Bamford leidt Leeds naar zege op nog ongeslagen Aston Villa
BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen geleden. De verrassende nummer 2 van de Premier League verloor in eigen huis in Birmingham met 3-0 van Leeds United. De ploeg van coach Dean Smith blijft wel tweede, met één punt minder dan koploper Everton. Leeds stijgt naar de derde plaats met tien punten, twee minder dan Aston Villa.
Patrick Bamford was de grote plaaggeest voor Aston Villa. De aanvaller van Leeds was in de tweede helft goed voor een zuivere hattrick. Uit de rebound maakte hij de 0-1, nadat hij in de eerste helft al enkele kansen had gemist. Twaalf minuten later schoot hij op fraaie wijze de 0-2 binnen en enkele minuten later maakte hij zijn derde. Bamford staat na zes duels al op zes treffers.
Aston Villa had tot deze wedstrijd pas twee doelpunten geïncasseerd.
Meer uit Voetbal
DÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
22 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
1 dag geledenGDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.
1 dag geledenALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.
1 dag geleden