BAM heeft arbeidsmigranten nodig om te kunnen bouwen, zegt topman
AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse bouwbranche heeft arbeidsmigranten nodig om projecten te kunnen afronden, zegt topman Ruud Joosten van bouwconcern BAM. Hij merkt daarentegen dat de bereidheid onder buitenlanders om in ons land te komen werken de afgelopen tijd is afgenomen. In hoeverre die ontwikkeling impact zal hebben op de activiteiten van BAM, kan Joosten niet zeggen.
"De afgelopen decennia zag je veel mensen uit Oost-Europa komen om in Nederland te komen werken. Mensen uit Polen bijvoorbeeld. Maar dat land heeft zich de laatste jaren ontwikkeld, waardoor Polen minder noodzaak voelen om elders te gaan werken. Dat zie ik wel gebeuren. En het is dan natuurlijk een grote stap om in het buitenland te gaan werken", aldus de BAM-topman.
Dat kwam ook naar voren uit een donderdag verschenen onderzoek van Intelligence Group. Volgens die marktonderzoeker wordt Nederland snel minder aantrekkelijk voor kennis- en arbeidsmigranten. Tegelijkertijd klonken er eerder geluiden bij de partijen die een nieuwe regering proberen te vormen om het aantal arbeidsmigranten omlaag te brengen. Bijvoorbeeld bij PVV en NSC.
In hoeverre die plannen werkelijkheid worden in een nieuw regeerakkoord, is nog niet zeker. Joosten heeft daar dan ook nog niet over nagedacht, ook niet over in hoeverre de plannen impact zouden hebben op de activiteiten van BAM. Daarnaast kan de topman niet zeggen hoeveel mensen met een buitenlandse nationaliteit werken voor het bouwbedrijf. Daarvan zijn namelijk geen cijfers. Zo werkt BAM ook met veel onderaannemers die op hun beurt weer werken met arbeidsmigranten. "Ook daar zitten grote aantallen", weet Joosten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Belangrijke aandeelhouders van Heineken hebben de bierbrouwer opgeroepen om snel duidelijkheid te geven over de opvolger van de per eind mei vertrokken bestuursvoorzitter Dolf van den Brink. Twee van de vijftien grootste investeerders in het familiebedrijf zeiden tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat Heineken daarbij moet afwijken van de aloude traditie om interne kandidaten te benoemen. Ze willen een externe kandidaat om het concern er weer bovenop te helpen.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren en tuinders kregen in het eerste kwartaal van dit jaar gemiddeld ruim 10 procent minder betaald voor hun producten vergeleken met een jaar eerder. Volgens nieuwe cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) leverden vooral aardappelen minder op. Ook de afzetprijzen van fruit, granen, melk en eieren lagen beduidend lager.
10 minuten geledenRHENEN (ANP) - Nederlandse wijngaardeniers hebben een succesvol wijnjaar beleefd. Met ruim 1,5 miljoen flessen wijn in 2025 was vorig jaar het op een na succesvolste wijnjaar ooit. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in samenwerking met Vereniging Nederlandse Wijnproducenten (VNWP).
12 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiverwachtingen voor de Nederlandse economie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de bank zorgen de oorlog en de sterk gestegen energieprijzen voor pessimisme bij consumenten en terughoudendheid om geld uit te geven. Ook het vertrouwen van bedrijven wordt geraakt door het conflict.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag overwegend met winsten gesloten, waarbij de Dow-Jonesindex een recordniveau bereikte. Beleggers reageerden aanvankelijk teleurgesteld op het kwartaalbericht van de grote chipfabrikant Broadcom, maar de aandelenkoersen van andere chipbedrijven herstelden gedurende de sessie enigszins.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische financieel dienstverlener Euroclear krijgt toegang tot het AI-model Mythos van Anthropic. Dat bevestigt de grote afhandelaar van effectentransacties tegenover persbureau Belga. Mythos kan zwakke plekken in softwarebeveiliging razendsnel opsporen. Dat heeft tot grote zorgen geleid over de gevolgen als het systeem in verkeerde handen valt.
10 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - HSBC wordt in Frankrijk verdacht van hulp aan de voormalige gouverneur van de Libanese centrale bank bij het wegsluizen van geld, meldden Franse financieel aanklagers. Ze beschuldigen de Zwitserse divisie van de bank van witwassen en betrokkenheid bij omkoping en verduistering.
11 uur geleden