Bangladesh getroffen door hevige regenval en overstromingen
DHAKA (ANP/RTR) - Hevige regenval tijdens de jaarlijkse moesson heeft grote overstromingen veroorzaakt in Bangladesh. Volgens deskundigen in het land zijn 4,8 miljoen inwoners door het wassende water getroffen en kostte het natuurgeweld al 41 mensen het leven.
Volgens het centrum dat zich met overstromingen bezighoudt zal de situatie de komende dagen verslechteren, doordat het waterpeil in grote rivieren rond de hoofdstad Dhaka nog steeds stijgt. Sinds het begin van de regenval eind juni zijn ongeveer een miljoen mensen vast komen te zitten in hun huizen. Onder de 41 doden waren 31 kinderen. De meeste verdronken.
Waarnemers vrezen dat de overstromingen de ergste zullen worden sinds 1988. In dat jaar stond Bangladesh twee maanden lang voor ongeveer twee derde onder water en werd enorme schade aangericht.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
48 minuten geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
50 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.
1 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.
4 uur geleden