Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BAM is van strafrechtelijk onderzoek af, betaalt 30.000 euro

BAM is van strafrechtelijk onderzoek af, betaalt 30.000 euro

BUNNIK (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) heeft onvoldoende bewijs gevonden van omkoping door BAM. Wel moet het grootste bouwbedrijf van Nederland 30.000 euro betalen om onduidelijke administratie rond betalingen, meldt het OM.

In 2022 werd bekend dat het OM de internationale divisie van BAM onderzocht, zonder dat meteen duidelijk werd wat de verdenkingen waren. Nu melden beide partijen dat het draaide om verdachte betalingen voor projecten in Afrika. Er zouden verdachte transacties zijn geweest tussen 2017 en 2019 in verband met een belastinggeschil.

De aanklagers stellen dat BAM zich daarbij niet schuldig maakte aan ambtelijke omkoping. Wel deed de bouwer "faciliterende betalingen", die ambtenaren aansporen om hun werk te doen. In de periode van deze betalingen gedoogde het OM faciliterende betalingen. Omdat de administratie rond deze betalingen niet altijd transparant was, moet BAM het OM 30.000 euro betalen. Het onderzoek naar de betalingen is nu afgesloten en geseponeerd.

Dat BAM een relatief klein bedrag moet betalen komt ook doordat het bedrijf zelf onregelmatigheden bij de betalingen had gemeld na eigen onderzoek. Ook werkte het bouwbedrijf mee met het onderzoek van het OM.

BAM verzet zich niet tegen de boete. Het concern zegt toegewijd te blijven aan "integer zakendoen" en het opvolgen van alle wet- en regelgeving. BAM is al jaren bezig de onderzochte divisie, BAM International, af te bouwen.

Meer uit Financieel

Frankrijk rekent op recordschulden door oplopend tekort

PARIJS (ANP/AFP) - De overheidsschuld van Frankrijk stijgt naar recordhoogte. Doordat de Franse regering er dit jaar niet in slaagt het begrotingstekort in te dammen, groeit ook de schuldenberg.

3 uur geleden
Paramount dicht bij deal met Amerikaanse staten over Warner Bros.

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Media- en entertainmentconcern Paramount Skydance is dicht bij een akkoord met Californië en andere staten die de overname van concurrent Warner Bros. Discovery wilden tegenhouden. Openbaar aanklagers en het bedrijf sluiten mogelijk binnen enkele dagen een overeenkomst, melden meerdere media.

5 uur geleden
Tankstations onaangenaam verrast door Duitse accijnsverlaging

VOORBURG (ANP) - De organisatie voor Nederlandse tankstationhouders Drive reageert onaangenaam verrast op de accijnsverlaging die Duitsland heeft aangekondigd. Door het prijsverschil dreigen pomphouders in de grensregio vanaf oktober weer klanten te verliezen. "We zagen klanten langzamerhand terugkomen, maar dat wordt nu tenietgedaan", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.

6 uur geleden
Recordprijs diesel op 2,824 euro, stelt voordeelplatform

AMSTERDAM (ANP) - De recordprijs van diesel in Nederland komt uit op 2,824 euro per liter, meldt voordeelplatform UnitedConsumers. Brandstofprijzen stijgen al een tijdlang door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran, die de export van brandstoffen door Golfstaten ernstig hindert.

8 uur geleden
Ook AI van Google hackte andere bedrijven

MOUNTAIN VIEW (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ook de AI van Google, Gemini, heeft onbedoeld meerdere andere bedrijven gehackt door inloggegevens te raden. Dat gebeurde in mei, heeft het bedrijf bekendgemaakt.

11 uur geleden
Nike verliest op Wall Street na vertrek voetballer Kylian Mbappé

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn vrijdag overwegend hoger gesloten. Beleggers beleefden een bewogen handelsweek waarin de Amerikaanse Federal Reserve de rente voor het eerst in drie jaar verhoogde. De rente op tienjarige Amerikaanse staatsobligaties liep ook weer op na een korte daling, door speculatie dat de hoge energiekosten inflatie kunnen aanwakkeren. Dat zou kunnen leiden tot een nieuwe renteverhoging van de Fed.

20 uur geleden
FNV sluit nieuwe acties niet uit na stakingsweek schoonmakers

UTRECHT (ANP) - FNV beraadt zich over nieuwe acties in de schoonmaaksector na de vijf stakingsdagen deze week. De vakbond sluit nieuwe stakingen niet uit, laat een woordvoerder weten. FNV voert actie omdat het de door werkgeversorganisatie Schoonmakend Nederland en vakbond CNV gesloten cao wil openbreken.

21 uur geleden