Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Banen schrappen Tata niet de oplossing'

'Banen schrappen Tata niet de oplossing'

IJMUIDEN (ANP) - Het schrappen van banen bij Tata Steel Europe is niet de oplossing van de problemen van het staalbedrijf. Tata moet juist investeren, zegt voorzitter van zowel de Europese als de Nederlandse ondernemingsraad van het bedrijf, Frits van Wieringen. Tata kondigde deze week aan 3000 banen te willen schrappen. In Nederland staan 1650 banen op de tocht, waarbij het voornamelijk om kantoorbanen gaat.

Van Wieringen denkt dat het niet mogelijk is om zoveel banen te schrappen bij het voormalige Hoogovens. "Die mensen op bijvoorbeeld de inkoopafdelingen de afdelingen voor finance en human resource zijn allemaal gewoon aan het werk." Bovendien is er vorig jaar met de vakbonden in een sociaal plan vastgelegd dat er tot oktober 2021 geen banen verdwijnen, aldus Van Wieringen. "Als de directie dit plan doorzet, dan kunnen we spannende tijden krijgen."

Meer uit Financieel

Volkswagen overweegt verkoop motorfietsenmerk Ducati

WOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse autoconcern Volkswagen overweegt een verkoop van de Italiaanse motorfietsenbouwer Ducati. Het bekende merk maakt nu nog onderdeel uit van Audi, dat weer een dochterbedrijf van Volkswagen is. Audi-topman Gernot Döllner zegt tegen persbureau Bloomberg dat een verkoop wordt bekeken.

38 minuten geleden
EU-hof: Vlaams Belang-asielplan met naam IKEA kan merk schaden

STRAATSBURG (ANP) - Dat de Belgische radicaal-rechtse partij Vlaams Belang gebruik heeft gemaakt van de IKEA-naam en logo's voor de presentatie van een asielplan, kan schadelijk zijn voor het merk IKEA. Dat concludeert het Hof van Justitie van de Europese Unie dinsdag in een uitspraak.

52 minuten geleden
Ook VK weert goederen van Israëlische nederzettingen in Westbank

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt met een handelsverbod op goederen die zijn geproduceerd in Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Dit heeft een minister uit de regering van premier Andy Burnham bevestigd in Britse media.

1 uur geleden
Chinese vouwbare smartphones onthuld in aanloop naar Apple-event

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese smartphonefabrikanten Huawei en Xiaomi hebben nieuwe opvouwbare telefoons aangekondigd, in aanloop naar een Apple-evenement op woensdag. De iPhone-maker onthult daar naar verwachting zijn langverwachte, eerste vouwbare smartphone.

1 uur geleden
Tanker met aardgas uit Qatar door Straat van Hormuz gegaan

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst in langere tijd is een tanker met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit Qatar door de Straat van Hormuz gevaren. De tanker Al Marrouna was dinsdagochtend in de Golf van Oman en is op weg naar de haven Port Qasim in Pakistan, aldus persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens.

1 uur geleden
ASML en grote klanten werken aan productievere chipmachines

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML werkt samen met zijn grootste klanten aan de verdere ontwikkeling van zijn geavanceerdste chipmachines. Het Veldhovense bedrijf onderzoekt samen met de Taiwanese chipfabrikant TSMC en het Zuid-Koreaanse Samsung het gebruik van grotere 'maskers' in de machines, die het patroon op halfgeleiders bepalen. De bedoeling is dat dit de productiviteit van chipmakers vergroot bij het maken van de geavanceerdste chips.

2 uur geleden
AEX-index begint voorzichtig met verliezen in chipsector

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag voorzichtig begonnen. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML gingen omlaag na de stevige koerswinsten een dag eerder. Ook de olieprijzen liepen verder op door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. Ook kijken beleggers uit naar de heropening op Wall Street na het lange weekend in de Verenigde Staten, en het rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB) later deze week.

2 uur geleden