Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BAM bouwt groot Brits film- en tv-studiocomplex

BAM bouwt groot Brits film- en tv-studiocomplex

BUNNIK (ANP) - Bouwconcern BAM gaat in het Verenigd Koninkrijk de Sky Studios Elstree maken. Dat moet het meest duurzame film- en tv-studiocomplex ter wereld worden. Met de klus is circa 200 miljoen euro gemoeid.

Sky Studios Elstree komt ten noorden van Londen en zal dertien opnamestudio’s bevatten, die de thuisbasis worden van een reeks film- en tv-producties van Sky Studios en NBCUniversal. Het is de bedoeling dat het complex in de loop van volgend jaar open kan gaan.

Eenmaal operationeel, zal Sky Studios Elstree geen gas of fossiele brandstoffen gebruiken voor energieopwekking. In plaats daarvan zal het hernieuwbare energie gebruiken met de mogelijkheid om tot 20 procent van de energie ter plaatse op te wekken met zonnepanelen.

Meer uit Financieel

Asbeststrafzaak Eternit niet naar Hoge Raad, oordeelt rechter

ALMELO (ANP) - De Hoge Raad hoeft zich niet te buigen over de asbeststrafzaak tegen bouwmaterialenbedrijf Eternit. De Overijsselse onderneming had daarom gevraagd omdat er sprake zou zijn van verjaring, maar in dat verzoek ging de rechter in Almelo niet mee. Daardoor behandelt die rechter de zaak zelf verder.

4 minuten geleden
Bedrijf Trump laat beleggers betalen voor snelle posts president

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het mediabedrijf van Donald Trump wil dat handelaren en beleggers gaan betalen voor realtime toegang tot berichten op Truth Social van de populairste accounts op het platform, waaronder dat van de president zelf. Trump Media hoopt op die manier een aantrekkelijke nieuwe inkomstenbron aan te boren.

35 minuten geleden
Hypotheekrentes hard omhoog door oorlogen, ziet De Hypotheekshop

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrentes zijn deze week stevig opgelopen door de geopolitieke onrust rond Iran en Oekraïne, meldt De Hypotheekshop. Volgens de hypotheekadviesketen verhoogden bijna alle geldverstrekkers in Nederland afgelopen dagen hun rentetarieven. Tien partijen deden dit zelfs twee keer.

1 uur geleden
Brussel wil in 2040 bijna helft van energiegebruik elektrisch

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat in 2040 bijna de helft van het energiegebruik in de EU elektrisch is. De Europese Commissie stelt vrijdag een streefgetal van 46 procent voor, dat later dit jaar zal staan in een wetgevingsvoorstel over energiegebruik na 2030.

1 uur geleden
Kansspelautoriteit spreekt TonyBet aan om gebruik rolmodellen

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft TonyBet aangesproken op een overtreding van het rolmodellenverbod. De gokwebsite heeft volgens de Ksa personen afgebeeld die door hun rugnummers, nationale shirts en uiterlijke kenmerken verwezen naar bekende internationale profvoetballers en dat is niet toegestaan.

2 uur geleden
Vattenfall boekt meer winst door hogere elektriciteitsprijzen

STOCKHOLM (ANP) - Energieleverancier Vattenfall heeft in de eerste helft van 2026 meer winst geboekt. Het Zweedse bedrijf, een van de grootste energieleveranciers van Nederland, profiteerde van hogere elektriciteitsprijzen in Scandinavië, met name in de eerste twee maanden van het jaar. Ook een hogere productie van waterkracht en windenergie droeg bij aan het resultaat.

2 uur geleden
ASML geeft medewerkers aandelenpakket van 20.000 euro

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML gaat zijn personeel eenmalig een aandelenpakket geven ter waarde van 20.000 euro. Het Veldhovense bedrijf wil hen op die manier laten meeprofiteren van het succes dat de onderneming momenteel doormaakt. Voorwaarde is wel dat de medewerkers tot 1 januari 2030 in dienst blijven bij ASML.

2 uur geleden