Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

BAM-bestuurders optimistisch: woningbouw gaat aantrekken

BAM-bestuurders optimistisch: woningbouw gaat aantrekken

AMSTERDAM (ANP) - De markt voor woningbouw zal weer aantrekken, mensen hebben steeds meer vertrouwen om te investeren in een huis. Dat zien topman Ruud Joosten en financieel topman Frans den Houter van bouwconcern BAM. Wel zijn er zorgen over het tempo waarin dat gaat. De bestuurders kijken daarbij onder meer naar het uitgeven van bouwvergunningen door gemeenten, wat volgens hen sneller zou moeten.

Volgens Joosten zou de overheid de regie moeten pakken. Bijvoorbeeld voor het bouwen van meer woningen buiten binnensteden, in plaats van alleen binnenstedelijk. "Ik hoop dat er ook in het volgende kabinet een minister voor Volkshuisvesting komt. Woningen zijn namelijk essentieel voor mensen en er ontstaat veel onrust en onvrede in de samenleving als er niet voldoende bijkomen", aldus de BAM-topman.

De huidige demissionair minister voor Volkshuisvesting Hugo de Jonge heeft volgens Joosten "met veel energie geprobeerd het bouwen van woningen op de kaart te krijgen". Zo wil het kabinet dat er tot 2030 ruim 900.000 nieuwe woningen bij gaan komen. Daarvoor zijn omvangrijke afspraken gemaakt met alle twaalf provincies. "De druk op provincies en bouwers opvoeren vind ik heel goed. Daar moeten we mee doorgaan", aldus Joosten.

Optimistisch

Provincies en gemeenten zijn samen verantwoordelijk voor het uitwerken van de afspraken, en daar loopt het proces vertraging op. Het trage afgeven van vergunningen door gemeenten voor bouwprojecten stoort de bouwbranche al langer. Brancheorganisatie Bouwend Nederland heeft vorige maand al aangegeven te blijven aandringen bij bestuurders om meer snelheid te maken.

Maar Joosten blijft optimistisch. "Nederland heeft uiteindelijk toch het gezonde verstand om voldoende huizen te bouwen voor de bevolking."

BAM, met het hoofdkantoor in Bunnik, wist in 2023 uiteindelijk 1670 huizen te verkopen in Nederland. Dat is een behoorlijke daling ten opzichte van de meer dan 2000 van een jaar eerder. Maar het is wel een verbetering ten opzichte van de circa 1500 woningen waar Joosten in de loop van vorig jaar op rekende. Hij sprak nu dan ook van goede prestaties van de woningbouwactiviteiten.

Meer uit Financieel

ASML verstevigt positie als waardevolste bedrijf in Europa

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenkoers van ASML is donderdag gestegen naar een nieuw recordniveau. De Nederlandse chipmachinefabrikant verstevigt daarmee zijn positie als waardevolste bedrijf van Europa.

14 minuten geleden
Huizenprijs door grens van half miljoen, meer woningen verkocht

UTRECHT (ANP) - De gemiddelde huizenprijs heeft de grens van een half miljoen euro doorbroken, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Een bestaande woning kostte in het laatste kwartaal van vorig jaar gemiddeld 502.000 euro. Het aantal verkochte huizen lag op het op een na hoogste niveau sinds 1995, toen de NVM begon met de tellingen.

35 minuten geleden
Amazon lanceert Europese clouddienst voor meer dataveiligheid

SEATTLE (ANP/RTR) - Amazon heeft donderdag een nieuwe clouddienst gelanceerd die volledig in Europa is gevestigd. Het bedrijf wil daarmee inspelen op de zorgen die gebruikers hebben over de veiligheid van hun data, vooral als die in handen zijn van cloudaanbieders in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Eigenaar luxemerk Cartier boekt recordomzet na feestdagen

GENÈVE (ANP/BLOOMBERG) - Het Zwitserse luxeconcern Richemont, met dure merken als Chloé en Cartier, heeft in het laatste kwartaal van vorig jaar een recordomzet behaald met de verkoop van zijn horloges en sieraden. Het concern profiteerde van consumenten die tijdens de feestdagen veel geld uitgaven aan de producten. Vooral in de Verenigde Staten en het Midden-Oosten waren ze gewild.

1 uur geleden
KLM mijdt luchtruim boven Iran nu volledig

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt helemaal niet meer over Iran, ook nu het luchtruim weer is geopend. Het was doorgaans al niet gebruikelijk voor KLM om over Iran te vliegen, zegt een woordvoerder van de luchtvaartmaatschappij woensdag. Alleen bij de vlucht van Singapore naar Schiphol werd er weleens besloten het luchtruim te gebruiken, maar dat doet KLM nu ook niet meer.

1 uur geleden
Duitse economie groeit na twee jaren van krimp

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse economie is in 2025 voor het eerst in drie jaar gegroeid. De grootste economie van Europa is met 0,2 procent toegenomen, volgens voorlopige cijfers van het Duitse statistiekbureau Destatis.

1 uur geleden
AEX-index voor het eerst boven historische stand van 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs heeft de AEX-index donderdag voor het eerst in de geschiedenis de 1000 puntengrens bereikt. De hoofdindex, die sinds vorig jaar bestaat uit de dertig grootste bedrijven op de Nederlandse beurs, tikte een niveau aan van 1009,69 punten. Dat is de hoogste stand ooit. De belangrijkste beursindex van Nederland begon 2026 op 951,29 punten en is daarmee in de eerste twee weken van het nieuwe jaar ruim 5 procent in waarde gestegen. In heel 2025 won de AEX meer dan 8 procent.

2 uur geleden