BAM haalt grote bouwopdracht voor Britse hogesnelheidslijn binnen
BUNNIK (ANP) - BAM mag in het Verenigd Koninkrijk meebouwen aan ruim 400 kilometer spoor voor een hogesnelheidslijn tussen Birmingham en Londen. Het Nederlandse bouwbedrijf heeft samen met zijn Spaanse branchegenoot Ferrovial de opdracht binnengehaald om het treinspoor te ontwerpen en te bouwen.
De opdrachten maken deel uit van HS2, een nieuwe spoorlijn die de verwachte toename van het aantal treinpassagiers van en naar Londen moet opvangen. Het gaat om 280 mijl, oftewel 450 kilometer, aan spoor dat geschikt is voor treinen die snelheden tot 360 kilometer per uur bereiken.
Het werk voor BAM en Ferrovial is onderverdeeld in drie contracten. Hoeveel het samenwerkingsverband krijgt voor het werk is nog niet bekend. Aan al het werk voor de hogesnelheidslijn verwacht HS2 ongeveer 3 miljard pond (3,6 miljard euro) te besteden.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
2 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.
8 uur geleden