Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banengroei VS veel zwakker dan verwacht in september

Banengroei VS veel zwakker dan verwacht in september

WASHINGTON (ANP) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in september veel minder toegenomen dan verwacht. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid nam de werkgelegenheid met 194.000 arbeidsplaatsen toe. Economen hadden in doorsnee op een groei van 500.000 nieuwe banen in 's werelds grootste economie gerekend. Het cijfer van augustus werd wel opwaarts bijgesteld naar een aanwas van 366.000 arbeidsplaatsen, van een eerder gemelde 235.000 nieuwe banen.

Het banenrapport speelt een belangrijke rol bij het monetaire beleid van de Federal Reserve, de koepel van centrale banken in de VS. Bij afzwakkend herstel van de arbeidsmarkt van de coronacrisis kan de Fed zijn steunmaatregelen langer in stand houden. De Fed heeft aangekondigd dit jaar te willen beginnen met de afbouw van zijn maandelijkse opkoopprogramma van obligaties.

Maar door dit slechte cijfer kan dat besluit moeilijker worden gemaakt voor de centrale bank. Fed-voorzitter Jerome Powell heeft gezegd dat er een "redelijk goed" banenrapport moet komen voor september om over te gaan tot het afbouwen van de coronasteunmaatregelen dit jaar.

Krapte op arbeidsmarkt

De tegenvallende banengroei kan erop duiden dat werkgevers moeite hebben om vacatures in te vullen vanwege de krapte op de arbeidsmarkt. Mogelijk kunnen mensen ook afgeschrikt worden door de vaccinatieregels bij veel bedrijven, terwijl ook de verspreiding van de Delta-variant van het coronavirus in de VS zorgt voor voorzichtigheid bij het aannemen van nieuw personeel.

De Amerikaanse werkloosheid daalde in september wel verder naar 4,8 procent, van 5,2 procent in augustus. In april vorig jaar tijdens de coronapandemie piekte de werkloosheid in de VS nog op bijna 15 procent.

Meer uit Financieel

Ondernemingskamer beslist voor jaareinde over bestuurscrisis FNV

AMSTERDAM (ANP) - De Ondernemingskamer beslist nog voor het einde van het jaar of Lodewijk Asscher en Ton Heerts verder kunnen gaan met hun hervormingen bij vakbond FNV. Tijdens een zitting op woensdag bleek er nog geen overeenstemming tussen de twee tijdelijke toezichthouders en het ledenparlement van de grootste bond van Nederland. Daarom zien de rechters bij het gerechtshof in Amsterdam zich genoodzaakt zelf een knoop door te hakken.

6 minuten geleden
Warner Bros. wil dat aandeelhouders bod van Paramount afwijzen

NEW YORK (ANP) - Het bestuur van entertainmentconcern Warner Bros. Discovery wil dat het laatste overnamebod van branchegenoot Paramount Skydance wordt afgewezen. Het concern heeft woensdag een brief gepubliceerd waarin het bestuur aandeelhouders aanraadt niet akkoord te gaan met het voorstel van Paramount van 108,4 miljard dollar (92,6 miljard euro).

2 uur geleden
Omstreden afhandelaar Skytanking vertrekt van Eindhoven Airport

EINDHOVEN (ANP) - De omstreden grondafhandelaar Skytanking vertrekt van Eindhoven Airport. Branchegenoot Viggo neemt de activiteiten van het bedrijf op de Brabantse luchthaven over, meldt dat bedrijf. Skytanking verzorgde sinds vorig jaar zaken als de bagageafhandeling voor budgetmaatschappij Ryanair in Eindhoven, maar personeelstekorten leidden tot problemen.

2 uur geleden
Europees Parlement stemt in met importstop Russisch gas in 2027

STRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement heeft ingestemd met een importstop van Russisch vloeibaar gas (lng) voor 1 januari 2027. Ook stemden ze in met het stopzetten van de import van al het Russische gas via pijpleidingen per 30 september 2027.

2 uur geleden
FNV sleept AH voor de rechter om benadelen stakende uitzendkracht

UTRECHT (ANP) - FNV daagt Albert Heijn voor de rechter vanwege de omgang met een uitzendkracht. De vakbond beschuldigt de supermarktketen ervan de Poolse uitzendkracht te hebben tegengewerkt omdat hij meedeed aan een staking in een distributiecentrum in Pijnacker. Uiteindelijk zou hij daar zijn werk hebben verloren vanwege zijn rol bij de vakbond.

2 uur geleden
LTO-directeur Van den Heuvel wordt voorzitter van vakbond CNV

UTRECHT (ANP) - CNV krijgt volgend jaar een nieuwe voorzitter. De vakbond meldt dat de Ledenraad woensdag heeft ingestemd met de benoeming van Hans van den Heuvel, momenteel algemeen directeur bij LTO Nederland. Hij wordt vanaf 1 april 2026 de nieuwe voorzitter van CNV en volgt Piet Fortuin op. Die gaat dan met pensioen.

4 uur geleden
Werkgevers aan Kamerleden: maak fietsen naar werk aantrekkelijker

DEN HAAG (ANP) - Een groep van zeventig grote werkgevers roept de Tweede Kamer op maatregelen te nemen om fietsen en reizen met het openbaar vervoer naar het werk aantrekkelijker te maken. De werkgevers willen onder andere dat Nederland meer investeert in het ov en goede fietsverbindingen en dat internationale treinreizen een beter alternatief voor zakelijk vliegen worden.

4 uur geleden