Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Balogun in basisopstelling Verenigde Staten op WK tegen België

Balogun in basisopstelling Verenigde Staten op WK tegen België

SEATTLE (ANP) - Folarin Balogun staat in het basiselftal van de Verenigde Staten in de achtste finales van het WK tegen België. De Amerikaanse spits kreeg in de zestiende finales na ingrijpen van de VAR een rode kaart en werd daarna automatisch voor een wedstrijd geschorst. De tuchtcommissie zette de schorsing een dag voor de wedstrijd om in een voorwaardelijke straf, waardoor Balogun speelgerechtigd is.

De beslissing van de tuchtcommissie maakte veel discussie los. Zeker nadat bekend werd dat de Amerikaanse president Donald Trump in een telefonisch overleg met FIFA-voorzitter Gianni Infantino had gevraagd de schorsing te herzien. Infantino liet een verklaring uitgaan waarin werd gezegd dat de tuchtcommissie onafhankelijk zijn werk had gedaan.

De VS speelt naast Balogun verder met de in Nederland geboren Sergiño Dest en met sterspeler Christian Pulisic in de voorste linie. Bondscoach Rudy Garcia heeft bij België zijn middenvelder Kevin De Bruyne op de bank gezet net als Jérémy Doku, Hans Vanaken en Romelu Lukaku. Er zijn verrassend genoeg wel basisplaatsen voor Nathan Ngoy, Nicolas Raskin, Dodi Lukébakio en Amadou Onana.

Meer uit Voetbal

Franse voetbalbond plant juridische actie na racisme tegen Mbappé

PARIJS (ANP/DPA) - De Franse voetbalbond is van plan een juridische procedure te starten tegen de Paraguayaanse senator Celeste Amarilla vanwege haar racistische uitspraken over spits Kylian Mbappé. "Ik garandeer onze aanvoerder, de overige spelers en in bredere zin alle slachtoffers van dergelijke verwerpelijke uitspraken mijn volledige steun", reageerde bondsvoorzitter Philippe Diallo, die de uitspraken ook "crimineel" noemde.

39 minuten geleden
Ronaldo beslist later over toekomst als international

ARLINGTON (ANP/BELGA) - Cristiano Ronaldo beleefde maandag met de nederlaag tegen Spanje (0-1) zijn laatste WK-wedstrijd, maar gaat mogelijk nog wel door als Portugees international. "Ik heb nog tijd om daarover na te denken. Het is nu niet het moment om overhaaste beslissingen te nemen", zei de 41-jarige vedette na het duel in Arlington.

1 uur geleden
Balogun snapt ophef na schrappen schorsing voor duel met België

SEATTLE (ANP/DPA) - De Amerikaanse spits Folarin Balogun snapt de commotie over het opheffen van zijn schorsing voor het verloren WK-duel met België (1-4) in de Nederlandse nacht van maandag op dinsdag. "Natuurlijk wordt het omstreden als zo'n besluit wordt teruggedraaid. Wij accepteerden de beslissing toen ik rood kreeg, maar we accepteerden ook de beslissing toen ons werd verteld dat ik mocht spelen", aldus de 25-jarige aanvaller.

1 uur geleden
Trotse Belgische captain Tielemans: voeten laten spreken tegen VS

SEATTLE (ANP) - Youri Tielemans (29) stapte in de nacht van maandag op dinsdag als de trotse captain van het veld na de 4-1-overwinning op de VS. "Ik ben trots op het team. Iedereen heeft alles gegeven", zei Tielemans in de catacomben van het Seattle Stadium. "Ik ben heel blij met de kwalificatie voor de kwartfinales. En ik ben heel blij met de manier waarop we hebben gespeeld."

2 uur geleden
Garcia stelt dat België het speelplan tegen VS goed uitvoerde

SEATTLE (ANP) - Bondscoach Rudy Garcia vindt dat de Belgische ploeg zich in de achtste finales van het WK voetbal van zijn beste kant heeft laten zien. "We hebben ons speelplan uitgevoerd. Het is een mooie kwalificatie geworden", stelde Garcia na afloop van de 4-1-overwinning tegen de VS in Seattle.

5 uur geleden
Bondscoach Pochettino stelt dat VS slechte dag had tegen België

SEATTLE (ANP) - Bondscoach Mauricio Pochettino vond dat de VS "nooit in de wedstrijd is geweest" tegen België. "Het was een hele slechte dag. Dat kan een keer gebeuren. We hadden dat vandaag. Op een WK is het dan voorbij", zei Pochettino na afloop van de uitschakeling op het WK na een 4-1-nederlaag van de VS tegen België.

5 uur geleden
Afgang VS tegen België volgens media 'gerechtigheid'

DEN HAAG (ANP) - In kranten en media klinkt na de achtste finale tussen de VS en België vooral het woord "gerechtigheid". "Wat moet ene Donald Trump vannacht gedacht hebben?" en "de gerechtigheid zélf geclaimd", schrijft het Belgische Sporza in een wedstrijdverslag met de kop "Bye bye, USA!".

5 uur geleden