Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bandenfabrikant Continental schrapt ruim 7000 banen

Bandenfabrikant Continental schrapt ruim 7000 banen

HANNOVER (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse fabrikant van banden en auto-onderdelen Continental schrapt ongeveer 7150 banen bij zijn tak voor auto-onderdelen. De fabrikant wil op die manier kosten besparen en het bedrijf beter laten concurreren in de overgang naar elektrische auto's.

Continental wil zijn personeelsbestand wereldwijd 3,6 procent kleiner maken. Daarnaast gaan zo'n 1750 banen weg bij de tak voor onderzoek en ontwikkeling. De rest van de banen worden geschrapt in de administratie. De fabrikant wil ook een aantal vestigingen in Duitsland samenvoegen.

Fabrikanten in de auto-industrie passen hun productie aan omdat zij merken dat de vraag naar auto's vermindert. Dat heeft direct invloed op toeleveranciers, die tegelijk werken aan de complexe en dure overgang naar elektrisch rijden.

Eerdere aankondiging

Het bedrijf meldde in november al het aantal werknemers de komende jaren te willen verminderen. Toen kondigde Continental al aan wereldwijd 5000 banen te schrappen, ook in de divisie voor auto-onderdelen. Wereldwijd werkten toen een kleine 200.000 mensen bij Continental, van wie ongeveer dertig in Nederland.

Overigens is Continental niet het enige bedrijf in de auto-industrie dat recent liet weten veel banen te schrappen. Het Duitse industrieconcern Bosch wil de komende drie jaar af van 1200 banen, vooral in Duitsland zelf. Dat is volgens die toeleverancier nodig door de gestegen kosten en de zwakkere economie. Branchegenoot ZF Friedrichshafen overweegt twee fabrieken te sluiten, waardoor 12.000 banen vervallen.

Meer uit Financieel

ECB handhaaft rente eurozone opnieuw bij eerste besluit in 2026

FRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) laat de rente in de eurozone opnieuw onveranderd, zoals algemeen werd verwacht op de financiële markten. Het belangrijkste rentetarief blijft daarmee na de eerste rentevergadering van dit jaar op 2 procent. Het is de vijfde rentepauze op rij van de centrale bank in Frankfurt. Ook de Britse centrale bank hield donderdag de rente ongewijzigd op 3,75 procent, na vier verlagingen op rij.

6 minuten geleden
Bitcoin daalt tot laagste niveau in 15 maanden

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, is donderdag tot onder de 70.000 dollar gezakt. Dat is het laagste niveau in ongeveer vijftien maanden. De cryptomunt is inmiddels meer dan 44 procent gedaald ten opzichte van de piek in oktober vorig jaar.

45 minuten geleden
Protest Greenpeace tegen sponsoring Winterspelen door oliebedrijf

MILAAN (ANP/AFP) - Klimaatactivisten van Greenpeace hebben donderdag geprotesteerd tegen de sponsoring van de Olympische Spelen door het grote Italiaanse olie- en gasbedrijf Eni. De demonstranten beschuldigen Eni ervan met zijn uitstoot bij te dragen aan klimaatverandering, wat leidt tot het smelten van sneeuw en ijs.

47 minuten geleden
Europees Parlement wil meer aanpassingen in EU-meerjarenbegroting

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil meer aanpassingen in de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Het voorstel van de Europese Commissie van vorig jaar juli kon meteen al geen genade vinden. Maar ook een eerste tegenvoorstel van de toekomstige onderhandelaars namens het Europees Parlement is te mager, werd duidelijk in het eerste inhoudelijke debat over de meerjarenbegroting (MFK).

1 uur geleden
Denktank: Brussel moet slimme Chinese auto's strenger reguleren

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Brussel moet strengere regels invoeren om de groeiende veiligheidsrisico's van slimme elektrische auto's te beheersen, stelt de denktank Center for Eastern Studies (OSW) in Warschau. Volgens de organisatie vormt vooral het groeiende aantal Chinese auto's een probleem.

2 uur geleden
Istanbul nadert Londen Heathrow als drukste Europese luchthaven

BRUSSEL (ANP) - Het Londense vliegveld Heathrow was vorig jaar opnieuw de drukste luchthaven van Europa. Het wordt op de voet gevolgd door Istanbul Airport, meldt koepelorganisatie van luchthavens in Europa ACI Europe. Via alle Europese luchthavens samen vloog een recordaantal passagiers.

2 uur geleden
Grote peiling Duitse bedrijven: onvoldoende voor regeringsbeleid

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse regering krijgt een onvoldoende van het bedrijfsleven voor haar economisch beleid. In een peiling van het vooraanstaande economische onderzoeksinstituut Ifo onder ongeveer 6300 Duitse ondernemingen wordt een negatief oordeel uitgesproken over het beleid van de regering van bondskanselier Friedrich Merz. Hij heeft het stimuleren van de kwakkelende Duitse economie juist tot prioriteit gemaakt.

2 uur geleden