Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BAM heeft arbeidsmigranten nodig om te kunnen bouwen, zegt topman

BAM heeft arbeidsmigranten nodig om te kunnen bouwen, zegt topman

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse bouwbranche heeft arbeidsmigranten nodig om projecten te kunnen afronden, zegt topman Ruud Joosten van bouwconcern BAM. Hij merkt daarentegen dat de bereidheid onder buitenlanders om in ons land te komen werken de afgelopen tijd is afgenomen. In hoeverre die ontwikkeling impact zal hebben op de activiteiten van BAM, kan Joosten niet zeggen.

"De afgelopen decennia zag je veel mensen uit Oost-Europa komen om in Nederland te komen werken. Mensen uit Polen bijvoorbeeld. Maar dat land heeft zich de laatste jaren ontwikkeld, waardoor Polen minder noodzaak voelen om elders te gaan werken. Dat zie ik wel gebeuren. En het is dan natuurlijk een grote stap om in het buitenland te gaan werken", aldus de BAM-topman.

Dat kwam ook naar voren uit een donderdag verschenen onderzoek van Intelligence Group. Volgens die marktonderzoeker wordt Nederland snel minder aantrekkelijk voor kennis- en arbeidsmigranten. Tegelijkertijd klonken er eerder geluiden bij de partijen die een nieuwe regering proberen te vormen om het aantal arbeidsmigranten omlaag te brengen. Bijvoorbeeld bij PVV en NSC.

In hoeverre die plannen werkelijkheid worden in een nieuw regeerakkoord, is nog niet zeker. Joosten heeft daar dan ook nog niet over nagedacht, ook niet over in hoeverre de plannen impact zouden hebben op de activiteiten van BAM. Daarnaast kan de topman niet zeggen hoeveel mensen met een buitenlandse nationaliteit werken voor het bouwbedrijf. Daarvan zijn namelijk geen cijfers. Zo werkt BAM ook met veel onderaannemers die op hun beurt weer werken met arbeidsmigranten. "Ook daar zitten grote aantallen", weet Joosten.

Meer uit Financieel

Musk pleit voor afschaffing van EU na hoge boete voor X

SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.

10 uur geleden
India grijpt in na chaos op luchthavens door problemen IndiGo

MUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.

11 uur geleden
Koperprijs stijgt naar recordhoogte door hamsteringen in VS

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.

13 uur geleden
Schrijversvakbond: blokkeer overname Warner Bros. door Netflix

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.

16 uur geleden
Zaterdag topdrukte in kerstbomenverkoop direct na Sinterklaas

HAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.

18 uur geleden
Netflix lager op Wall Street na megaovername Warner Bros.

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.

1 dag geleden
WSJ: waardering ruimtevaartbedrijf SpaceX naar 800 miljard dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.

1 dag geleden