Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Banengroei VS veel sterker dan verwacht, werkloosheid iets hoger

Banengroei VS veel sterker dan verwacht, werkloosheid iets hoger

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De banengroei in de Verenigde Staten is in januari hoger uitgekomen dan voorzien. Volgens een overheidsrapport kwamen er in de eerste maand van het jaar 467.000 banen bij. De aanwas gebeurde op het moment dat verschillende bedrijven worstelden met de impact van de omikronvariant van het coronavirus.

Kenners hadden in doorsnee gerekend op 125.000 banen die er, los van de landbouw, zouden bijkomen. De werkloosheid in de VS kwam uit op 4 procent, wat een lichte toename betekende. Verder stegen de gemiddelde uurlonen ook. De interpretatie van de gegevens van januari wordt bemoeilijkt door een aantal factoren, waaronder omikron en de wijze waarop rekening wordt gehouden met werknemers die ziek thuis zitten.

De ontwikkelingen op de arbeidsmarkt spelen een belangrijke rol in het rentebeleid van de Federal Reserve, de koepel van centrale banken in de Verenigde Staten. Die heeft eerder aangegeven de rentes dit jaar meermaals te zullen verhogen, als de economische omstandigheden dat toelaten.

Wijdverspreid

Het beter dan verwachte rapport versterkt nog eens het stempel "sterk" dat voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve vorige week gaf aan de arbeidsmarkt. Ook bevestigen de cijfers het voornemen van de centrale bank om de rente in maart te verhogen. Dit nadat de inflatie onlangs uitkwam op het hoogste niveau in veertig jaar.

De sneller dan verwachte stijging van de lonen kan de bezorgdheid in de markt aanwakkeren over een nog agressiever optreden van de Fed tegen de inflatie dit jaar. In totaal waren 3,6 miljoen werkende Amerikanen in januari niet aan de slag wegens ziekte, meer dan twee keer zoveel als in december.

De banengroei was wijdverspreid over de economie. Zo was er alleen al in de horeca- en de vrijetijdssector sprake van een toename van 151.000 banen. Ook bij vervoer en opslag, detailhandel en professionele en zakelijke dienstverlening was een solide stijging zichtbaar. Mogelijk dat werknemers vanwege de krappe arbeidsmarkt ervoor kiezen vakantiekrachten langer dan normaal in dienst te houden.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

2 uur geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

3 uur geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

6 uur geleden
Transavia telt voor het eerst 10 miljoen passagiers

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia heeft dit jaar voor het eerst in haar 60-jarige bestaan 10 miljoen passagiers aan boord verwelkomd. Het bedrijf spreekt van een "bijzondere mijlpaal" en een "mooie afsluiting" van het jubileumjaar voor vertrekkend topman Marcel de Nooijer. Hij neemt eind dit jaar afscheid bij Transavia.

7 uur geleden
Mark Harbers nieuwe voorzitter raad van commissarissen ProRail

UTRECHT (ANP) - Voormalig minister en staatssecretaris Mark Harbers wordt de nieuwe voorzitter van de raad van commissarissen van spoorbeheerder ProRail. Hij neemt per 2 juli volgend jaar de functie over van Hans Alders, die dan na twaalf jaar zijn maximale zittingstermijn heeft bereikt.

8 uur geleden
Chipbedrijf Broadcom zakt op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Broadcom stond vrijdag bij de dalers op de aandelenbeurzen in New York. De chipfabrikant boekte afgelopen kwartaal een recordomzet en zag de winst bijna verdubbelen. Ook gaf het bedrijf een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal, waarin de verkoopopbrengst van de AI-chips van Broadcom zal verdubbelen. Wel waarschuwde het bedrijf voor lagere winstmarges op AI-chips. Het aandeel verloor daarop ruim 7 procent.

8 uur geleden
LTO 'schrikt niet' van landbouwvisie in rapport Wennink

DEN HAAG (ANP) - LTO-voorzitter Ger Koopmans "schrikt niet" van de uitspraken die Peter Wennink doet over de veehouderij in zijn rapport over toekomstige welvaart. "Scherpe woorden dragen goede antwoorden. Met onze 'bouwsteen stikstof' hebben wij het perfecte antwoord op zijn oproep", zegt de voorman van de boerenorganisatie tegen het ANP. Wennink schrijft in zijn rapport dat de landbouw, en dan vooral de veehouderij, voor het grootste deel van de stikstofneerslag in natuurgebieden zorgt.

10 uur geleden