Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BAM grote winnaar op positief gestemde beurs Amsterdam

BAM grote winnaar op positief gestemde beurs Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs van Amsterdam is donderdag hoger aan een nieuwe sessie begonnen na een stroom aan cijferberichten. BAM werd bijna een tiende meer waard na positief nieuws voor aandeelhouders. Verzekeraar NN steeg na de publicatie van zijn halfjaarcijfers en dataleverancier RELX kon ook op bijval rekenen na het nieuws dat de winst en omzet waren toegenomen.

Bouwbedrijf BAM schoot 9,5 procent omhoog na de aankondiging dat aandeelhouders weer winst uitgekeerd krijgen, na een jarenlange periode zonder dividend. De winst is volgens de bouwer uit Bunnik op niveau en er is ook nog voldoende werk voor de boeg. Het bedrijf was de sterkste stijger van de kleinere beursfondsen

De AEX-index won in de ochtendhandel 0,7 procent tot 774,89 punten. De MidKap steeg 0,8 procent tot 1033,06 punten. De beurzen in Frankfurt en Parijs stegen tot 0,8 procent.

DSM

De sterkste stijger bij de hoofdfondsen was speciaalchemieconcern DSM (plus 3,4 procent), dat ook met jaar- en kwartaalcijfers kwam. NN werd 2,2 procent meer waard. De verzekeraar leed een nettoverlies doordat beleggingen in vastgoed en aandelen op papier minder waard werden. Maar het bedrijf wist met zijn verzekeringen wel meer kapitaal te genereren, wat goed is voor de financiële buffers van het bedrijf. Topman David Knibbe kondigde ook een aandeleninkoopprogramma aan.

RELX meldde een omzetgroei die sterker was dan eerder verwacht. Daarbij steeg ook de winst van het Brits-Nederlandse concern aanzienlijk. Het aandeel won 2 procent.

Arcadis

In de MidKap zakte Arcadis ruim 3 procent, ondanks de groei die het bedrijf afgelopen jaar doormaakte. Het advies- en ingenieursbureau zag de omzet en het bedrijfsresultaat flink stijgen, onder andere door de vele investeringen in schonere energiebronnen en -systemen. Daarbij heeft het bedrijf ook een recordhoeveelheid werk op de plank liggen.

Biotechnoloog Pharming maakte een duikeling van 6,5 procent na het bericht dat het Europees Geneesmiddelenbureau langer de tijd neemt voor zijn oordeel over het middel leniolisib voor de behandeling van patiënten met een zeldzame aandoening aan het immuunsysteem.

Euro- en oliekoers

De euro was 1,0707 dollar waard, tegenover 1,0676 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,9 procent duurder op 79,31 dollar. Brent-olie steeg 0,7 procent in prijs tot 85,95 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Vakbonden en werkgevers zoeken buiten kabinet om naar oplossingen

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden en werkgevers tasten af of zij samen, buiten het kabinet om, oplossingen kunnen bedenken voor de arbeidsmarkt en de economie. Dat bevestigen ingewijden zondag na berichtgeving door De Telegraaf.

3 minuten geleden
Bloomberg: EU overweegt bevriezing prijsplafond Russische olie

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie overweegt een tijdelijke bevriezing van het prijsplafond voor Russische olie nu de oorlog in het Midden-Oosten de vierde maand ingaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Dit om te voorkomen dat de sanctiemaatregel tegen Rusland aan kracht verliest door de gestegen olieprijzen.

47 minuten geleden
China dreigt met tegenmaatregelen bij nieuwe EU-handelsstappen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft dit weekend gewaarschuwd dat het "resoluut" zal terugslaan als de Europese Unie met nieuwe beperkende handelsmaatregelen komt. De uitspraak is een reactie op een conclusie van de Europese Commissie op vrijdag dat de huidige handelsrelatie met China niet houdbaar is.

2 uur geleden
Luchtvaartbranche VS vreest chaos bij stop grenscontroles

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het stopzetten van grenscontroles op grote Amerikaanse luchthavens kan leiden tot chaos. Daarvoor waarschuwen grote luchtvaartmaatschappijen en reis- en bedrijfsorganisaties in de Verenigde Staten. Ze vrezen dat duizenden toeristen en terugkerende Amerikanen kunnen stranden en belangrijke vrachtzendingen niet kunnen worden geleverd.

22 uur geleden
Brussel komt woensdag met pakket nieuwe techmaatregelen

BRUSSEL (ANP/AFP) - Brussel presenteert woensdag een pakket met nieuwe regels voor chips, cloudcomputing en AI. Daarmee wil de Europese Unie voor deze technologieën minder afhankelijk worden van landen als de Verenigde Staten en "haar plaats in de wereldwijde race om geo-economische macht heroveren". Dat komt naar voren uit een conceptdocument dat persbureau AFP heeft ingezien.

1 dag geleden
VS verzetten zich tegen terugbetaling onwettige importheffingen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering verzet zich tegen de terugbetaling van de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump. Het ministerie van Justitie zegt in beroep te gaan tegen een rechterlijk bevel dat de douane verplicht alle geïnde importheffingen die onder de uitspraak van het Hooggerechtshof vallen, opnieuw te berekenen. De stap leidt mogelijk tot juridische chaos bij het claimproces.

1 dag geleden
Opnieuw winst op Wall Street, Dell grote winnaar na goede cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag opnieuw met winst gesloten, waarmee de recordstanden op Wall Street verder werden aangescherpt. Computer- en serverbedrijf Dell Technologies was een opvallende winnaar dankzij kwartaalcijfers die goed werden ontvangen door beleggers.

1 dag geleden