Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bandentovenaar Verstappen naar tweede plaats in WK-stand

Bandentovenaar Verstappen naar tweede plaats in WK-stand

SILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is door zijn overwinning in de 70th Anniversary Grand Prix naar de tweede plaats gestegen in het wereldkampioenschap in de Formule 1. De coureur van Red Bull is Valtteri Bottas van Mercedes voorbij in de stand. Hij staat met 77 punten nog wel riant achter op leider Lewis Hamilton van Mercedes, die 107 punten heeft na vijf races in het verkorte seizoen.

Verstappens gok om op Silverstone op harde banden te beginnen en lang te wachten met zijn eerste pitstop, pakte goed uit. "Een ongelooflijk mooie overwinning. Ik had het niet zien aankomen", zei de Nederlander kort na de jubileumrace van de Formule 1.

"Na die eerste pitstop ging alles perfect. Ik had nauwelijks problemen met de banden, de snelheid was goed en de auto liep soepel. Eigenlijk deden we alles goed", zei de Nederlander, die op tien ronden voor het einde na de tweede bandenwissel van wereldkampioen Lewis Hamilton de leiding overnam en gedecideerd naar de finish stampte. Onderweg vroeg hij volkomen ontspannen via de boordradio zijn monteurs nog even goed te drinken en hun handen te wassen.

Bewondering

Zijn twee rivalen van Mercedes keken na de finish bijkans met bewondering naar de bolide van Verstappen, wiens banden geen noemenswaardige slijtage vertoonden. "Het was frustrerend. Van pole beginnen dan derde worden is slecht. Zodra ik gas begon te geven, vielen mijn banden al bijna uit elkaar", mopperde Bottas. Ook Hamilton klaagde over zijn rubber. "Ik heb geen idee waarom we zoveel blaren kregen op de banden. Het was totaal niet verwacht", zei de zesvoudig wereldkampioen.

Verstappen gaf aan dat zijn bandenkeuze niet eens een gok was. "Ik vond onze keuze om op hard te beginnen logisch, maar had ook niet verwacht dat het zo goed zou gaan. De auto was in balans en ik kon steeds harder rijden."

Meer uit Sport

AC Milan en Juventus spelen weer 0-0

MILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.

14 uur geleden
Springruiter Greeve voor het eerst Nederlands kampioen

DEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.

17 uur geleden
Tennisster Gauff braakt op de baan, maar wint toch in Madrid

MADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.

18 uur geleden
Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

19 uur geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

21 uur geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

21 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

22 uur geleden