Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bandentovenaar Verstappen naar tweede plaats in WK-stand

Bandentovenaar Verstappen naar tweede plaats in WK-stand

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de 70th Anniversary Grand Prix naar de tweede plaats gestegen in het wereldkampioenschap in de Formule 1. De coureur van Red Bull is Valtteri Bottas van Mercedes voorbij in de stand. Hij staat met 77 punten nog wel riant achter op leider Lewis Hamilton van Mercedes, die 107 punten heeft na vijf races in het verkorte seizoen.

Verstappens gok om op Silverstone op harde banden te beginnen en lang te wachten met zijn eerste pitstop, pakte goed uit. "Een ongelooflijk mooie overwinning. Ik had het niet zien aankomen", zei de Nederlander kort na de jubileumrace van de Formule 1.

"Na die eerste pitstop ging alles perfect. Ik had nauwelijks problemen met de banden, de snelheid was goed en de auto liep soepel. Eigenlijk deden we alles goed", zei de Nederlander, die op tien ronden voor het einde na de tweede bandenwissel van wereldkampioen Lewis Hamilton de leiding overnam en gedecideerd naar de finish stampte. Onderweg vroeg hij volkomen ontspannen via de boordradio zijn monteurs nog even goed te drinken en hun handen te wassen.

Bewondering

Zijn twee rivalen van Mercedes keken na de finish bijkans met bewondering naar de bolide van Verstappen, wiens banden geen noemenswaardige slijtage vertoonden. "Het was frustrerend. Van pole beginnen dan derde worden is slecht. Zodra ik gas begon te geven, vielen mijn banden al bijna uit elkaar", mopperde Bottas. Ook Hamilton klaagde over zijn rubber. "Ik heb geen idee waarom we zoveel blaren kregen op de banden. Het was totaal niet verwacht", zei de zesvoudig wereldkampioen.

Verstappen gaf aan dat zijn bandenkeuze niet eens een gok was. "Ik vond onze keuze om op hard te beginnen logisch, maar had ook niet verwacht dat het zo goed zou gaan. De auto was in balans en ik kon steeds harder rijden."

Meer uit Sport

Wielertalent Seixas (19) wint Waalse Pijl bij zijn debuut

HOEI (ANP) - Het wielertalent Paul Seixas heeft bij zijn eerste deelname de 90e editie van de Waalse Pijl op zijn naam geschreven. De 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM kwam na 200 kilometer als eerste aan op de Muur van Hoei, voor de Zwitser Mauro Schmid en de Brit Ben Tulett.

1 uur geleden
Noorse schaatser Magnussen tekent bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.

7 uur geleden
Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

21 uur geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

1 dag geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

1 dag geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

1 dag geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

1 dag geleden