Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BAM heeft arbeidsmigranten nodig om te kunnen bouwen, zegt topman

BAM heeft arbeidsmigranten nodig om te kunnen bouwen, zegt topman

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse bouwbranche heeft arbeidsmigranten nodig om projecten te kunnen afronden, zegt topman Ruud Joosten van bouwconcern BAM. Hij merkt daarentegen dat de bereidheid onder buitenlanders om in ons land te komen werken de afgelopen tijd is afgenomen. In hoeverre die ontwikkeling impact zal hebben op de activiteiten van BAM, kan Joosten niet zeggen.

"De afgelopen decennia zag je veel mensen uit Oost-Europa komen om in Nederland te komen werken. Mensen uit Polen bijvoorbeeld. Maar dat land heeft zich de laatste jaren ontwikkeld, waardoor Polen minder noodzaak voelen om elders te gaan werken. Dat zie ik wel gebeuren. En het is dan natuurlijk een grote stap om in het buitenland te gaan werken", aldus de BAM-topman.

Dat kwam ook naar voren uit een donderdag verschenen onderzoek van Intelligence Group. Volgens die marktonderzoeker wordt Nederland snel minder aantrekkelijk voor kennis- en arbeidsmigranten. Tegelijkertijd klonken er eerder geluiden bij de partijen die een nieuwe regering proberen te vormen om het aantal arbeidsmigranten omlaag te brengen. Bijvoorbeeld bij PVV en NSC.

In hoeverre die plannen werkelijkheid worden in een nieuw regeerakkoord, is nog niet zeker. Joosten heeft daar dan ook nog niet over nagedacht, ook niet over in hoeverre de plannen impact zouden hebben op de activiteiten van BAM. Daarnaast kan de topman niet zeggen hoeveel mensen met een buitenlandse nationaliteit werken voor het bouwbedrijf. Daarvan zijn namelijk geen cijfers. Zo werkt BAM ook met veel onderaannemers die op hun beurt weer werken met arbeidsmigranten. "Ook daar zitten grote aantallen", weet Joosten.

Meer uit Financieel

Wall Street opent vrijwel vlak op tweede kerstdag

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine koersuitslagen begonnen. Wall Street is op tweede kerstdag in tegenstelling tot de Europese beurzen wel gewoon geopend voor de beurshandel, al zal die naar verwachting erg rustig verlopen omdat veel handelaren vrij zijn. De hoeveelheid aandelen die wordt verhandeld, ligt doorgaans een stuk lager dan normaal.

11 minuten geleden
Honderden vluchten geschrapt in New York om sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Honderden vluchten op de grote luchthavens van New York zijn geschrapt in verband met een grote sneeuwstorm. Er wordt verwacht dat er vanaf vrijdagmiddag tot en met zaterdag zware sneeuwval is in New York City en op Long Island, met een mogelijke ophoping van wel 20 centimeter sneeuw voordat de storm afneemt.

1 uur geleden
Kans op een baan voor werklozen in Duitsland 'lager dan ooit'

BERLIJN (ANP/DPA) - De kansen op werk voor werklozen in Duitsland zijn op een historisch dieptepunt, waarschuwt de directeur van de Bundesagentur für Arbeit. In opmerkingen die vrijdag werden vrijgegeven, vertelt Andrea Nahles aan nieuwssite web.de dat de Duitse arbeidsmarkt al enkele maanden stagneert en geen vooruitgang boekt.

1 uur geleden
Extra vertraging gezamenlijk ruimteproject Rusland en Kazachstan

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland en Kazachstan hebben de eerste lancering onder hun gezamenlijke Baiterek-ruimteproject uitgesteld. De debuutlancering van de Russische Soejoz 5-raket wordt verschoven naar een nader te bepalen tijdstip om extra controles mogelijk te maken.

1 uur geleden
China's spoornet voor hogesnelheidstreinen 50.000 kilometer lang

BEIJING (ANP/AFP) - China's uitgestrekte spoornet voor hogesnelheidstreinen heeft een totale operationele afstand van 50.000 kilometer bereikt met de opening van een nieuwe lijn op vrijdag. Daarmee is het netwerk, het langste ter wereld, inmiddels een vijfde langer dan de omtrek van de aarde.

1 uur geleden
Duitse minister ziet voordelen van ban social media voor kinderen

BERLIJN (ANP) - De Duitse minister voor Digitale Zaken, Karsten Wildberger, staat open voor een verbod op sociale media voor kinderen, zoals dat in Australië is ingevoerd. "Ik zie daar veel voordelen in. Ik vind de vraag naar een leeftijdsbeperking meer dan gerechtvaardigd", zei hij tegen het Duitse persbureau dpa.

2 uur geleden
Britse techactivist klaagt Trump-regering aan om visumverbod

NEW YORK (ANP/AFP) - De Britse techactivist Imran Ahmed, hoofd van de in de Verenigde Staten gevestigde anti-desinformatiewaakhond Center for Countering Digital Hate, heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om een aan hem opgelegd visumverbod. Volgens Ahmed is de maatregel een "ongrondwettelijke" poging om een Amerikaanse inwoner uit te zetten.

2 uur geleden