Bandenfabrikant Continental schrapt nog meer banen
HANNOVER (ANP/DPA) - De Duitse toeleverancier aan de auto-industrie Continental gaat nog meer banen schrappen vanwege de malaise in de autosector door de coronacrisis. De producent van onder meer banden en remsystemen is van plan zijn fabriek in Aken eind volgend jaar te sluiten, waardoor 1800 arbeidsplaatsen verloren kunnen gaan.
Het besluit om de fabriek in Aken te sluiten is overigens nog niet definitief. Continental had eerder al gezegd ook andere locaties te willen gaan sluiten, met het verlies van duizenden arbeidsplaatsen tot gevolg. Die ingrepen moeten helpen kosten te besparen. Het bedrijf kampt met een zwakkere vraag naar zijn producten omdat door de crisis veel minder nieuwe auto's worden verkocht. Ook andere Duitse autotoeleveranciers zoals Schaeffler en Bosch snijden om die reden in het personeelsbestand.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie kijkt of nieuwe maatregelen nodig zijn om de economie te beschermen tegen Chinese producten. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Brussel is in toenemende mate bezorgd over het groeiende handelstekort met China en de gevolgen daarvan voor Europese bedrijven.
33 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt maandag voor lange rijen voor de security, op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Het vliegveld heeft besloten om extra kantoorpersoneel in te zetten. Ook wordt water uitgedeeld aan de wachtenden.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Demonstraties en acties aan het spoor in de Rotterdamse haven veroorzaken reputatieschade voor Nederland als "betrouwbare logistieke toegangspoort van Europa". Dat laat spoorbeheerder ProRail maandag weten, een dag na opnieuw acties aan het spoor.
2 uur geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk wil zijn ruimtevaartbedrijf SpaceX "binnenkort" naar de beurs brengen. Dat zei de rijkste man ter wereld en topman van Tesla maandag. Eerder werd door Amerikaanse persbureaus al gemeld dat SpaceX waarschijnlijk deze week een aanvraag voor een beursgang in New York zou kunnen indienen.
3 uur geledenDELFT (ANP/RTR) - IKEA schrapt wereldwijd 850 banen om kosten te besparen en de organisatie te vereenvoudigen. De reorganisatie moet eind van het kalenderjaar klaar zijn. Of er ook banen in Nederland op het spel staan, is nog niet bekend. IKEA Nederland heeft nog niet gereageerd op vragen van het ANP.
3 uur geledenBEMMEL (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans werkt samen met Joosten Groep en Rijkswaterstaat aan een nieuw systeem dat vervuiling van grondwater langs de weg tegen moet gaan. Van maandag tot en met woensdag wordt het systeem getest langs de A58 tussen Eindhoven en Tilburg.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco wil dat de overheid voldoende ruimte laat voor de rol van bedrijven in de energietransitie. Aanleiding voor de oproep van het energiebedrijf is de steeds grotere rol van de overheid in de productie van energie, zoals kernenergie en warmtenetten, waardoor de marktwerking onder druk komt te staan.
4 uur geleden