Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BAM heeft arbeidsmigranten nodig om te kunnen bouwen, zegt topman

BAM heeft arbeidsmigranten nodig om te kunnen bouwen, zegt topman

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse bouwbranche heeft arbeidsmigranten nodig om projecten te kunnen afronden, zegt topman Ruud Joosten van bouwconcern BAM. Hij merkt daarentegen dat de bereidheid onder buitenlanders om in ons land te komen werken de afgelopen tijd is afgenomen. In hoeverre die ontwikkeling impact zal hebben op de activiteiten van BAM, kan Joosten niet zeggen.

"De afgelopen decennia zag je veel mensen uit Oost-Europa komen om in Nederland te komen werken. Mensen uit Polen bijvoorbeeld. Maar dat land heeft zich de laatste jaren ontwikkeld, waardoor Polen minder noodzaak voelen om elders te gaan werken. Dat zie ik wel gebeuren. En het is dan natuurlijk een grote stap om in het buitenland te gaan werken", aldus de BAM-topman.

Dat kwam ook naar voren uit een donderdag verschenen onderzoek van Intelligence Group. Volgens die marktonderzoeker wordt Nederland snel minder aantrekkelijk voor kennis- en arbeidsmigranten. Tegelijkertijd klonken er eerder geluiden bij de partijen die een nieuwe regering proberen te vormen om het aantal arbeidsmigranten omlaag te brengen. Bijvoorbeeld bij PVV en NSC.

In hoeverre die plannen werkelijkheid worden in een nieuw regeerakkoord, is nog niet zeker. Joosten heeft daar dan ook nog niet over nagedacht, ook niet over in hoeverre de plannen impact zouden hebben op de activiteiten van BAM. Daarnaast kan de topman niet zeggen hoeveel mensen met een buitenlandse nationaliteit werken voor het bouwbedrijf. Daarvan zijn namelijk geen cijfers. Zo werkt BAM ook met veel onderaannemers die op hun beurt weer werken met arbeidsmigranten. "Ook daar zitten grote aantallen", weet Joosten.

Meer uit Financieel

Grote aluminiumsmelterij Bahrein beperkt productie om Iranoorlog

MANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.

7 minuten geleden
Werk in oliecomplex Verenigde Arabische Emiraten hervat na aanval

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.

3 uur geleden
Duitse uitstoot CO2 vrijwel onveranderd in 2025

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.

22 uur geleden
Japan vraagt Australië om hogere productie lng door oorlog

TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.

1 dag geleden
Brand bij oliecomplex in Verenigde Arabische Emiraten na aanval

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.

1 dag geleden
VS: eerste olie uit noodreserves komt volgende week op de markt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.

1 dag geleden
Reuters: groot banenverlies bij Facebook-moeder Meta door AI

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.

1 dag geleden