Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banenverlies bankensector in het verschiet door AI-tools

Banenverlies bankensector in het verschiet door AI-tools

DEN HAAG (ANP/RTR) - Europese banken hebben de eerste stappen gezet om hun personeelskosten te verlagen door gebruik te maken van kunstmatige intelligentie (AI). De Italiaanse bank BPER Banca heeft donderdag aangekondigd dat er de komende jaren ongeveer 2000 banen zullen verdwijnen als gevolg van de vooruitgang in AI-technologie.

De bank vertrouwt op "procesoptimalisatie en automatisering met behulp van AI" om het personeelsbestand tegen 2027 met 10 procent te verminderen. Steeds meer banken omarmen AI om de efficiëntie te verhogen en kosten te verlagen. Het Amerikaanse bankconcern Citigroup verwacht dat deze technologie waarschijnlijk meer banen in de banksector zal vervangen dan in andere sectoren. Hierdoor kan de winstgevendheid in de wereldwijde bankensector de komende jaren met 170 miljard dollar stijgen, zo voorspelt de bank.

Daarnaast heeft het Zwitserse UBS een AI-tool ontwikkeld die zakelijke klanten helpt bij potentiële fusies en overnames, en die in minder dan een halve minuut een database van meer dan 300.000 bedrijven kan doorzoeken. De Spaanse bank CaixaBank is bezig met het opzetten van een team van honderden experts op het gebied van kunstmatige intelligentie. AI wordt een van de belangrijkste pijlers van de nieuwe strategie van de bank, die volgende maand wordt gepresenteerd.

Meer uit Financieel

Wall Street buigt verlies om in winst door hoop op Irandeal

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York wisten de openingsverliezen maandag gedurende de dag om te buigen in winsten. De handel werd gesteund door president Donald Trump die zei dat Iran "heel graag" een deal wil sluiten. Daardoor verdween de vrees bij beleggers voor een langdurige oorlog in het Midden-Oosten naar de achtergrond.

4 uur geleden
IEA-baas: olieprijs weerspiegelt nog niet de ernst van de crisis

PARIJS (ANP) - De olieprijzen weerspiegelen nog niet de ernst van de ongekende aanvoercrisis die is veroorzaakt door de oorlog in Iran. Maar dat zal binnenkort veranderen, waarschuwt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA) maandag.

6 uur geleden
LVMH meldt verminderde verkoop door oorlog in Midden-Oosten

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, zag de verkopen in het afgelopen kwartaal dalen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. De maker van luxespullen verkocht vooral minder in de belangrijke winkelstad Dubai en andere delen van het Midden-Oosten.

7 uur geleden
Beurshandelaren krijgen celstraf voor handel met voorkennis

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Twee beurshandelaren uit Genève hebben gevangenisstraffen gekregen voor handel met voorkennis, oordeelde een rechtbank in Parijs. Ze speelden een belangrijke rol in een geheim netwerk, dat ongeveer 20 miljoen euro verdiende met vertrouwelijke informatie. Die voorkennis kwam van een voormalige bankier van de Franse bank Société Générale en ging over een geheime miljardenfusie.

8 uur geleden
Damrak herstelt in slothandel door hoop op vrede in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX op het Damrak liet in het laatste handelsuur maandag wat herstel zien, gedreven door hoop op een uiteindelijk akkoord tussen de VS en Iran. Eerder op de dag stonden de beurzen wereldwijd nog flink lager nadat vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend geen akkoord opleverden. Als gevolg van de mislukte gesprekken kondigde president Donald Trump aan dat de Amerikaanse marine de belangrijke Straat van Hormuz zou blokkeren.

9 uur geleden
Onzekerheid Nederlandse schepen in Straat van Hormuz houdt aan

ROTTERDAM (ANP) - De honderd schepen van Nederlandse reders die in de Straat van Hormuz liggen, blijven in onzekerheid, reageert de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders. De aangekondigde blokkade van de Amerikaanse krijgsmacht vanaf maandag 16.00 uur zorgt voor nieuwe onduidelijkheid.

9 uur geleden
Wall Street daalt door afnemende hoop op snel einde oorlog

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag lager geopend. Het mislukken van de vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran afgelopen weekend in Islamabad heeft de vrees aangewakkerd dat de oorlog langer gaat duren dan gedacht. De olieprijzen schoten daardoor weer omhoog, na de daling vorige week die volgde op het voorlopige staakt-het-vuren in het Midden-Oosten. Beleggers vrezen dat de hogere energieprijzen de economieën wereldwijd verder onder druk zullen zetten.

11 uur geleden