Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ballon boven Latijns-Amerika was ook Chinees

Ballon boven Latijns-Amerika was ook Chinees

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De ballon die vorige week boven Latijns-Amerika vloog, was van China. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat er geen sprake was van opzet. De ballon voor "civiele doeleinden" zou door de wind uit koers zijn geblazen.

Eerder werd dezelfde reden gegeven voor een Chinese ballon in het luchtruim van de Verenigde Staten. Die ballon, volgens de Amerikanen bedoeld voor spionage, werd zaterdag door een straaljager neergeschoten. Volgens Beijing werd met de onbemande ballon wetenschappelijk onderzoek gedaan, vooral naar het weer.

De ballon boven Latijns-Amerika werd vrijdag waargenomen in het luchtruim van Costa Rica, Colombia en Venezuela. Waar de ballon nu is, is niet bekend. Op de vraag hoe het komt dat China de controle over twee ballonnen heeft verloren, had een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken geen antwoord.

Volgens de woordvoerder hebben de VS met het neerschieten van de ballon overdreven gereageerd en de banden tussen de landen "ernstig beschadigd". De Amerikaanse actie wordt "onacceptabel en onverantwoordelijk" genoemd. China meent dat het land het internationaal recht volgt en geen bedreiging vormt voor andere landen. Intussen verzamelen de Amerikaanse autoriteiten de resten van de neergeschoten ballon voor onderzoek.

Meer uit Buitenland

Iran: vooruitgang in overleg met VS, maar akkoord nog ver weg

TEHERAN (ANP) - Iran en de Verenigde Staten boeken vooruitgang in de onderhandelingen om hun oorlog te beëindigen, heeft de Iraanse parlementsvoorzitter zaterdagavond gezegd. Maar Mohammad Bagher Ghalibaf voegde eraan toe dat de partijen nog ver van een akkoord verwijderd zijn.

1 uur geleden
Yonhap: Noord-Korea vuurt zeker één ballistische raket af

SEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft zondag minstens één ballistische raket getest, meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. Het is de nieuwste test in een hele reeks recente lanceringen door Noord-Korea. De Zuid-Koreaanse legertop heeft volgens Yonhap één ballistische raket gedetecteerd die in oostelijke richting werd afgevuurd. Het Zuid-Koreaanse leger analyseert het incident.

4 uur geleden
Brazilië, Mexico en Spanje beloven extra hulp aan Cuba

MADRID (ANP) - De regeringen van Brazilië, Spanje en Mexico hebben zaterdag toegezegd hun hulp aan Cuba op te voeren. Daarmee willen zij een volgens hen door een Amerikaanse blokkade veroorzaakte humanitaire crisis op het eiland verlichten. In een gezamenlijke verklaring riepen de drie landen op tot een oprechte dialoog, die in lijn is met de bepalingen van het Handvest van de Verenigde Naties. De landen voegden eraan toe dat het Cubaanse volk vrij moet zijn om zijn eigen toekomst te bepalen.

4 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

4 uur geleden
Iran: elk schip in Straat van Hormuz is doelwit

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.

6 uur geleden
Israël stelt in Zuid-Libanon 'gele lijn' in

BEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.

7 uur geleden
Schepen varen weer op de Schelde na zinken Nederlands vrachtschip

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.

8 uur geleden