BAM verkoopt kwart meer woningen, voert omzet en winst op
BUNNIK (ANP) - Bouwbedrijf BAM heeft vorig jaar ruim een kwart meer woningen verkocht in Nederland. Ook voerde de beursgenoteerde bouwer de omzet en winst op. Zowel de Nederlandse divisie als de activiteiten in het Verenigd Koninkrijk en Ierland droegen bij aan de betere resultaten.
BAM, met het hoofdkantoor in Bunnik, heeft afgelopen jaar in totaal 2354 huizen verkocht in Nederland. Dat zijn er 500 meer dan een jaar eerder. De Nederlandse woningmarkt blijft sterk, ondersteund door een stabiel consumentenvertrouwen, volgens BAM. Andere grote bouwprojecten, bijvoorbeeld voor school- en kantoorgebouwen, droegen ook bij aan de hogere resultaten.
De totale omzet van het bouwbedrijf steeg met 9 procent naar 7 miljard euro. Het nettoresultaat werd ruim verdubbeld tot 211 miljoen euro. Een jaar eerder werd de winst van BAM nog gedrukt door een grote afboeking bij de verkoop van een belang in een infrastructuurinvesteerder. Het orderboek bleef gelijk op 13 miljard euro.
Meer dividend uitkeren
Topman Ruud Joosten spreekt in een toelichting op de jaarcijfers van een "sterke prestatie". Het bedrijf gaat meer dividend uitkeren en is van plan voor 40 miljoen euro aan eigen aandelen in te kopen. De inkoop van eigen aandelen stuwt de waarde van de overgebleven stukken.
BAM verwacht dat de omzet en winst dit jaar verder toenemen. "We blijven een sterke vraag zien in al onze markten", zegt Joosten, die wel spreekt van een "voortdurende onzekerheid" rond de stikstofregels in Nederland en bredere geopolitieke ontwikkelingen. Toch ziet het bedrijf kansen door de energietransitie, investeringen in infrastructuur en defensie en de groeiende vraag naar woningen.
Extra investeringen
"Het realiseren van infrastructuurprojecten en nieuwe woningen is essentieel voor het bevorderen van bloeiende gemeenschappen", aldus Joosten. "Maar dit vereist stabiliteit, transparante planningsprocessen en betrokkenheid op de lange termijn die verder reikt dan kortetermijnpolitieke agenda's."
Om de positie op de Nederlandse woningbouwmarkt te versterken, heeft het bedrijf geïnvesteerd in extra grond en bouwrechten. Ook nam de bouwer begin dit jaar branchegenoot Gebroeders Blokland over.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies gesloten. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden bij de dalers op het Damrak. Ook Shell was een verliezer door een daling van de olieprijzen.
31 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag overwegend met verlies aan de handelsdag begonnen. Een uitverkoop van techaandelen zorgde voor minnen op Wall Street. Techbeurs Nasdaq is daarmee mogelijk op weg naar de vijfde dag met verlies op rij. Beleggers lijken bezorgd over aangekondigde prijsstijgingen van Apple en Microsoft. Ook drukt het nieuws dat OpenAI zijn beursgang mogelijk uitstelt tot volgend jaar het sentiment.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Topman Roland Boekhout van ASN Bank is de nieuwe voorzitter van de Duits-Nederlandse Handelskamer (DNHK). Hij volgt Eva van Pelt op, die het voorzitterschap na haar termijn van drie jaar overdraagt en vicevoorzitter wordt. DNHK ondersteunt de Nederlands-Duitse zakelijke betrekkingen. Duitsland is de belangrijkste handelspartner van Nederland.
3 uur geledenROME (ANP) - De Italiaanse mededingingsautoriteit AGCM onderzoekt Microsoft vanwege oneerlijke handelspraktijken. Het gaat om de informatie die consumenten kregen over de prijsverhoging van een Microsoft 365-abonnement.
5 uur geledenWOLFSBURG (ANP/BLOOMBERG) - Volkswagen zou bij herstructureringsplannen de komende jaren zo'n 100.000 banen willen schrappen. Dat meldt vakblad Manager Magazin op basis van anonieme bronnen. De plannen zouden zijn gepresenteerd door de topman tijdens een vergadering met de raad van bestuur.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het aantal aanvragen voor een stroomaansluiting voor kleine verbruikers is in Noord-Brabant hard gestegen. Vanaf 1 juli is er voor huishoudens en kleine bedrijven niet meer automatisch plek op het stroomnet door veranderende regels en in sommige gebieden gaat het stroomnet op slot. Daardoor lag het aantal aanvragen in het eerste halfjaar ruim de helft hoger dan in dezelfde periode vorig jaar.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Het aantal schepen dat door de Straat van Hormuz vaart is verder opgelopen, blijkt uit data van AXSMarine. Sinds dinsdag is er een evacuatieplan in werking om schepen na maanden veilig uit de Perzische Golf te krijgen. Het begeleiden van schepen is donderdagavond echter stilgelegd na een aanval op een schip, meldt de Internationale Maritieme Organisatie (IMO).
6 uur geleden