EU-lidstaten opgeroepen om hun doelstellingen voor gasvoorraden te verlagen en niet te haasten met het aanvullen van hun uitgeputte reserves. Dat zou de vraag naar gas wat kunnen temperen nu brandstof erg duur is door de Iranoorlog, meldt de Financial Times zaterdag.
19 uur geledenLOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Netflix verwacht zaterdag wereldwijd miljoenen kijkers te trekken met een grootschalige livestream rond de comeback van de populaire K-popgroep BTS. Het evenement, de eerste show van de groep in jaren, past in de strategie van het Amerikaanse bedrijf om sterker in te zetten op live-evenementen.
21 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA/BELGA/RTR) - United Airlines schrapt veel vluchten die door de flinke stijging van de brandstofprijzen onrendabel zijn geworden. Op korte termijn wil de Amerikaanse luchtvaartmaatschappij zijn capaciteit met ongeveer 5 procent verminderen, heeft topman Scott Kirby aangekondigd.
21 uur geleden