Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BAM bij winnaars op Damrak na afronding omkopingsonderzoek

BAM bij winnaars op Damrak na afronding omkopingsonderzoek

AMSTERDAM (ANP) - BAM behoorde dinsdag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het Openbaar Ministerie (OM) onvoldoende bewijs heeft gevonden van omkoping door de bouwer. Wel moet het grootste bouwbedrijf van Nederland 30.000 euro betalen om onduidelijke administratie rond betalingen. Het OM begon in 2022 een onderzoek in verband met mogelijke fraude en corruptie bij enkele opgeleverde projecten van BAM International. Het onderzoek naar de betalingen van de internationale divisie van BAM is nu afgesloten en geseponeerd. Het aandeel steeg bijna 5 procent.

BAM liet verder weten het resterende belang van 50 procent in Invesis te verkopen aan pensioenfonds en samenwerkingspartner PGGM. De bouwer ontvangt daarvoor een contante vergoeding van ongeveer 105 miljoen euro. Na afronding van de verkoop zal Invesis volledig eigendom zijn van PGGM Infrastructure Fund.

De AEX-index noteerde in de ochtendhandel 0,5 procent lager op 887,44 punten. De MidKap daalde 0,3 procent tot 845,14 punten. Frankfurt, Londen en Parijs verloren tot 0,7 procent.

Aegon

Olie- en gasconcern Shell en staalfabrikant ArcelorMittal waren de grootste dalers in de AEX, met verliezen van rond de 1,6 procent. Techinvesteerder Prosus en de chipbedrijven Besi en ASMI waren de sterkste stijgers, met kleine plussen van 0,3 procent.

Aegon verloor 1 procent. De verzekeraar zakte maandag al 5,8 procent na een kritisch rapport van Spruce Point. Het investeringsbedrijf beschuldigt Aegons dochteronderneming World Financial Group (WFG) van agressieve verkooppraktijken en stelt dat het bedrijfsmodel sterke gelijkenissen vertoont met een piramidespel. Ook voorspelt Spruce een forse waardedaling van aandelen Aegon op de langere termijn. Spruce verdient zijn geld met short-selling, waarbij wordt gespeculeerd op een koersdaling van een aandeel.

PostNL

JDE Peet's zakte 2,8 procent. Goldman Sachs gaf de eigenaar van Douwe Egberts een verkoopadvies. PostNL daalde 0,6 procent. Het postbedrijf wil Linde Jansen benoemen tot nieuwe financieel directeur. Jansen, die momenteel een financiële functie heeft bij Heineken, volgt Pim Berendsen op. PostNL liet eerder al weten dat Berendsen in het voorjaar de functie van bestuursvoorzitter van Herna Verhagen overneemt.

De euro was 1,0497 dollar waard, tegen 1,0503 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie werd 0,1 procent goedkoper op 70,61 dollar. Brentolie kostte een fractie minder op 73,88 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ASML nodigt Elon Musk uit voor besloten technologie-evenement

VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.

8 uur geleden
Topman Rosneft: bedrijven VS profiteren van blokkade Hormuz

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.

9 uur geleden
Franse meelindustrie in problemen door goedkope import

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.

10 uur geleden
Netflix benoemt nieuwe voorzitter na vertrek medeoprichter

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.

12 uur geleden
Media: staten VS willen overname Warner door Paramount blokkeren

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Verschillende Amerikaanse staten bereiden een rechtszaak voor om de overname van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance te blokkeren. Dat melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Californië, waar de entertainmentindustrie is gevestigd, neemt daarbij het voortouw.

14 uur geleden
Dieprode cijfers voor beurzen New York, Nasdaq keldert

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met forse verliezen het weekend ingegaan, waarbij vooral de technologiegraadmeter Nasdaq keihard daalde door zware koersdalingen in de chipsector. Het sentiment op Wall Street werd gedrukt door de verwachting dat de Amerikaanse centrale bank de rente kan gaan verhogen om de hoge inflatie tegen te gaan. Die verwachting werd extra versterkt door een beter dan verwacht cijfer over de Amerikaanse banengroei.

1 dag geleden
FT: Meta overweegt aandelenverkoop van tientallen miljarden

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms overweegt een aandelenverkoop van tientallen miljarden dollars om verder te kunnen investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times. Volgens bronnen van de krant zijn er gesprekken bij Meta over die aandelenverkoop.

1 dag geleden