Banen Schiphol weer sneeuwvrij, vertraging wordt ingelopen
SCHIPHOL (ANP) - Alle start- en landingsbanen die Schiphol nodig heeft, zijn volledig sneeuwvrij gemaakt en worden weer gebruikt. Een woordvoerder van de luchthaven zegt dat de vertragingen worden ingelopen die zijn ontstaan door geannuleerde en vertraagde vluchten dinsdagochtend.
Omdat het vanaf 08.15 uur stopte met sneeuwen en opklaarde, hoeven binnenkomende vliegtuigen niet langer sneeuwvrij gemaakt te worden. Ook kan de normale baancapaciteit weer worden benut, legt een woordvoerder van Schiphol uit.
De luchthaven meldde dinsdagochtend dat ruim honderd vluchten op de luchthaven vertraagd zijn en tientallen geannuleerd door de winterse weersomstandigheden. KLM annuleerde op basis van de beperkte baancapaciteit op Schiphol dinsdagochtend 74 vluchten. Het ging vooral om vluchten binnen Europa.
Op Rotterdam The Hague Airport en Eindhoven Airport is het vliegverkeer dinsdag niet verstoord door de weersomstandigheden, lieten woordvoerders van beide luchthavens eerder weten.
Meer uit Financieel
IJMUIDEN (ANP) - Actiegroep Frisse Wind, die in 2021 werd opgericht voor de massa-aangifte tegen Tata Steel, hoopt dat de aangekondigde strafrechtelijke vervolging van het bedrijf ertoe leidt dat "de vervuiling onmiddellijk stopt". Dat laat bestuurder en medeoprichter Jaap Venniker weten.
12 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel vindt de verwijten van het Openbaar Ministerie "in de kern onterecht". Het OM kondigde woensdag aan het staalconcern strafrechtelijk te vervolgen, onder meer om het opzettelijk verspreiden van schadelijke stoffen. Tata Steel stelt echter al een aantal jaar in discussie te zijn met de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met een kleine min geopend. De aandacht van beleggers ging vooral uit naar het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten door de Amerikaanse luchtaanvallen op Iran na de recente aanvallen op schepen in de Straat van Hormuz. Iran heeft teruggeslagen met aanvallen op Amerikaanse bases in de Golfregio. De olieprijzen gingen daardoor verder omhoog.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Bénédicte Ficq is "ongelofelijk blij" dat het Openbaar Ministerie (OM) staalproducent Tata Steel dagvaardt. "Het is een signaal richting vervuiler Tata Steel waarmee het OM aangeeft hoe belangrijk het is dat je onschuldige mensen niet in gevaar brengt."
43 minuten geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het is terecht dat het Openbaar Ministerie Tata Steel strafrechtelijk gaat vervolgen voor opzettelijke vervuiling, zegt Linda Valent van de Dorpsraad Wijk aan Zee. Die stichting vraagt al jaren aandacht voor de gezondheidseffecten van de uitstoot van schadelijke stoffen door het staalbedrijf in IJmuiden en sloot zich ook aan bij de massa-aangifte tegen het bedrijf in 2021.
44 minuten geledenBEIJING (ANP) - China hoopt dat Nederland zal helpen de stabiliteit van de toeleveringsketens voor halfgeleiders te handhaven en bedrijfsgeschillen op te lossen. Dat heeft handelsminister Wang Wentao tegen minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) gezegd, volgens een verklaring van China woensdag. Den Haag en Beijing willen met het bezoek van Sjoerdsma hun relatie verbeteren, die onder druk kwam te staan door het geschil bij chipmaker Nexperia.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De invloedrijke Chinese econoom Gao Shanwen, die de betrouwbaarheid van de officiële Chinese groeicijfers ter discussie stelde, is overleden. Volgens persbureau Bloomberg schrijven lokale media dat de vijftiger aan een ziekte is bezweken. Hij zou kanker hebben gehad.
1 uur geleden