Bandenfabrikant Continental schrapt komende jaren zo'n 5000 banen
FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse fabrikant van banden en auto-onderdelen Continental schrapt de komende jaren wereldwijd zo'n 5000 banen. Deze kostenbesparende maatregel komt bovenop een eerder reorganisatieplan, waarbij tot 2030 zo'n 30.000 banen verdwijnen.
Continental heeft wereldwijd een kleine 200.000 medewerkers, van wie ongeveer dertig in Nederland. Een woordvoerder kan nog niet zeggen in welke landen de zwaarste klappen gaan vallen. Het hoofdkantoor van Continental Benelux staat in België. In dat land werken een kleine vijfhonderd mensen voor de fabrikant.
Continental is terrein aan het verliezen op concurrenten, onder meer door de opkomst van de elektrische auto. De nieuwe reorganisatie richt zich op de fabrieken waar auto-onderdelen worden gemaakt, waar de bandentak los van staat. Het plan moet een kostenbesparing van 400 miljoen euro opleveren. Continental kijkt ook nog naar de optie om een zelfstandige divisie voor slimme autofuncties definitief af te stoten.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.
1 uur geledenOSLO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Kunstmestproducent Yara, bekend van zijn grote complex in het Zeeuwse Sluiskil, verwacht dat de kosten voor aardgas in de komende maanden flink hoger liggen door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Het Noorse concern denkt dat de kosten in het tweede kwartaal 150 miljoen dollar (ruim 128 miljoen euro) hoger uitvallen dan een jaar geleden.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche verkoopt zijn belang in sportwagenmerk Bugatti. De Duitse autofabrikant heeft ingestemd met de verkoop aan een consortium onder leiding van HOF Capital, een fonds dat mede werd opgericht door een telg uit een Egyptische miljardairsfamilie.
1 uur geledenNICOSIA (ANP) - De EU-landen, de Europese Commissie en het Europees Parlement hebben vrijdag hun handtekening gezet onder een routekaart om de interne markt te verbeteren. De EU wil vaart maken met het vereenvoudigen van regels voor de interne markt. Daarmee hoopt Europa concurrerender te worden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Adyen behoorde vrijdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. De betalingsverwerker koopt het Duitse Talon.One voor 750 miljoen euro. Het bedrijf biedt winkelketens en grote merken een systeem aan waarmee ze op maat gemaakte promotiecampagnes voor klanten kunnen opzetten. Met de aankoop verwacht Adyen zijn activiteiten uit te breiden van het verwerken van betalingen naar marketing. Het aandeel werd ruim 3 procent hoger gezet.
3 uur geleden