Bandenfabrikant Continental schrapt ruim 7000 banen
HANNOVER (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse fabrikant van banden en auto-onderdelen Continental schrapt ongeveer 7150 banen bij zijn tak voor auto-onderdelen. De fabrikant wil op die manier kosten besparen en het bedrijf beter laten concurreren in de overgang naar elektrische auto's.
Continental wil zijn personeelsbestand wereldwijd 3,6 procent kleiner maken. Daarnaast gaan zo'n 1750 banen weg bij de tak voor onderzoek en ontwikkeling. De rest van de banen worden geschrapt in de administratie. De fabrikant wil ook een aantal vestigingen in Duitsland samenvoegen.
Fabrikanten in de auto-industrie passen hun productie aan omdat zij merken dat de vraag naar auto's vermindert. Dat heeft direct invloed op toeleveranciers, die tegelijk werken aan de complexe en dure overgang naar elektrisch rijden.
Eerdere aankondiging
Het bedrijf meldde in november al het aantal werknemers de komende jaren te willen verminderen. Toen kondigde Continental al aan wereldwijd 5000 banen te schrappen, ook in de divisie voor auto-onderdelen. Wereldwijd werkten toen een kleine 200.000 mensen bij Continental, van wie ongeveer dertig in Nederland.
Overigens is Continental niet het enige bedrijf in de auto-industrie dat recent liet weten veel banen te schrappen. Het Duitse industrieconcern Bosch wil de komende drie jaar af van 1200 banen, vooral in Duitsland zelf. Dat is volgens die toeleverancier nodig door de gestegen kosten en de zwakkere economie. Branchegenoot ZF Friedrichshafen overweegt twee fabrieken te sluiten, waardoor 12.000 banen vervallen.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De internationale luchthaven van Berlijn schort woensdag al het passagiersverkeer op vanwege een staking, meldt Berlin Brandenburg Airport. De staking raakt 445 vluchten en ongeveer 57.000 passagiers, aldus de exploitant van de luchthaven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vaste energiecontracten zijn ook na de gestegen prijzen nog populair. De belangstellingspiek van vlak na het uitbreken van de Iranoorlog is voorbij, maar energiebedrijven zien nog steeds meer overstappers dan daarvoor. De prijs van een nieuw vast contract ligt door de hogere gasprijs nu gemiddeld zo'n 5 procent hoger dan eerst, wat op jaarbasis voor een doorsnee huishouden een prijsstijging van zo'n 100 euro is, zo staat in een Kamerbrief van maandag.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op de beurs in Amsterdam, is maandag hoger gesloten. Beleggers reageerden vooral positief op de olieprijzen die daalden door ontwikkelingen rond de Straat van Hormuz. ASML en Shell behoorden tot de grootste stijgers.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Na maanden van stagnatie kwam er maandag beweging in de spaarrente. De hoogste spaarrente op een vrij opneembare spaarrekening schoot omhoog van 2,05 naar 2,50 procent. "Een opmerkelijke verhoging", constateert de financiƫle vergelijkingssite Geld.nl.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Veel werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, hebben maandag gestaakt. Met slechts een kleine bezetting zijn er nog wel pakketten gereden, meldt FNV.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) kunnen meer olie vrijgeven uit de noodreserves als dat nodig is. Dat zei directeur Fatih Birol maandag. Hij wees daarbij op de achtergebleven noodvoorraad olie.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk stelt miljoenen beschikbaar voor de meest kwetsbare Britse huishoudens. Met de financiƫle steun worden de huishoudens geholpen de stijgende kosten van stookolie te kunnen dragen. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer maandag bekend.
5 uur geleden