BAM bij winnaars op Damrak na afronding omkopingsonderzoek
AMSTERDAM (ANP) - BAM behoorde dinsdag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het Openbaar Ministerie (OM) onvoldoende bewijs heeft gevonden van omkoping door de bouwer. Wel moet het grootste bouwbedrijf van Nederland 30.000 euro betalen om onduidelijke administratie rond betalingen. Het OM begon in 2022 een onderzoek in verband met mogelijke fraude en corruptie bij enkele opgeleverde projecten van BAM International. Het onderzoek naar de betalingen van de internationale divisie van BAM is nu afgesloten en geseponeerd. Het aandeel steeg bijna 5 procent.
BAM liet verder weten het resterende belang van 50 procent in Invesis te verkopen aan pensioenfonds en samenwerkingspartner PGGM. De bouwer ontvangt daarvoor een contante vergoeding van ongeveer 105 miljoen euro. Na afronding van de verkoop zal Invesis volledig eigendom zijn van PGGM Infrastructure Fund.
De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent lager op 887,44 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 845,14 punten. Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,7 procent.
Aegon
Olie- en gasconcern Shell en staalfabrikant ArcelorMittal waren de grootste dalers in de AEX, met verliezen van rond de 1,6 procent. Techinvesteerder Prosus en de chipbedrijven Besi en ASMI waren de sterkste stijgers, met kleine plussen van 0,3 procent.
Aegon verloor 1 procent. De verzekeraar zakte maandag al 5,8 procent na een kritisch rapport van Spruce Point. Het investeringsbedrijf beschuldigt Aegons dochteronderneming World Financial Group (WFG) van agressieve verkooppraktijken en stelt dat het bedrijfsmodel sterke gelijkenissen vertoont met een piramidespel. Ook voorspelt Spruce een forse waardedaling van aandelen Aegon op de langere termijn. Spruce verdient zijn geld met short-selling, waarbij wordt gespeculeerd op een koersdaling van een aandeel.
PostNL
JDE Peet's zakte 2,8 procent. Goldman Sachs gaf de eigenaar van Douwe Egberts een verkoopadvies. PostNL daalde 0,6 procent. Het postbedrijf wil Linde Jansen benoemen tot nieuwe financieel directeur. Jansen, die momenteel een financiële functie heeft bij Heineken, volgt Pim Berendsen op. PostNL liet eerder al weten dat Berendsen in het voorjaar de functie van bestuursvoorzitter van Herna Verhagen overneemt.
De euro was 1,0497 dollar waard, tegen 1,0503 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent goedkoper op 70,61 dollar. Brentolie kostte een fractie minder op 73,88 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De omzet van de Nederlandse industrie is in het laatste kwartaal van 2025 licht gestegen. Personeelstekorten en onvoldoende vraag blijven volgens ondernemers in de sector wel een belemmering. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van nieuwe kwartaalcijfers.
30 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Mensen die in de toekomst arbeidsongeschikt raken en een WIA-uitkering krijgen, gaan er fors op achteruit door het kabinet-Jetten. Dat blijkt uit een analyse van het CNV. De vakbond roept het nieuwe kabinet op om de maatregelen die hiervoor zorgen te schrappen. Een WIA-uitkering (Wet Werk en Inkomen naar Arbeidsvermogen) biedt inkomensondersteuning bij langdurige arbeidsongeschiktheid.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse huishoudens hebben vorig jaar de waarde van hun beleggingen zien stijgen door de hogere koersen op de aandelenmarkten. Volgens De Nederlandsche Bank (DNB) steeg de totale waarde van de particuliere investeringen in beleggingsfondsen, beursgenoteerde aandelen en obligaties over heel 2025 met bijna 8 procent tot 204,3 miljard euro.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de notulen van de rentevergadering van de Amerikaanse centrale bank van januari. Toen liet de Federal Reserve de rente in de Verenigde Staten onveranderd, na drie verlagingen op rij.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen hebben preventief ongeveer honderd vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer. Dit bevestigt een woordvoerder van de luchthaven na berichtgeving door De Telegraaf. Het zijn volgens hem vooral Europese bestemmingen.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Meta-topman Mark Zuckerberg heeft spijt van de trage vooruitgang die zijn bedrijf boekte bij het identificeren van minderjarige gebruikers op Instagram. Dit heeft hij woensdag gezegd tijdens de behandeling van een belangrijke zaak over socialemediaverslaving in het Amerikaanse Los Angeles.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is van plan haar termijn uit te zitten. Dit heeft de Duitse econoom woensdag gezegd. Eerder woensdag meldden bronnen tegen de Britse zakenkrant Financial Times dat ECB-president Christine Lagarde haar termijn waarschijnlijk niet gaat afmaken.
10 uur geleden