'Banen schrappen Tata niet de oplossing'
IJMUIDEN (ANP) - Het schrappen van banen bij Tata Steel Europe is niet de oplossing van de problemen van het staalbedrijf. Tata moet juist investeren, zegt voorzitter van zowel de Europese als de Nederlandse ondernemingsraad van het bedrijf, Frits van Wieringen. Tata kondigde deze week aan 3000 banen te willen schrappen. In Nederland staan 1650 banen op de tocht, waarbij het voornamelijk om kantoorbanen gaat.
Van Wieringen denkt dat het niet mogelijk is om zoveel banen te schrappen bij het voormalige Hoogovens. "Die mensen op bijvoorbeeld de inkoopafdelingen de afdelingen voor finance en human resource zijn allemaal gewoon aan het werk." Bovendien is er vorig jaar met de vakbonden in een sociaal plan vastgelegd dat er tot oktober 2021 geen banen verdwijnen, aldus Van Wieringen. "Als de directie dit plan doorzet, dan kunnen we spannende tijden krijgen."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De S&P 500-index op de aandelenbeurzen in New York is dinsdag voor het eerst boven de 7800 punten gesloten. Koersstijgingen van technologieaandelen en gedaalde rentes op staatsobligaties zorgden voor een positieve stemming. Beleggers keken daarnaast uit naar het aankomende cijferseizoen, dat binnenkort begint.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse kledingwebsite ASOS heeft bevestigd dat dinsdagochtend een "ongeautoriseerde klantmelding" is verstuurd. Eerder op de dag werd bekend dat gebruikers van de app een melding hadden ontvangen, waaruit kon worden opgemaakt dat de systemen van ASOS zijn gehackt. Het bedrijf laat weten onderzoek te doen naar "ongeoorloofde activiteiten via platforms van derden" die het gebruikt voor communicatie met klanten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Duizenden besturingssystemen van Europese wind- en zonneparken zijn via het internet toegankelijk en zijn zodoende kwetsbaar voor hackpogingen. In Nederland zijn ruim 140 van dergelijke toegankelijke systemen gevonden, hebben onderzoekers van cybersecuritybedrijf Modat dinsdag bekendgemaakt tijdens een cybertop in Den Haag.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Teksten gemaakt door ChatGPT krijgen een watermerk in de Europese Unie. OpenAI, de eigenaar van de chatbot, laat weten het onzichtbare watermerk de komende weken in te voeren. Daarmee moet duidelijker worden dat een tekst door kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.
7 uur geleden