BAM haalt grote bouwopdracht voor Britse hogesnelheidslijn binnen
BUNNIK (ANP) - BAM mag in het Verenigd Koninkrijk meebouwen aan ruim 400 kilometer spoor voor een hogesnelheidslijn tussen Birmingham en Londen. Het Nederlandse bouwbedrijf heeft samen met zijn Spaanse branchegenoot Ferrovial de opdracht binnengehaald om het treinspoor te ontwerpen en te bouwen.
De opdrachten maken deel uit van HS2, een nieuwe spoorlijn die de verwachte toename van het aantal treinpassagiers van en naar Londen moet opvangen. Het gaat om 280 mijl, oftewel 450 kilometer, aan spoor dat geschikt is voor treinen die snelheden tot 360 kilometer per uur bereiken.
Het werk voor BAM en Ferrovial is onderverdeeld in drie contracten. Hoeveel het samenwerkingsverband krijgt voor het werk is nog niet bekend. Aan al het werk voor de hogesnelheidslijn verwacht HS2 ongeveer 3 miljard pond (3,6 miljard euro) te besteden.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.
35 minuten geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.
53 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oud-leden van het ledenparlement van FNV leggen zich niet neer bij een hervorming van de grootste vakbond van Nederland en stappen naar de Hoge Raad. Daarmee vechten ze een eerdere uitspraak van de ondernemingskamer aan. Die oordeelde eind vorig jaar dat de tijdelijke toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts eenmalig de statuten bij FNV mochten wijzigen om een bestuurscrisis te bezweren.
17 uur geleden