BAM verkoopt onderdeel aan Belgische branchegenoot Stadsbader
BUNNIK (ANP) - Bouwconcern BAM verkoopt onderdeel BAM Contractors aan zijn Belgische branchegenoot Stadsbader. Daarmee doet Nederlands grootste bouwbedrijf een onderdeel van de hand dat goed was voor een jaaromzet van ruim 190 miljoen euro en circa 400 medewerkers.
Volgens BAM-topman Ruud Joosten probeert zijn bedrijf zich meer te concentreren op markten en projecten waar het denkt zijn concurrentiekracht het beste te kunnen benutten. In dat licht moet deze deal volgens hem worden gezien. Hoeveel geld er met de verkoop is gemoeid, brengen de partijen niet naar buiten. Wel laat BAM weten een beperkt boekverlies over te houden aan de deal, die waarschijnlijk in het tweede kwartaal van dit jaar wordt afgerond.
Lopende projecten van BAM Contractors zijn onder meer de Scheldetunnel bij Antwerpen, de spoorbrug Genk en een verbindingstunnel bij het Noordstation in Brussel. Die klussen gaan over naar Stadsbader. Dat in 1946 opgerichte familiebedrijf beschikt volgens BAM over een sterke reputatie als het gaat om bijvoorbeeld werkzaamheden aan de infrastructuur. Stadsbader, dat ook in Frankrijk actief is, heeft ongeveer 1200 medewerkers en is actief op 125 bouwplaatsen.
BAM telt in totaal circa 17.500 werknemers. Het bedrijf publiceert later deze week zijn resultaten over het afgelopen jaar.
Meer uit Financieel
PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Computerfabrikant HP gaat de komende jaren duizenden banen schrappen. Het bedrijf kondigde aan dat 4000 tot 6000 banen zullen verdwijnen door meer gebruik te maken van AI-tools. Dat moet over drie jaar een jaarlijkse besparing van 1 miljard dollar opleveren.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat Meta AI-chips van Google wil gebruiken. Nvidia domineert momenteel de sector voor AI-chips. Maar bedrijven zoals de eigenaar van Facebook en Instagram zoeken naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.
5 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Warner Music Group en AI-muziekstart-up Suno hebben een schikking getroffen in een auteursrechtszaak en zijn een samenwerking gestart voor het maken van muziek. Warner en andere grote platenlabels hebben Suno en zijn branchegenoot Udio vorig jaar aangeklaagd, omdat de start-ups auteursrechtelijk beschermd materiaal zouden hebben gebruikt in hun AI-platforms zonder compensatie voor de artiesten of bedrijven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Adviseurs en bondgenoten van president Donald Trump zien Kevin Hassett als de favoriet om de volgende voorzitter van de Federal Reserve te worden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met Hassett zou Trump een nauwe bondgenoot bij de Amerikaanse centrale bank hebben die hij goed kent en vertrouwt, volgens de bronnen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse pantserhouwitsers krijgen netten die ze tegen kamikazedrones kunnen beschermen. Een Nederlands defensiebedrijf gaat die maken.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.
9 uur geledenGENT (ANP) - Ook havens in Zeeland hebben last van de nationale stakingsdag in België. Een deel van de schepen die de havens bij Terneuzen en Vlissingen willen aandoen, kan die plaatsen niet bereiken. Dat meldt een woordvoerder van North Sea Port, het bedrijf achter de Zeeuwse havens en die van Gent.
10 uur geleden