Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BAM mag groot appartementen- en hotelcomplex bouwen in Dublin

BAM mag groot appartementen- en hotelcomplex bouwen in Dublin

BUNNIK (ANP) - Bouwconcern BAM heeft een grote klus binnengesleept in Ierland. In de hoofdstad Dublin mag de onderneming een omvangrijk appartementen- en hotelcomplex bouwen. Met de opdracht is een bedrag gemoeid van meer dan 100 miljoen euro.

Het gaat om 413 appartementen in het hart van de historische wijk Liberties. Aangrenzend verrijst een Premier Inn-hotel met 151 kamers en diverse horecafaciliteiten. Tot het project, dat in 2023 klaar moet zijn, behoren tevens andere voorzieningen, waaronder een fitnessruimte, een bioscoop en winkelruimten op straatniveau, evenals een fietsenstalling en parkeerplaatsen voor auto's in de kelder.

Sinds 2015 wordt de wijk rond Newmarket in Dublin in hoog tempo herontwikkeld, waarbij oude, leegstaande industrieterreinen plaatsmaken voor bijvoorbeeld woningen, studentenhuisvesting en hotels. In de wijk bevindt zich tegenwoordig ook de bij toeristen populaire Dublin Liberties-distilleerderij. En de locatie ligt op loopafstand van het Guinness Storehouse en de twee kathedralen Saint Patrick's en Christ Church.

Meer uit Financieel

Hogere staatsrente drukt Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.

4 uur geleden
Trump: handelsakkoord met Canada komt er omdat Canada dat wil

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.

4 uur geleden
Trump kondigt bouw grootste staalfabriek ooit in VS aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.

5 uur geleden
Logistieke Alliantie: niets doen aan infrastructuur is geen optie

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.

8 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

8 uur geleden
Damrak omhoog, Shell en SBM Offshore profiteren van duurdere olie

AMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.

8 uur geleden
EIB: 20 miljard euro schade door achterstanden bruggen en sluizen

AMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.

8 uur geleden